Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Meksikoje sparčiai tirpsta ledynas

Per kelerius metus gali išnykti Meksikos ugnikalnio viršuje esantys ledynai. skaityti »

Pavydą keliantys malonumai

Prisiminę, su kokiu šaltuku šiandien skubėjote į darbą, pažvelkite į šias kapibaras, besimėgaujančias terminių vonių malonumais. skaityti »

Per koridą sužeistas matadoras

Prancūzijos matadoras Sebastianas Castella atsigauna po šeštadienio koridos, iš kurios jis buvo išgabentas lūžus kairiajam raktikauliui. skaityti »

Japonijoje surengtos duobės kasimo varžybos

Japonijoje, Tokijo priemiestyje, jau vienuoliktus metus vyksta duobės kasimo varžybos. Čia vertinama giliausia, kūrybingiausia duobė bei originaliausia kasėjo apranga. skaityti »

Elnių šauklių varžybos Vokietijoje

Vokietijoje, Dortmundo mieste, vyko jau tryliktasis elnių šauklių čempionatas, į kurį susirinko patyrę elnių balso mėgdžiotojai. skaityti »

Kaskadininko iš Indijos triukai, paremti jogos praktika

Kaskadininkas Pradeepas Shastris iš Indijos demonstruoja pavojingus, fizinės ištvermės reikalaujančius triukus. skaityti »

Ar žvairaakė oposumė Heidė pasirodys „Oskarų“ ceremonijoje?

Žvairaakė oposumė Heidė – pasaulinė įžymybė. ABC televizijos tinklas išreiškė norą, kad Heidė pasirodytų „Oskarų“ apdovanojimuose, deja, su tuo nenori sutikti Leipcigo zoologijos sodas. skaityti »

Dizainerė aksesuarus kuria iš vaizdajuosčių

Argentinietė dizainerė Lucrecija Lovera rado naują kūrybos būdą: ji neria vąšeliu ar audžia rankines iš vaizdajuosčių. Viską ji kuria savo rankomis. skaityti »

Kanadietis sukonstravo reaktyvinę vandens kuprinę

Kanadietį išradėją R. Li greičiausiai įkvėpė veiksmo filmai apie slaptuosiuos agentus bei neįprastus jų prietaisus. skaityti »

Haityje aptiktos šešios išnykusiomis laikytos varlių rūšys

Mokslininkų pateiktais duomenimis, Haičio varlių populiacija kabo ant plauko. 92 proc. jų rūšių yra įvardytos kaip nykstančios. skaityti »