ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Estai ir lietuviai būstui skolinasi drąsiau negu latviai

Baltijos šalių gyventojų skolinimosi elgsena skiriasi — po sunkmečio atsigavę Lietuvos ir Estijos namų ūkiai vis drąsiau kreipiasi į bankus dėl būsto finansavimo, kai tuo tarpu Latvijoje būsto paskolų portfelis vis dar tebemažėja, teigiama Baltijos šalių SEB bankų namų ūkių finansų apžvalgoje („SEB Baltic Household Outlook“). skaityti »

„Samsung“ gaminiams – du prestižiniai TIPA apdovanojimai

„Samsung Electronics Co., Ltd“ pranešė laimėjusi du 2014 m. Vaizdo ir fototechnikos spaudos asociacijos („Technical Image Press Association Awards“ - TIPA) apdovanojimus. skaityti »

Parodoje „RESTA 2014“ – Baltarusijos investicinio projekto pristatymas

Šiandien Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, prasidėjusioje tarptautinėje statybos ir remonto parodoje „RESTA 2014“ rengiamas Baltarusijos ir Lietuvos statybos forumas. Jo metu išskirtinis dėmesys bus skirtas Baltarusijos investiciniam projektui „Daugiafunkcis centras „Minsk-Siti“ (rus. «Многофункциональный центр «Минск-Сити»). skaityti »

Valdžios sektoriaus 2013 metų deficito duomenys – tinkami eurui įsivesti

Finansų ministerijos duomenimis, Lietuvos 2013 metų valdžios sektoriaus deficitas sudaro 2,2 proc. BVP ir yra 0,7 procentinio punkto mažesnis nei prognozuota pernai metų pabaigoje bei 0,8 procentinio punkto mažesnis nei reikalaujama iš narystės euro zonoje siekiančių šalių. skaityti »

Europos reikalų komitetas: Euro įvedimo kampanija bus sąžininga

Lietuvos Vyriausybė, prieš įvedant eurą, siekia, kad šalies gyventojai būtų užtikrinti, jog euro įvedimas bus jų naudai. skaityti »

Seimas priėmė Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą, kuriuo nutarta nustatyti pasirengimo įvesti eurą, litų keitimo į eurus, litais išreikštų verčių perskaičiavimo į eurais išreikštas vertes šalyje įvedus eurą ir litų išėmimo iš apyvartos tvarką. skaityti »

Seimas balsuos dėl euro įvedimo tvarkos

Seimas ketvirtadienį apsispręs dėl euro įvedimo tvarkos - parlamentarai balsuos dėl specialaus įstatymo, kuris numatys praktinius euro įvedimo klausimus: pinigų keitimą, kainų skelbimą, visuomenės informavimą ir kitus. skaityti »

Premjeras: žengtas žingsnis stiprinant bankų sąjungą

Premjeras Algirdas Butkevičius laiko sveikintinu antradienį Europos Parlamente patvirtintą sprendimą dėl naujų bankų taisyklių, kurios užtikrins bankų problemų sprendimą pačių bankų lėšomis, o ne iš mokesčių mokėtojų kišenės. skaityti »

Mokslo ir verslo bendradarbiavimui VDU – naujos galimybės

Vytauto Didžiojo universitete nuo šiol bus aktyviau skatinamas akademinės bendruomenės ir verslo bendradarbiavimas skaityti »

SEB banko analitikų makrokomentaras: „Standard&Poor’s“ priminė Lietuvai pirmąją abėcėlės raidę

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard&Poor’s” (S&P) pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą iš karto net dviem pakopomis — nuo BBB iki A- ir vėl suteikė mums A raidę, kurią buvome ilgokai pamiršę. skaityti »