ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pastatyti naująją „Apple“ būstinę prireiks beveik 10 tūkst. žmonių

Kompanija „Apple“ per ateinančius trejus metus nusamdys 9,2 tūkst. darbuotojų naujos į kosminį laivą panašios būstinės statybai. skaityti »

Komercine „Air Lituanica“ partnere tapo „Estonian Air“

Bendrovė „Air Lituanica“, siekdama nuo pat veiklos pradžios užtikrinti platų skrydžių tinklą visame pasaulyje, savo komerciniu partneriu pasirinko Estijos oro linijų bendrovę „Estonian Air“. skaityti »

Europa pasiryžo reformuoti autorių teisių sistemą

Briuselyje ES Konkurencingumo Taryba kartu su Europos Komisijos vidaus rinkos ir paslaugų komisaru Michel Barnier pritarė poreikiui reformuoti pasenusią autorių teisių mokesčių sistemą, paremtą laikmenų ir įrangos apmokestinimu. skaityti »

Ilja Laursas: sėkmingą verslą sukuria tie, kurie trokšta pakeisti pasaulį

Vienas sėkmingiausių šių dienų verslininkų iš Lietuvos, investuotojas, didžiausios pasaulyje atviros mobiliųjų programėlių platinimo platformos „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs sako, kad sėkmingiausius verslus sukuria tie, kurie trokšta pakeisti pasaulį. skaityti »

„Vilniaus taupomajai kasai“ veiklos apribojimai palikti galioti, unija turės pakeisti vadovybę

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba inspektavimo metu nustačiusi, kad kredito unija „Vilniaus taupomoji kasa“ tinkamai nevertina prisiimamos kredito rizikos, paliko galioti jau anksčiau duotus nurodymus laikinai nesudaryti didesnės kaip 30 tūkst. Lt vertės skolinimo sandorių, o indėlių, priimamų iš neprofesionalių rinkos dalyvių, palūkanų normas nustatyti pagal rinkos vidurkį. skaityti »

VDU studentai prisideda prie aplinkosauginio švietimo

Universitete neseniai įkurto aplinkos studijų klubo „Disoma“ nariai prisidėjo prie Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamo projekto „Gerbiu gamtą – saugau save“. Įgyvendinant projektą, Kauno regione buvo rengiami seminarai, kurie skatino moksleivius tausoti aplinką ir supažindino su atliekų rūšiavimo bei perdirbimo būdais. skaityti »

Vilniaus miesto savivaldybės e. valdžios projektai – geriausi Lietuvoje

Vilniaus savivaldybės projektas „E. miestas“ laimėjo nacionalinę „World Summit Award“ atranką e. valdžios kategorijoje. Taigi Vilniaus projektas „E. miestas“ pripažintas geriausiu Lietuvoje ir įgyja teisę rungtyniauti tarptautiniame konkurse su daugiau nei 160 šalių projektais. skaityti »

Pirkdami internetu vartotojai turi daugiau teisių nei įprastos prekybos atvejais

2012 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) prie Teisingumo ministerijos gavo beveik 300 skundų dėl prekybos internetu, iš jų maždaug 90 proc. buvo pripažinti pagrįstais. skaityti »

Per pastaruosius 8 mėnesius „Apple“ įsigijo 9 kompanijas

„Yahoo“ nėra vienintelė kompanija, pastaruoju metu išlaidaujanti dideliems pirkiniams. JAV technologijų kompanija „Apple“ taip pat didina mažesnių kompanijų įsigijimo tempą. skaityti »

Tyrimas: lietuviai savo gimtadienio neįsivaizduoja be torto ir dovanų

Pasaulio vaizdavimo sprendimų namams ir verslui lyderės bendrovės „Canon“ užsakymu atliktas tyrimas apie Lietuvos gyventojų pasirengimą gimtadienio šventei. skaityti »