ERPB Verslo forume pristatytas Lietuvos inovatyvumas ir jo didinimo siekis

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Apie tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Verslo forume Gruzijoje kalbėjo Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. Pristatant Baltijos šalių pasiekimus inovacijų srityje taip pat dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas bei Latvijos ir Estijos atstovai.

Forume buvo pažymėta, kad Lietuva išsiskiria gyvybės mokslų ir lazerinių technologijų srityse. Pagrindinės kryptys, į kurias mūsų šalis per ateinančius 7 metus planuoja investuoti daugiausiai, yra atsinaujinančios energetikos technologijos, agroinovacijos, medicininės technologijos ir biofarmacija, informacinės ryšio technologijos ir logistika, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas, ypatingą dėmesį skiriant lazerių sektoriui.

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą siekį – iki 2020 m. daugiau nei dvigubai (iki 1,9 proc. BVP) padidinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Kasmet skelbiamo 2014 m. Pasaulinio inovatyvumo indekso vertinimu Lietuva užima 39 vietą tarp 143 šalių. 

Remiantis Europos Komisijos parengta inovacijų sąjungos švieslente, Lietuva kartu su Estija yra priskiriamos nuosaikių inovatorių šalių grupei (daugiau nei 50 proc. ES vidurkio), tačiau Komisija pažymi, kad mūsų šalies inovatyvumo reitingas kasmet auga – šiemet, palyginti su pernai, jis ūgtelėjo 2,1 proc.

Lietuvos stipriosios pusės – išlaidos inovacijoms ne mokslinių tyrimų srityje, visuomenės dalies su aukštuoju išsilavinimu dydis, jaunimo su viduriniu išsilavinimu skaičius.     

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ir Kazachstano premjerai atidarė abiejų šalių verslo forumą Astanoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų. skaityti »

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »