ERK ypač suinteresuotas, kad visuomenė būtų tinkamai informuota apie eurą

Publikuota: 2014 m. vasario 3 d. pirmadienis

Seimo Europos reikalų komitetas (ERK) sausio 31 d. posėdyje nusprendė prašyti Finansų ministerijos ir Lietuvos Banko ne rečiau kaip kartą per mėnesį teikti informaciją komitetui apie visuomenės ir jos tikslinių vartotojų grupių informavimo apie euro įvedimą bei atitinkamos komunikacijos strategijos įgyvendinimo rezultatus. ERK taip pat priėmė sprendimą kovo mėnesį Seimo plenariniame posėdyje surengti diskusiją apie euro įvedimą Lietuvoje.

„Valdžios institucijų, taip pat Seimo užduotis – išsklaidyti prietarus ir neigiamas išankstines nuostatas apie eurą visuomenėje. Turime įtikinti Lietuvos gyventojus, kad euras bus labai naudingas jiems ir visai valstybės ekonomikai per išaugsiančias užsienio investicijas, padidėsiantį šalies eksportą ir pagerėsiančias skolinimosi sąlygas, o atitinkamai ir per naujų darbo vietų sukūrimą, nedarbo mažėjimą ir didesnes žmonių pajamas“, – įsitikinęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, ERK pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Jo tvirtinimu, „Estijos, kuri eurą įvedė 2011 metais, ir Latvijos, kurioje bendra Europos Sąjungos valiuta pradėjo cirkuliuoti šiais metais, patirtis aiškiai rodo, kad euras daugeliu atvejų niekuo dėtas dėl kainų kilimo, kurio taip baiminasi Lietuvos gyventojai. Nuo 2011-ųjų visose trijose Baltijos valstybėse infliacijos lygis išlieka labai panašus. Įvedus eurą, Estijos ekonomika pradėjo sparčiausiai augti visoje ES, tapo patrauklesnė užsienio investuotojams. Panašių rezultatų tikimasi ir iš Latvijos“.

Posėdyje ERK išklausė Finansų ministerijos ir Lietuvos Banko parengtas apžvalgas apie pasirengimą vartotojų apsaugai euro įvedimo laikotarpiu bei Lietuvos visuomenės informavimui apie euro įvedimą ir komunikacijos strategijos įgyvendinimui. Savo sprendime ERK ypatingai pabrėžė būtinybę užtikrinti savalaikį, suprantamą ir skaidrų informacijos sklaidos procesą tam, kad Lietuvos piliečiai galėtų tinkamai pasirengti euro įvedimui ir būtų apsaugoti vartotojų interesai.

„Seimui būtina nuolat ir efektyviai dalyvauti euro įvedimo pasirengimo ir įvedimo procesuose tam, kad būtų užtikrinta šio proceso politinė priežiūra ir kontrolė“, – teigiama ERK sprendime.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »