ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Minima Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena

2004 m. gegužės 1 d. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. skaityti »

Garsus „iPhone“ programišius dirbs „Google“

Populiarių išmaniojo telefono „iPhone“ nulaužimo įrankių – „JailbreakMe“ ir „Spirit“ – kūrėjas „Comex“ oficialiai pranešė, jog per artimiausias kelias savaites pradės dirbti kompanijoje „Google“. skaityti »

Bilietai į konferenciją „WWDC 2013“ išpirkti per dvi minutes

Bilietai į kasmetinę kompanijos „Apple“ rengiamą konferenciją „WWDC 2013“, vyksiančią birželio 10–14 dienomis, iššluoti per pirmąsias dvi prekybos minutes. skaityti »

„Google“ paslauga „Street View“ jau prieinama net 50 valstybių teritorijoje

Interneto milžinė „Google“ džiaugiasi, kad jos žemėlapių sistemoje „Maps“ siūloma paslauga „Street View“ prieinama jau netgi 50 valstybių teritorijoje. skaityti »

Lietuvoje knygų neskaitančių žmonių skaičius sumažėjo 12 proc.

Per praėjusius metus visai knygų neskaitančių žmonių Lietuvoje sumažėjo 12 proc. Be to, suaugusieji mūsų šalyje skaitymui skyrė 37 proc. daugiau laiko, t. y. vidutiniškai 23 min. per dieną, o vaikai – 41 proc. daugiau, t. y. 31 min. Tai parodė didžiausios Baltijos valstybėse knygų leidybos grupės „Alma littera“ inicijuota gyventojų apklausa. skaityti »

Londono knygų mugė: anglakalbės rinkos iššūkiai ir galimybės

Balandžio 15–17 dienomis Didžiosios Britanijos sostinėje vyko Tarptautinė Londono knygų mugė. Ekspertų antra pagal svarbą laikoma verslo kontaktų mugė pasaulyje subūrė leidyklų atstovus, agentus, vertėjus ir rašytojus iš viso pasaulio. skaityti »

Populiari „iPhone“ susirašinėjimo aplikacija lenkia „Twitter“

Itin didelio populiarumo sulaukusi ir ne vieną milijoną atsisiuntimų iš aplikacijų parduotuvės „App Store“ perkopusi išmaniesiems telefonams „iPhone“ skirta susirašinėjimo platforma „WhatsApp“ savo srautu, anot kūrėjų, yra kur kas didesnė už trumpųjų žinučių socialinį tinklą „Twitter“. skaityti »

4 iš 5 geriausiai apmokamų vadovų dirba „Apple“

Tyrimų agentūra „Standard & Poor“ paskelbė sąrašą su 500 kompanijų vadovais, kurie uždirba daugiausiai. Net 4 iš 5 daugiausiai uždirbančiųjų dirba kompanijoje „Apple“, rašo BusinessWeek.com. skaityti »

Elektroninės paslaugos artėja prie žmogaus

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) darbuotojų akis nepraslysta tai, kas dedasi elektroninėje erdvėje. Apie elektroninės erdvės stebėjimą, ateities vizijų kūrimą ir įgyvendinimą pasakoja IVPK direktorius Rytis Kalinauskas. skaityti »

Minima Tarptautinė kultūros diena

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir 20-ies Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. skaityti »