ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Apple“ pelnė metų prekės ženklo apdovanojimą

Tyrimų agentūrą „Harris Interactive“ naujausia studija parodė, kad geriausiu prekės ženklu išmaniųjų telefonų, planšečių ir kompiuterių kategorijose tapo kompanijos „Apple“ prekės ženklas. skaityti »

Lietuvos banko Pinigų muziejus – turistams draugiškiausias Vilniaus muziejus

Konkurse „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems“ Lietuvos banko Pinigų muziejus pripažintas išskirtiniu turizmo objektu ir pelnė prizą „Pinigų muziejus – draugiškiausias Vilniaus muziejus“. skaityti »

Kaip mobiliosios technologijos keičia verslo pasaulį?

Pasaulinio audito, mokesčių ir konsultacijų įmonių tinklo KPMG ekspertai pristatė studiją „The Mobile Evolution“ („Mobilioji evoliucija“), kurioje išskyrė pagrindines tendencijas, kokią įtaką sparčiai plintančios mobiliosios technologijos turi verslui. skaityti »

Kompanija „Cisco“ už 2,7 mlrd. dolerių perka „Sourcefire“

„Cisco“ už 2,7 mlrd. dolerių ketina įsigyti kompaniją „Sourcefire“, užsiimančią tinklo apsauga. Šis sandoris turėtų būti įgyvendintas iki šių metų pabaigos. skaityti »

Mobiliuoju banku lietuvis naudojasi 5 kartus rečiau nei europietis

Išmaniaisiais telefonais apsiginklavę Lietuvos gyventojai dar vangiai naudojasi mobiliąja bankininkyste. Lietuvos gyventojas mobiliąja bankininkyste naudojasi penkiskart rečiau nei vidutinis europietis, rodo rinkos tyrimų bendrovės TNS tyrimas „Mobile Life 2013". skaityti »

Į Lietuvos kelius išriedėjęs elektromobilis tirs praktines ekotransporto pritaikymo galimybes

Elektros skirstomojo tinklo operatorė AB LESTO, norėdama atlikti bandymus ir praktiškai įvertinti elektromobilio panaudojimo galimybes ir potencialą Lietuvos klimato ir kelių sąlygomis, 3 metams išnuomojo elektromobilį „Nissan LEAF“. Pasaulyje šis penkiavietis elektromobilis yra pats populiariausias. skaityti »

Įmonių grupei „Alma littera“ vadovaus Irmantas Švažas

UAB „AL holdingo“, valdančio didžiausią Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupę „Alma littera“, generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti Irmantas Švažas. skaityti »

G4С festivalyje apdovanoti geriausi žaidimų kūrėjai

„Games for Change“ organizacija įkurta 2004 metais. Pagrindinis jos tikslas – kurti socialinio poveikio žaidimus, kurie gali būti naudojami švietimo ir humanitarinėse srityse. Skirtingai nei komercinių žaidimų srityje, jie siekia sukurti socialinę gerovę. skaityti »

„Nokia“ pardavė 32 proc. daugiau išmaniųjų telefonų

Antrąjį šių metų ketvirtį „Nokia“ pardavė mažiau įrenginių, nes patiria sunkumų mėgindama atsikovoti rinkos dalį, kurią prarado dėl konkurentų „Samsung“ ir „Apple“, praneša „Reuters“. skaityti »

Kompanijos „Intel“ pelnas toliau mažėja

Iš naujausios kompanijos „Intel“ finansinės ataskaitos matyti, kad jos grynasis pelnas antrąjį šių metų ketvirtį sudarė 2 mlrd. dolerių, o tai beveik 29 proc. mažiau nei prieš metus. skaityti »