ERPB Verslo forume pristatytas Lietuvos inovatyvumas ir jo didinimo siekis

Publikuota: 2015 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Nuosaikių inovatorių šalių grupei priskiriama Lietuva siekia pakilti į aukštesnį lygį, iki 2020 metų beveik padvigubindama investicijas į mokslo tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Apie tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) Verslo forume Gruzijoje kalbėjo Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius. Pristatant Baltijos šalių pasiekimus inovacijų srityje taip pat dalyvavo ūkio viceministras Marius Skarupskas bei Latvijos ir Estijos atstovai.

Forume buvo pažymėta, kad Lietuva išsiskiria gyvybės mokslų ir lazerinių technologijų srityse. Pagrindinės kryptys, į kurias mūsų šalis per ateinančius 7 metus planuoja investuoti daugiausiai, yra atsinaujinančios energetikos technologijos, agroinovacijos, medicininės technologijos ir biofarmacija, informacinės ryšio technologijos ir logistika, naujų medžiagų ir technologijų kūrimas, ypatingą dėmesį skiriant lazerių sektoriui.

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą siekį – iki 2020 m. daugiau nei dvigubai (iki 1,9 proc. BVP) padidinti bendras investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Kasmet skelbiamo 2014 m. Pasaulinio inovatyvumo indekso vertinimu Lietuva užima 39 vietą tarp 143 šalių. 

Remiantis Europos Komisijos parengta inovacijų sąjungos švieslente, Lietuva kartu su Estija yra priskiriamos nuosaikių inovatorių šalių grupei (daugiau nei 50 proc. ES vidurkio), tačiau Komisija pažymi, kad mūsų šalies inovatyvumo reitingas kasmet auga – šiemet, palyginti su pernai, jis ūgtelėjo 2,1 proc.

Lietuvos stipriosios pusės – išlaidos inovacijoms ne mokslinių tyrimų srityje, visuomenės dalies su aukštuoju išsilavinimu dydis, jaunimo su viduriniu išsilavinimu skaičius.     

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos ir Kazachstano premjerai atidarė abiejų šalių verslo forumą Astanoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų. skaityti »

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »