ERPB Verslo forume pristatytas Lietuvos inovatyvumas ir jo didinimo siekis

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Apie tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Verslo forume Gruzijoje kalbėjo Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. Pristatant Baltijos šalių pasiekimus inovacijų srityje taip pat dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas bei Latvijos ir Estijos atstovai.

Forume buvo pažymėta, kad Lietuva išsiskiria gyvybės mokslų ir lazerinių technologijų srityse. Pagrindinės kryptys, į kurias mūsų šalis per ateinančius 7 metus planuoja investuoti daugiausiai, yra atsinaujinančios energetikos technologijos, agroinovacijos, medicininės technologijos ir biofarmacija, informacinės ryšio technologijos ir logistika, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas, ypatingą dėmesį skiriant lazerių sektoriui.

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą siekį – iki 2020 m. daugiau nei dvigubai (iki 1,9 proc. BVP) padidinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Kasmet skelbiamo 2014 m. Pasaulinio inovatyvumo indekso vertinimu Lietuva užima 39 vietą tarp 143 šalių. 

Remiantis Europos Komisijos parengta inovacijų sąjungos švieslente, Lietuva kartu su Estija yra priskiriamos nuosaikių inovatorių šalių grupei (daugiau nei 50 proc. ES vidurkio), tačiau Komisija pažymi, kad mūsų šalies inovatyvumo reitingas kasmet auga – šiemet, palyginti su pernai, jis ūgtelėjo 2,1 proc.

Lietuvos stipriosios pusės – išlaidos inovacijoms ne mokslinių tyrimų srityje, visuomenės dalies su aukštuoju išsilavinimu dydis, jaunimo su viduriniu išsilavinimu skaičius.     

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ir Kazachstano premjerai atidarė abiejų šalių verslo forumą Astanoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų. skaityti »

Laikraštyje „The Baltic Times“ – interviu su Nacionalinės bibliotekos generaliniu direktoriumi

Naujausiame anglų kalba Baltijos šalyse leidžiamo laikraščio „The Baltic Times“ numeryje publikuojamas interviu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku. skaityti »

Papildomos socialinės garantijos doktorantams – gaus tėvystės ir motinystės pašalpas

Aukštųjų mokyklų doktorantai iki 30 metų amžiaus nuo šiol gaus papildomas socialines garantijas – nuo 2017 m. jiems bus skiriamos motinystės ir tėvystės pašalpos. skaityti »

SEB bankas: įmonės skolinosi 50 proc. daugiau

Gerėjantys šalies ūkio rodikliai, stabilios bendrovių pozicijos eksporto rinkose bei auganti vidaus paklausa lėmė, jog pirmąjį šių metų pusmetį, bendrovėms drąsiai įgyvendinant plėtros planus, didėjo jų poreikis investicijoms. skaityti »

Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog Lietuvoje išmaniojo (ar protingo) namo sąvoką žino net 88 proc. respondentų. Vis dėlto sulig pastatų automatikos populiarėjimu kuriasi ir nauji mitai. skaityti »

Už finansinių technologijų sektoriaus analizę – 350 tūkst. eurų premija

Europos Komisija (EK) paskelbė konkursą, kurio laimėtojas gaus 350 tūkst. eurų. Tai bus premija už Europos finansinių technologijų sektoriaus ištyrimą ir analizę. skaityti »

Vilniuje auga prestižinio ir vidurinės klasės būsto paklausa

Prognozuojama, kad šių metų antrąjį pusmetį į viršų kils ir prestižinio būsto rinka. skaityti »

Vidaus reikalų ministerija mokysis gerosios VU pokyčių įgyvendinimo praktikos

Liepos 26 d. Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas ir LR vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Finansų ministrės ir pramonininkų vadovo susitikime – dėmesys lietuviško verslo paramai

Finansų ministrė Rasa Budbergytė susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertu Dargiu aptarė eksporto garantijų, pelno apmokestinimo, alternatyvaus verslo finansavimo ir kitus pramonininkams aktualius klausimus. skaityti »

„Visa“ tyrė biometrinių mokėjimų populiarumą

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa“ nusprendė atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kiek populiarios yra biometrinės technologijos ir kokios šio sektoriaus perspektyvos. skaityti »

Naujas LVK narys – tarptautinė IT bendrovė „Oracle“

2016 liepos 21 d. prie Lietuvos verslo konfederacijos prisijungė tarptautinės informacinių technologijų korporacijos atstovybė Lietuvoje „Oracle East Central Europe Limited filialas“. skaityti »