ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujasis priekiniais arba visais ratais varomas „BMW X1“ Lietuvoje debiutuos rugsėjį

BMW ruošiasi į rinką išleisti antros kartos padidinto pravažumo automobilį „BMW X1“. Įgaliotoji koncerno atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ skelbia, kad mūsų šalyje salonuose šis atsinaujinęs, pažangus BMW kūrinys debiutuos rugsėjo pabaigoje. skaityti »

Įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos metinė konferencija

Birželio 18 d. Anykščiuose įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurioje konfederacijos nariams buvo pristatytos svarbiausios LPK veiklos kryptys, pasiekti rezultatai ir identifikuoti klausimai, kuriuos LPK kartu su Vyriausybe ir kitomis institucijomis turėtų spręsti siekiant užtikrinti palankias sąlygas verslui ir stiprinti pramonės konkurencingumą. skaityti »

Šventinių renginių naktį Vilniaus centre važinės mobiliosios šiukšliadėžės

Vilniaus centre vyksiančių viešų renginių metu į gatves pirmąkart išriedės mobiliosios šiukšliadėžės. Lietuvoje dar nematytas trirates atliekų surinkimo priemones savanoriškai pasiųs Vilniaus atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“. skaityti »

Pristatytas ypač daug kartų artinantis fotoaparatas – „PowerShot G3 X“

„Canon“ pristato „PowerShot G“ serijos fotoaparatą – „PowerShot G3 X“. Tai pirmasis vaizdą daug kartų artinantis „Canon“ kompaktinis fotoaparatas, kuriame įtaisytas 1.0 tipo iš galo apšviečiamas CMOS jutiklis. skaityti »

Lietuvos verslo darbdavių konfederacija keičia vardą ir atsinaujina

Šalies verslo įmones vienijanti asociacija Lietuvos verslo darbdavių konfederacija keičia vardą ir nuo šiol vadinsis Lietuvos darbdavių konfederacija (LDK). skaityti »

Gegužę nustatyta mažiausiai dvejopo kainų nurodymo pažeidimų

Valstybinė vartotojų apsaugos tarnyba ir kitos priežiūros institucijos 2015 m. gegužę atliko 4012 patikrinimus ir nustatė 100 pažeidimų – 2,49 proc. nuo visų atliktų patikrinimų. Tai mažiausias pažeidimų skaičius per visą dvejopo kainų nurodymo stebėsenos laikotarpį. skaityti »

Kuriamas Nacionalinis verslo konsultantų tinklas

Ūkio ministerija nuo š. m. rudens finansuos verslo pradžios ir plėtros konsultacijas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, sukūrusi Nacionalinį verslo konsultantų tinklą. skaityti »

Europos žaidynės neabejingos technologijoms

Azerbaidžano sostinėje Baku jau vyksta pirmosios Europos žaidynės. Tačiau žaidynių organizatorių dėmesys skirtas ne tik sportui – itin daug pastangų skiriama žaidynių telekomunikacijoms ir IT infrastruktūrai. skaityti »

ES investicijų naudą teigia pajutę 7 iš 10 gyventojų

Atlikus reprezentatyvią apklausą paaiškėjo, kad Lietuvos gyventojai pastebi pokyčius, kuriuos kuria ES investicijos – daugiau kaip 70 proc. gyventojų teigia, jog pajautė ES lėšomis įgyvendintų projektų naudą. skaityti »

Birželio 14-oji – Tarptautinė tinklaraštininkų diena

Birželio 14-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė tinklaraštininkų („blogerių“) diena. Tinklaraštis („blogas“) – tai interneto puslapis, kuriame vienas nepriklausomas žmogus ar jų grupė dalijasi savo mintimis įvairiomis temomis ar tiesiog rašo savo dienoraštį. skaityti »