ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Socialinių medijų naudotojams – įspėjimas iš teisėsaugos institucijų

Po kelių pagarsėjusių atvejų, kai socialinių tinklų naudotojai savo paskyrose paskelbė su baudžiamosiomis bylomis susijusią konfidencialią informaciją, Didžiosios Britanijos generalinis prokuroras įpareigotas paskelbti gaires socialinių tinkle naudotojams. skaityti »

Pusė gyventojų šventėms iš anksto netaupo

Lietuvos gyventojai didžiosioms metų šventėms iš anksto netaupo ir išlaidų neplanuoja. Net 51 proc. lietuvių šventiniam laikotarpiui neatideda nė lito, 17 proc. taupyti pradeda nuo spalio ar lapkričio, 12 proc. – nuo gruodžio. Tokias tendencijas atskleidžia „Danske Bank“ ir komunikacijos planavimo agentūros „OMD“ atliktas tyrimas. skaityti »

„Foxconn“ didina išmaniojo telefono „iPhone 5S“ gamybą

Didžiausia kompanijos „Apple“ įrenginių surinkėja „Foxconn“ didina išmaniojo telefono „iPhone 5S“ gamybą, skelbia „The Wall Street Journal“. Leidinys taip pat pateikia įdomios statistikos apie „iPhone 5S“ gamybą. skaityti »

Gandas: netrukus rinkoje pasirodys Rusijoje kurtas išmanusis telefonas

Praėjusių metų pabaigoje, Rusijos bendrovė „Yota Devices“ užsiminė apie naujai kuriamą 2 ekranų išmanųjį telefoną „Yota phone“. Anot „TechCrunch“ , manoma, kad šis išmanusis telefonas bus pristatytas rinkai gruodžio mėnesį. skaityti »

Teismas nurodė sumą, kurią „Samsung“ turės sumokėti „Apple“

JAV teismo prisiekusieji priėmė verdiktą, kuriuo nustatė, kad kompanija „Samsung“ savo didžiausiai konkurentei „Apple“ turės išmokėti 290 milijonų JAV dolerių už pagrindinių išmaniojo telefono „iPhone“ funkcijų ir dizaino elementų kopijavimą. skaityti »

„Microsoft“ gali įsigyti ir antram gyvenimui prikelti „Winamp“

Pastarosiomis dienomis kompanija AOL priėmė sprendimą šių metų gruodžio 20 dieną visiškai uždaryti projektą „Winamp“. Tačiau garsiosios programos likimas dar neaiškus. skaityti »

Minima Pasaulinė televizijos diena

Lapkričio 21 d. minima kaip Tarptautinė televizijos diena, ji pradėta švęsti nuo 1997 m., Generalinės asamblėjos sprendimu. skaityti »

JAV inovacijų ekspertas: „Skype“ ir „Angry Birds“ įkvėpė Silicio slėnis

California Berkeley universiteto (JAV) Antreprenerystės ir technologijų centro vadovas Kenas Singeris teigia, kad tarpdisciplininis požiūris yra esminis inovacijų variklis. Švietimo sistema, skatinanti tokį mąstymą, ugdo žmones, kurie gali pasiūlyti pasauliui kūrybiškus sprendimus. skaityti »

„Nokia“ akcininkai palaimino mobiliųjų telefonų padalinio pardavimą „Microsoft“

Suomių telekomunikacijų bendrovės „Nokia“ akcininkai pritarė sandoriui, kuriuo korporacija „Microsoft“ galės įsigyti šios mobiliųjų telefonų padalinį. skaityti »

„Google“ siekia apsaugoti vaikus

Kompanija „Google“ stojo į kovą su vaikų išnaudojimu. Šią savaitę išplatintame pranešime spaudai skelbiama, jog ruošiamasis paleisti naują paieškos rezultatų filtravimo sistemą, kuri identifikuos neleistino turinio informaciją. skaityti »