Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Iranas pristatys islamišką „Google Earth“ analogą

Iranas ruošia kartografinę paslaugą – islamišką „Google Earth“ analogą. skaityti »

Per mišias bus naudojami planšetiniai kompiuteriai

Anglikonų Šv. Jono bažnyčia Mickleoveryje (Jungtinė Karalystė) parapijiečiams vietoj psalmynų išdalijo planšetinius kompiuterius. skaityti »

Gandas: „Xbox 3“ žaidimų kompiuteris reikalaus nuolatinio interneto ryšio

Jau antrą kartą šiais metais į viešumą iškyla informacija, jog vis dar neanonsuotas naujos kartos žaidimų kompiuteris iš programinės įrangos giganto „Microsoft“ galimu vardu „Xbox 3” reikalaus nuolatinio interneto ryšio, todėl daugelis žaidėjų jau pradėjo rimtai nerimauti. skaityti »

Sukurta plėšoma USB atmintinė

USB atmintinės tapo kasdienio vartojimo preke, jas turime kartu su raktais, pinigine ir telefonu savo kišenėje. Tačiau dažnai atsitinka taip, jog informacijos nesinori ištrinti, o USB rakte trūksta vietos. Dizaineris Kurt Rampton siūlo labai patogią išeitį. skaityti »

Pristatytas „iPhone“ dėklas su švilpuku

Kai kurie dizainerių konceptai išties stebina, kaip antai korėjiečio Sang–hoon Lee sukurtas dėklas „iPhone“ su įmontuotu švilpuku. skaityti »

2014 m. pasaulio čempionate FIFA naudos elektronines vartų stebėjimo sistemas

Nepaisant įvairių nuomonių apie elektronines vartų stebėjimo sistemas, paskutinės teisėjų klaidos privertė už futbolo turnyrus atsakingus valdininkus pakeisti savo sprendimą. skaityti »

Televizorius „Apple iTV“ gaus unikalų pultą „iRing“

Vyriausiasis bendrovės „Topeka Capital“ analitikas Brianas White‘as neseniai pareiškė, kad kompanija „Apple“ dar šiais metais pradės gaminti savo išmanųjį televizorių „iTV“. skaityti »

Kinai kuria papildytos realybės akinius

Kinijos interneto kompanija „Baidu Inc.“ kuria papildytos realybės akinius „Baidu Eye“. skaityti »

Tarp pirmųjų „Google Glass“ savininkų – būrys įžymybių

Buvęs JAV kongreso atstovų parlamento pirmininkas, garsus rašytojas, publicistas ir verslininkas Newt Gingrich buvo įvardytas tarp pirmųjų išplėstos realybės akinių „Google Glass“ savininkų. skaityti »

Neįprastai storas dėklas telefonui

Visos kompanijos stengiasi pralenkti viena kitą siūlydamos vartotojams plonesnius, gražesnius, išmanesnius ir t. t. telefonus. O štai dizainerių komanda iš Japonijos įsitikinusi, jog telefoną reikia „pastorinti“. skaityti »