„Achema“ minėjo 50-mečio jubiliejų

Publikuota: 2015 m. birželio 1 d. pirmadienis

Gegužės 30 d. koncernui „Achemos grupė“ priklausanti Jonavos trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“ minėjo 50-mečio jubiliejų. Šiai progai Jonavos miesto centrinėje aikštėje vykusios šventės metu buvo pristatyta skulptūra, skirta pagerbti ilgamečio gamyklos „Achema“ vadovo, koncerno „Achemos grupė“ įkūrėjo ir prezidento dr. Bronislovo Lubio atminimą. Jonavos savivaldybei perduota dovana miestui – atnaujintas dviračių takas.

Anot „Achemos“ generalinio direktoriaus Ramūno Miliausko, Lietuvoje jau pusę amžiaus veikianti gamykla išgyveno daug pokyčių, tiek verslo rinkų, tiek šalies politikos virsmų, kurie tik įrodė, kad svarbiausia yra gebėjimai, išlaikant veiklos efektyvumą ir stabilumą, prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių sąlygų.

„Nuo pat gamyklos atidarymo 1965 metais iki dabar esame nuolatiniame pokyčių kelyje. Didelė įmonės vadovybės, specialistų, technikų patirtis mums padeda nuolat atnaujinti, pritaikyti modernią patirtį ir inovacijas bei būti savo srities lyderiais ne tik regione, bet ir Europos mastu. Viso to įrodymas ir yra šis tikrai didelis jubiliejus“, – teigė R.Miliauskas.

R.Miliausko teigimu, „Achemos“ gamykla atlieka svarbų vaidmenį ekonomikoje ne tik Jonavos regione, bet ir Lietuvoje.

„Mūsų gamykloje ir su gamykla susijusiose įmonėse dirba apie 5 tūkstančius žmonių, į valstybės biudžetą vien praėjusiais metais sumokėjome 15 milijonų eurų mokesčių, taip pat esame svarbus klientas kitoms įmonėms, kurioms per praėjusius metus vien už suteiktas paslaugas sumokėjome daugiau nei 50 mln. eurų. Manau, kad tokie veiklos mastai mūsų šalies verslo kontekste yra gana žymus rodiklis“, – tvirtino R.Miliauskas.

„Gamykla veikia globalioje konkurencinėje erdvėje, tačiau „Achema“  yra stipri savo veikloje – sukurta visa ekonominės vertės grandinė, apimanti gamybą, aptarnavimą, logistiką ir prekybą, todėl konkurencijos kovoje kitiems didiesiems pasaulio gamintojams Jonavos trąšų gamintoja nenusileidžia. Kryptingai ir apgalvotai investuojant, tikiu, kad ši situacija nepasikeis ir per artimiausius dešimtmečius“, – sakė Audrius Bendaravičius, koncerno „Achemos grupė“ ekonomikos ir finansų direktorius, laikinai vykdantis generalinio direktoriaus funkcijas.

Pasak A. Bendaravičiaus, šiuo metu įmonė sprendžia išties sudėtingus klausimus dėl gamtinių dujų kainos ir  neproporcingos SGD terminalo išlaikymo naštos, didžiąja dalimi uždėtos ant „Achemos“ gamyklos. „Abu klausimai gyvybiškai svarbūs, nes turi tiesioginę įtaką bendrovės konkurencingumui, veiklos rezultatams ir, savaime suprantama, ateičiai. Nepaisant to, verslą reikia vertinti ne trumpuoju periodu, o žiūrėti į ilgalaikę istoriją. Per 50 metų gamykla išgyveno ne vieną sudėtingą etapą, todėl tikiu, kad įmonei, kaip ir anksčiau, pavyks išspręsti ir visus  šio laikotarpio iššūkius“, – teigė A. Bendaravičius. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bronislovo Lubio fondas padidino paramą VU mokslinei veiklai

Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo vadovė Lina Paulauskė ir Vilniaus universiteto l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys pasirašė paramos sutartį. skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »