Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Animacinis filmas virsta realybe

Ko gero, dauguma esame matę animacinį filmą, kuriame pasakojama šiukšlių princo robotuko, vardu Wall-e, istorija. Jei taip, tuomet tikriausiai pamenate įvairias technologijas, kurios buvo naudojamos kosminiame erdvėlaivyje. skaityti »

Išmanusis LG šaldytuvas su interneto prieiga

Kompanija LG pristatė išmanųjį šaldytuvą, kurį galima valdyti nuotoliniu būdu – išmaniuoju telefonu arba planšete. skaityti »

Joga namuose – mokomųjų filmukų svetainė

Joga tai ir sporto šaka, ir gyvenimo būdas. Ilgai praktikuojantys jogai moka ne tik savaites sėdėti nejudėdami, bet ir nesirgti, susikaupti, tramdyti emocijas. skaityti »

Pirmoji lietuviška interaktyvi pasaka, skirta „iPad“

Bendrovės „Apple„ internetinėje programų parduotuvėje „AppStore“ jau galima įsigyti lietuvišką interaktyvią elektroninę knygą vaikams „Pelytė Smailytė ir gelbėtojai“. skaityti »

Penki.lt – langas į naujausių technologijų pasaulį

Pastarosiomis dienomis užsukę į penki.lt, tikriausiai nustembate neradę įprastų rubrikų ir daugybės aktualių naujienų iš Lietuvos bei pasaulio. Ką gi – skubame pasiaiškinti. Nuo šiol tinklalapis penki.lt siūlo Jums specializuotų naujienų srautą. skaityti »

Sukurtas robotas boksininkas

Australijoje sukurtas besiboksuojantis robotas „Punching Pro“. Jis ne tik priima smūgius, bet ir pats gali smūgiuoti. skaityti »

Švedijoje atsirado Piratų bažnyčia

Naują „bažnyčią“ įkūrė 19 metų studentas. Oficialus jos pavadinimas yra „The Missionary Church of Kopimism“ (iš angl. copy me – „kopijuok mane“). skaityti »

Vienviečiu povandeniniu laivu – tyrinėti vandenyno dugno

Savo kelionėmis į Mėnulį garsus milijardierius Richardas Bransonas šį kartą su vienviečiu povandeniniu laivu „Virgin Oceanic“ nusprendė ištyrinėti giliausias penkių vandenynų vietas. skaityti »

Robotas „Da Vinci“ atlieka chirurgines operacijas ir ne tik…

Gydytojas J. Porteris iš Švedijos dirba su robotu chirurgu „Da Vinci“ – sistema, atliekančia sudėtingas chirurgines operacijas, be to, galinčia tiesiog lankstyti lėktuvėlius. skaityti »

Elektrinis dviratis-motoroleris „Voltitude“

Jei ieškote elektra varomos transporto priemonės, kuri galėtų greitai nuvažiuoti didelį atstumą, būtų su greitai įkraunamu akumuliatoriumi, lengvai sulankstoma bei neužimanti daug vietos, vertėtų atkreipti dėmesį į elektra varomą dviratį-motorolerį „Voltitude“. skaityti »