ES finansuojama mokymo programa Europos vadovams

Publikuota: 2014 m. vasario 11 d. antradienis

Daugiau kaip 40 Europos įmonių vadovų pabaigė ES finansuojamos vadovų mokymo programos 2012–2013 m. ciklą Japonijoje ir Korėjoje. Pradėtas naujos 2013–2014 m. ciklo grupės formavimas. 

Paskatintos dabartinės didelės apimties ES prekybos strategijos plačiau atverti Korėjos ir Japonijos rinkas ES bendrovėms, Europos įmonės vis dažniau svarsto eksporto galimybes į šias Azijos ekonomikos milžines. Norint išnaudoti progas plėsti veiklą šiame regione, itin svarbus sėkmės veiksnys yra tame regione įgytos specialiosios žinios. Šiuo tikslu Europos bendrovės dalyvauja unikalioje ES finansuojamoje mokymo programoje, kad pasirengtų ir išplėstų verslą Japonijoje bei Korėjoje. Vadovų mokymo programa padeda Europos bendrovėms ir jų vadovams parengti verslo Tolimuosiuose Rytuose planą ir įgyti žinių apie Japonijos bei Korėjos verslo praktiką, kultūrą ir kalbą, taip pat užmegzti naujų ryšių, kad galėtų sėkmingai dirbti šiose sudėtingose rinkose.

Vadovų mokymo programa – tai unikali proga Europos bendrovėms ir jų vadovams plėsti veiklą Japonijoje bei Korėjoje, dalyvaujant verslo ir kalbų mokymo kursuose, stažuojantis vietos bendrovėje ir naudojantis parama jų verslo planui plėtoti. ES finansuoja visą programą ir visam jos laikotarpiui kiekvienam dalyviui skiria stipendiją.

2012–2013 m. grupė, kurią sudarė 45 dalyviai iš 13 ES valstybių narių, ką tik japoniškai ir korėjietiškai pristatė savo galutinius verslo planus ir šventė mokslų baigimą Tokijuje bei Seule.  

Per mokymo programos baigimo ceremoniją Europos Sąjungos ambasadorius Japonijoje Hansas Dietmaras Schweisgutas kalbėjo: „Viena iš svarbiausių mūsų patekimo į Japonijos rinką politikos strategijų iš ES pusės yra investicijos į žmogiškuosius išteklius. Japonijos verslo praktikos išmanymas ir darbui atsidavę žmonės – būtent tuo išsiskiria darbas šioje dinamiškoje vartotojų rinkoje, kuri taip pat yra viena iš reikliausių ir pažangiausių pasaulyje.“ 

Europos Sąjungos delegacijos Korėjos Respublikoje Prekybos skyriaus vadovas Paolo Caridi teigė: „Vadovų mokymo programa gerai žinoma dėl puikių ES įmonių vadovų, kurie mokomi plėtoti savo verslą arba plėsti veiklą Korėjoje. Jūs esate ir būsite žinomi, kaip Korėjos verslo ekspertų grupė. Vadovų mokymo programa yra tikras jūsų bendrovės ir jūsų karjeros kokybės garantijos ženklas.“ 

Beveik tuo pačiu metu 2013–2014 m. dalyviai pradėjo šios programos 3 savaičių įvadinį kursą Londone. Šiais metais įspūdį padarė tai, kad santykinai daug dalyvių yra mažųjų ir vidutinių įmonių atstovai. Turint omenyje dabartinę ekonomikos padėtį, šioms įmonėms programa ypač aktuali.  

Vadovų mokymo programa pradedama trijų savaičių įvadiniais kursais Londono universiteto Orientalistikos ir Afrikos studijų fakultete, per kuriuos dalyviai sužino apie Rytų Azijos ekonomiką, istoriją, kultūrą ir šiuolaikinę visuomenę. Po to dalyviai išvyksta į Japoniją arba Korėją, kur vyksta 30 savaičių verslo, vadybos ir kalbų kursai, dėstomi garsiuose Tokijo ir Seulo universitetuose. Tada dalyviai turi unikalią galimybę pritaikyti įgytus įgūdžius ir žinias atlikdami 12 savaičių stažuotę vietos bendrovėje. ES finansuoja visą mokymo kursą ir kiekvienam programos dalyviui skiria stipendiją: po 26 400 eurų per metus programos dalyviams Japonijoje ir po 24 000 eurų per metus programos dalyviams Korėjoje. 

