Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„LG Electronics“ Europoje gamins daugiau buitinės technikos

„LG Electronics“ (LG) Lenkijoje, Vroclavo mieste atidarė naują buitinės technikos gamybos liniją, kuri leis gaminti daugiau Europos rinkai skirtos buitinės technikos. skaityti »

Moderniems namams – stilingi šakučių lizdai

Kiekvienuose namuose yra šakutės lizdas. Dažnai norint, kad veiktų daugiau negu vienas prietaisas, susiduriame su dilema – ką išjungti, nes laisvų „rozečių“ nėra. Dizaineris Serdar Sisman iš Turkijos siūlo stilingą sprendimą. skaityti »

Šviečianti pagalvė

Po varginančios dienos dažnas iš mūsų pagalvoja, jog norėtų atsigulti į lovą, padėti galvą ant minkštutės pagalvės ir užmigti. Japonas Takaaki Oguchi siūlo tamsoje šviečiančias ir šilumą skleidžiančias pagalves. skaityti »

Elektroninis rašiklis – liniuotė

Ar pamenate braižybos pamokas mokykloje? Reikėdavo liniuočių, pieštukų, skriestuvų ir dar daugybės įvairių priemonių. Ko gero norėdamas palengvinti tiek moksleivių, tiek su įvairiais brėžiniais dirbančių asmenų darbą dizaineris Jang Hyung–jin sukūrė elektroninį rašiklį. skaityti »

Keistas rankinio laikrodžio prototipas

Šiandien rankiniai laikrodžiai mums tapo aksesuarais, o pagrindinės funkcijos – sužinoti laiką, jau nenaudojame, nes turime mobiliuosius telefonus. Ko gero galvodamas ne apie funkcionalumą, o apie grožį ir estetiką, dizaineris Mario Troise pasiūlė laikrodžio „Nooka“ konceptą. skaityti »

Lanksti lempa – kilimėlis

Irina Rozhavsky – dizainerė garsėjanti savo neįprastu polinkiu šviesai. Dažniausiai jos kuriami daiktai skleidžia šviesą, nors ir nėra labai funkcionalūs. skaityti »

„Siemens“ ir BMW sukūrė universalią spartaus įkrovimo sistemą elektromobiliams

Technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ drauge su Vokietijos automobilių gamintoju BMW suprojektavo elektros lizdą, kuris leidžia elektromobilius sparčiai įkrauti tiek pastoviąja (DC), tiek kintamąja srove (AC). skaityti »

„Google“ atskleidė savo „automobilio be vairuotojo“ projekto technines detales

„Google“ tarptautinėje Elektros ir elektronikos inžinierių instituto (IEEE, Institute of Electrical and Electronics Engineers) atskleidė nemažai techninių detalių apie dar ne taip seniai kruopščiai slėptą autonominį automobilių vairavimo projektą. skaityti »

„Bėgimo ratas“ gamins elektrą

Tai, kad žmogaus energiją, galima paversti elektros energija, ko gero nieko nestebina. Juk mindami dviratį galime priversti lemputę šviesti, o ką padaryti, kad energijos užtektų visam gyvenamųjų namų kvartalui? skaityti »

Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. skaityti »