Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sicilijoje visi elektroniniai laikrodžiai skuba 10–20 min.

Keistas ir kol kas nepaaiškintas fenomenas užfiksuotas Italijos Sicilijos saloje. skaityti »

Robotas manekenas – galimybė virtualiai pasimatuoti drabužius

Estijos bendrovė „Fits.me“ sukūrė manekeną, gebantį įgauti bet kokio kūno formą ir virtualiai parodyti, kaip drabužis atrodys jį vilkint konkrečiam žmogui. skaityti »

„Evian“ kuria ilgiausią pasaulyje muzikinį vaizdo klipą

8 valandos – toks yra dabartinio ilgiausio pasaulyje muzikinio vaizdo klipo trukmės Gineso rekordas, kurį pranokti netrukus ketina mineralinio vandens „Evian” kampanija. skaityti »

Pirmoji pasaulyje hibridinė elektrinė elektrą gamins iš gamtinių dujų, saulės bei vėjo energijos

JAV korporacija „General Electric“ paskelbė, kad jau šiemet Turkijoje pradės naujos kartos elektrinės statybas. skaityti »

Iš naujos perspektyvos nufotografuotas erdvėlaivis „Endeavour“

NASA pirmą kartą išplatino nuotraukas, kuriose matyti prie TKS prisijungęs daugkartinis erdvėlaivis. skaityti »

NASA užfiksavo didžiulį Saulės plazmos išsiveržimą

Kosminėje NASOS observatorijoje užfiksuota tris valandas trukusi saulės audra. Saulė išmetė neįprastai didelį kiekį plazmos, kuri leisdamasi uždengė maždaug pusę jos paviršiaus. skaityti »

Ko netekome atsiradus išmaniesiems telefonams?

Šiais laikais jau nieko nestebina galybes funkcijų galintys atlikti išmanieji telefonai, tapę neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. skaityti »

Prancūzijoje laidų vedėjams uždrausta minėti „Facebook“ ir „Twitter“

Prancūzijoje radijo ir televizijos naujienų laidų vedėjams uždrausta eteryje minėti socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ pavadinimus. skaityti »

Norėdamas įsigyti „iPad“ ir „iPhone“, 17-metis pardavė savo inkstą

17-metis kinas savanoriškai pardavė savo vieną inkstą tam, kad galėtų nusipirkti planšetinį kompiuterį „iPad 2“ ir išmanųjį telefoną „iPhone“. skaityti »

„Sony“ Lietuvos pirkėjams pasiūlys savo pažangiausią „Bravia“ televizorių

Šiųmetės „Sony Bravia“ televizorių serijos flagmanas HX920 jau šią savaitę pasirodys Lietuvos parduotuvėse. skaityti »