Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Gal norėtumėte „iPhone“ sausainių ar „iPad“ torto?

Pasinaudoję naujųjų technologijų populiarumu, Pekino konditeriai ėmė kurti identiškus „iPhone“ bei „iPad“ įrenginiams saldumynus. skaityti »

„Airpiano“ – pianinas be klavišų

Kaip neįtikėtinai tai skambėtų, tačiau mūsų tradicinis pianinas XXI amžiuje sulaukė konkurento – „Airpiano“ (liet. oro pianinas), kuriuo grojama virš įrenginio mojuojant rankomis. skaityti »

Paneigta beveik 200 metų senumo teorija apie kolibrių maitinimąsi

Beveik 200 metų mokslinikai manė žinantys, kaip maitinasi kolibriai, tačiau jų žinios, pasirodo, buvo neteisingos. Konektikuto universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog iš tiesų kolibris nektarą ne siurbia, o semia liežuvėliu. skaityti »

Japonai sukūrė bučinių perdavimo prietaisą

Tokijo elektrokomunikacijos universiteto tyrinėtojai pristatė prietaisą, skirtą bučiniams imituoti. skaityti »

Planuojamas šimtų kilometrų ilgio jūrinių vėjo jėgainių parkas

JAV korporacija „Atlantic Wind Connection“ kartu su elektros perdavimo kompanija „Trans-Elect“ pradėjo projektuoti didžiulį jūrinių vėjo jėgainių parką. skaityti »

Saulės baterija veikiantys žibintai – pagalba Haičio gyventojams

Netoli Haičio sostinės Port o Prenso įsikūrusiame laikinajame palapinių miestelyje įrengti saulės baterijomis veikiantys gatvės žibintai. skaityti »

Trijų dalių išardoma klaviatūra

Technologijos juda į priekį – vienus prietaisus keičia kiti, tačiau atrodo, jog kažkada sukurta QWERTY klaviatūra išlieka nepralenkiama. skaityti »

Karališkosios vestuvės okupavo virtualią erdvę

Karališkosios Princo Viljamo ir dabar jau jo žmonos princesės Keitės vestuvės tapo visų laikų interaktyviausiomis sutuoktuvėmis pasaulyje... skaityti »

Ekologiška USB atmintinė

Kasdien dirbdami biure naudojame spalvingus lapelius užrašams, namuose taip pat mėgstame palikti žinutes artimiesiems ant šaldytuvo ar spintelės, o ir patys užsirašę svarbų dalyką įsiklijuojame į užrašinę. skaityti »

Naujausios technologijos – Jūsų augintiniui

Kai jūsų augintinė visa murzina grįžta iš pasivaikščiojimo lauke ir miaukia prašydama maisto, dažnai iškyla klausimas – o kur tu klajojai, kad taip išsipurvinai? Išties būtų smalsu sužinoti, kur vaikštinėja mūsų gyvūnai, ką jie veikia ir pan. skaityti »