Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.
Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Apie tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Verslo forume Gruzijoje kalbėjo Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. Pristatant Baltijos šalių pasiekimus inovacijų srityje taip pat dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas bei Latvijos ir Estijos atstovai.
Forume buvo pažymėta, kad Lietuva išsiskiria gyvybės mokslų ir lazerinių technologijų srityse. Pagrindinės kryptys, į kurias mūsų šalis per ateinančius 7 metus planuoja investuoti daugiausiai, yra atsinaujinančios energetikos technologijos, agroinovacijos, medicininės technologijos ir biofarmacija, informacinės ryšio technologijos ir logistika, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas, ypatingą dėmesį skiriant lazerių sektoriui.
Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą siekį – iki 2020 m. daugiau nei dvigubai (iki 1,9 proc. BVP) padidinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Kasmet skelbiamo 2014 m. Pasaulinio inovatyvumo indekso vertinimu Lietuva užima 39 vietą tarp 143 šalių.
Remiantis Europos Komisijos parengta inovacijų sąjungos švieslente, Lietuva kartu su Estija yra priskiriamos nuosaikių inovatorių šalių grupei (daugiau nei 50 proc. ES vidurkio), tačiau Komisija pažymi, kad mūsų šalies inovatyvumo reitingas kasmet auga – šiemet, palyginti su pernai, jis ūgtelėjo 2,1 proc.
Lietuvos stipriosios pusės – išlaidos inovacijoms ne mokslinių tyrimų srityje, visuomenės dalies su aukštuoju išsilavinimu dydis, jaunimo su viduriniu išsilavinimu skaičius.