BMW muziejuje – išsamus žvilgsnis į koncerno šimtmetį

Publikuota: 2016 m. balandžio 1 d. penktadienis

Kovo pradžioje pažymėjęs šimtąsias savo įkūrimo metines koncernas BMW pristato unikalią parodą „100 Masterpieces“, kurioje – svarbiausi ir novatoriškiausi automobilių gamintojo pasiekimai per jo istoriją. BMW muziejuje Miunchene, Vokietijoje veikianti paroda, kurią bus galima apžiūrėti iki 2017 m. rugsėjo, atspindi dinamišką ir įvairiapusę kompanijos veiklos istoriją.

BMW muziejaus lankytojai kviečiami susipažinti su istoriniais BMW automobilių modeliais, koncerno pasiekimais automobilių ir motociklų sporte, koncepcinėmis idėjomis ir už visų svarbiausių pasiekimų buvusiomis asmenybėmis. Parodoje ypatingas dėmesys skiriamas faktui, kad šimtametę BMW ženklo sėkmę užtikrinęs veiksnys buvo koncerno darbuotojų drąsa, ryžtas prisiimti riziką, ypatingas atsidavimas savo darbui ir pažangi mąstysena.

Laikinoji BMW muziejaus ekspozicija „100 Masterpieces“ muziejaus lankytojams suteiks progą vienoje vietoje gyvai apžvelgti šimtametę koncerno istoriją, kuri prasidėjo 1916 m. nuo lėktuvus gaminusios kompanijos „Bayerische Motoren Werke“ įregistravimo ir sėkmingai plėtojosi toliau 1923 m. pagaminus pirmą BMW motociklą, o 1928-aisiais – pirmą BMW automobilį.

Šie ir kiti svarbiausi BMW koncerno istorijos faktai pateikiami specialiame „Laiko tunelyje“, kuris veda į pagrindines muziejaus erdves. Tad į pagrindinę muziejaus erdvę, kurioje pristatomi įvairaus laikmečio BMW eksponatai, parodos lankytojai patenka susipažinę su atitinkama kontekstine informacija.

Visa „100 Masterpieces“ ekspozicija yra suskirstyta į penkias tematines dalis, atspindinčias atitinkamą laikmetį ir žyminčias svarbius BMW koncerno veiklos etapus nuo pačios pradžios iki 2016-ųjų. O šią laikinąją ekspoziciją papildo nuolatiniai BMW muziejaus eksponatai, kurių pristatymas yra priderintas prie koncerno šimtmečio temos.

Muziejuje galima išvysti daugiau kaip 30 automobilių, tarp kurių – 1936-ųjų sportinis roadsteris „BMW 328“, legendinis 1955-ųjų roadsteris „BMW 507“ ir kultinis automobilis-burbulas „BMW Isetta“. Čia taip pat pristatomos tokios unikalios BMW idėjos kaip 2008-ųjų „Gina“ koncepcinis automobilis su specialios tekstilės kėbulo paviršiumi, kiti reikšmingi koncerno sumanymai darbuotojų sveikatos apsaugos srityje (1936 m.) ar siekis mažinti automobilių taršą tuo pačiu metu pagerinant jų dinamines ypatybes „BMW EfficientDynamics“ (2007 metai).

Parodos „100 Masterpieces“ eksponatus papildo pasakojimai, archyvinė vaizdo ir foto medžiaga bei informacinės diagramos. Kartu su naująja ekspozicija BMW muziejus pristato ir atnaujintą programėlę, skirtą „iPhone“ ir „Android“ išmaniesiems įrenginiams. Ši programėlė gali ne tik atlikti virtualaus gido funkcijas – joje daug informacijos apie BMW šimtmečio pasiekimus bei muziejuje esančius automobilių modelius.

BMW koncerno šimtmečiui skirta paroda „100 Masterpieces“ BMW muziejuje Miunchene veiks nuo 2016 m. kovo iki 2017 m. rugsėjo pabaigos. Daugiau informacijos www.bmw-welt.com.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »