ERPB Verslo forume pristatytas Lietuvos inovatyvumas ir jo didinimo siekis

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Apie tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Verslo forume Gruzijoje kalbėjo Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. Pristatant Baltijos šalių pasiekimus inovacijų srityje taip pat dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas bei Latvijos ir Estijos atstovai.

Forume buvo pažymėta, kad Lietuva išsiskiria gyvybės mokslų ir lazerinių technologijų srityse. Pagrindinės kryptys, į kurias mūsų šalis per ateinančius 7 metus planuoja investuoti daugiausiai, yra atsinaujinančios energetikos technologijos, agroinovacijos, medicininės technologijos ir biofarmacija, informacinės ryšio technologijos ir logistika, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas, ypatingą dėmesį skiriant lazerių sektoriui.

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą siekį – iki 2020 m. daugiau nei dvigubai (iki 1,9 proc. BVP) padidinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Kasmet skelbiamo 2014 m. Pasaulinio inovatyvumo indekso vertinimu Lietuva užima 39 vietą tarp 143 šalių. 

Remiantis Europos Komisijos parengta inovacijų sąjungos švieslente, Lietuva kartu su Estija yra priskiriamos nuosaikių inovatorių šalių grupei (daugiau nei 50 proc. ES vidurkio), tačiau Komisija pažymi, kad mūsų šalies inovatyvumo reitingas kasmet auga – šiemet, palyginti su pernai, jis ūgtelėjo 2,1 proc.

Lietuvos stipriosios pusės – išlaidos inovacijoms ne mokslinių tyrimų srityje, visuomenės dalies su aukštuoju išsilavinimu dydis, jaunimo su viduriniu išsilavinimu skaičius.     

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ir Kazachstano premjerai atidarė abiejų šalių verslo forumą Astanoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų. skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »