Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Didžiausiai pasaulyje knygai – 350 metų

Didžiausiai pasaulyje knygai pakelti reikia šešių žmonių jėgos. skaityti »

Norite būti laimingi? Galvokite greitai

Pasitaikė prasta diena? Nebandykite priverstinai mąstyti apie gerus dalykus – paprasčiausiai galvokite greitai. skaityti »

„Londono akis“ švenčia jubiliejų

Šiemet žymusis Londono apžvalgos ratas „Londono akis“ švenčia 10-ies metų jubiliejų. skaityti »

Mados savaitė Stokholme

Vasario pirmąją savaitę Švedijos sostinėje Stokholme vyksta mados savaitė, kurioje pristatomos 2010 metų pavasario ir vasaros kolekcijos. skaityti »

Indijoje milžiniško populiarumo sulaukė nulio rupijų banknotas

Indijoje smulkūs kyšiai yra tapusi normalia vyriausybės biurokratijos dalimi. skaityti »

Japonijoje pradėta prekiauti kokteiliu iš acto ir pieno

Rinkodara yra nuostabus dalykas. Ji gali įtikinti žmones pamėgti pačius kvailiausius ir beprotiškiausius dalykus, į kurių tarpą būtų galima priskirti cigaretes, greitą maistą, degtinės skonio ledus ir taip toliau. skaityti »

Nauja NASOS skraidyklė

Šią savaitę NASA pristato asmeninio orlaivio koncepciją. Parengtoje vizualizacijoje matyti naujos kartos vertikaliai kylanti transporto priemonė. skaityti »

Sienomis laipiojantys robotai

Šiandien robotai gali virti kavą, atlikti smulkius buities darbus ir... laipioti sienomis. skaityti »

Spalvų žaismas per Honkongo mados savaitę

Spalvų žaismas ir ekstravagancija – būtent tai matyti per sausio 18–21 dienomis Honkonge vykstančią mados savaitę. skaityti »

Jubiliejus kalnuose ant slidžių

Ar norėtumėte savo gimtadienį švęsti slidinėdami kalnuose? Sakysite, kad tai gali sau leisti tik žvaigždės? skaityti »