Dabar Europos Komisija priima kandidatus dalyvauti programoje 2014–2015 m. Programoje norintys dalyvauti ES įmonių vadovai ir jų bendrovės rėmėjos gali teikti paraiškas internetu svetainėje http://www.euetp.eu. Paraiškų teikimo terminas – 2014 m. gegužės 15 d. Mokymo ciklas vyks nuo 2014 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. 

Vadovų mokymo programoje gali dalyvauti ES piliečiai, dirbantys ES įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 500 000 eurų, kuriose yra daugiau kaip penki darbuotojai ir kurie nori pradėti arba plėsti veiklą Japonijoje arba Korėjoje. 

Iki šiol vadovų mokymo programa padėjo daugiau kaip 1000 vadovų ir 800 įmonių, įveikus kalbos ir kultūros barjerus, sėkmingai plėtoti veiklą Japonijoje ir Korėjoje.  

Ši mokymo programa sulaukė didelio pasisekimo ir turi nemažą poveikį. Atlikus vadovų mokymo programos dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip 65 % jų savo įmonėse tapo aukščiausių grandžių vadovais, o programoje dalyvavusių įmonių apyvarta Japonijoje ir Korėjoje per dešimt metų nuo programos baigimo padidėjo du kartus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniuje – pirma saulės energijos įkrovimo stotelė elektromobiliams

Vilniuje, šalia BMW automobilių salono Ozo g., koncerno įgaliotoji atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ įrengė pirmąją šalyje „žalią“ įkrovimo stotelę, naudojančią saulės energiją. Joje bus galima įkrauti elektromobilių bei iš tinklo įkraunamų hibridų baterijas. skaityti »

Jungtinėse Tautose diskutuota apie pasitikėjimo skatinimą kibernetinėje erdvėje

Balandžio 8 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose surengė ekspertų diskusiją apie valstybių tarpusavio pasitikėjimo skatinimą kibernetinėje erdvėje. Diskusijos metu daugiausia dėmesio skirta regioninių organizacijų ir Jungtinių Tautų praktikai aptarti. skaityti »

Eurais Lietuvoje sėkmingai atsiskaitoma jau šimtą dienų

Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisijos posėdyje, kuriam pirmininkavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pasidalinta informacija apie euro įvedimo procesą Lietuvoje. skaityti »

„BMW i8“ išrinktas „Žaliuoju metų automobiliu“

Tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje hibridinis vokiečių superautomobilis „BMW i8“ išrinktas „Žaliuoju metų automobiliu“ (angl. Green Car Award). Šis apdovanojimas BMW koncernui atitinka antrus metus iš eilės – pernai „Žaliuoju metų automobiliu“ buvo paskelbtas elektromobilis „BMW i3“. skaityti »

„Canon“ pristatė 4K raiškos vaizdo kamerą „XC10“

„Canon“ pristatė „XC10“ – kompaktišką ir lengvą skaitmeninę vaizdo kamerą. Kamera pritaikyta pradedantiesiems filmų kūrėjams bei mėgėjams, ji pasižymi 4 tūkst. vaizdo taškų raiška. Naująja kamera galima ir fotografuoti. XC10 perėmė nemažai „Cinema EOS“ sistemos funkcijų. skaityti »

Vėjas sugeneravo ketvirtadalį savos elektros energijos

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius vėjo jėgainės Lietuvoje pagamino 173,3 GWh elektros energijos. Tai sudarė 7 proc. šalyje suvartotos ir beveik ketvirtadalį (23,6 proc.) visos šalyje pagamintos elektros energijos. skaityti »

Lietuvos mokslininkai sukūrė įrenginį, mažinantį transporto priemonių taršą

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė pažangią technologiją, kuri optimizuoja automobilio išmetimo sistemą. skaityti »

Parengtos Informacinių sistemų tvarkymo ir priežiūros išlaidų planavimo gairės

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos parengė Informacinių sistemų tvarkymo ir priežiūros išlaidų planavimo gaires. skaityti »

VMI pradėjo grąžinti pirmąsias pajamų mokesčio permokas

Praėjus dviem savaitėms po to, kai buvo priimtos pirmos elektroninės pajamų mokesčio deklaracijos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pervedė pirmąsias permokas gyventojams, teisingai užpildžiusiems deklaracijas, pranešė VMI. skaityti »

„Canon“ dvyliktus metus iš eilės yra skaitmeninių fotoaparatų rinkos lyderė

„Canon Inc.“ pagal gamybos mastą dvyliktus metus iš eilės pirmauja skaitmeninių fotoaparatų su keičiamaisiais objektyvais pasaulio rinkoje. skaityti »