Ekonomikos fakultete – auditorija lito atkūrimo idėjos autoriui ir įgyvendintojui

Publikuota: 2014 m. balandžio 9 d. trečiadienis

Ekonomikos fakultete atidaryta garsaus ekonomisto, Lietuvos lito atkūrimo idėjos autoriaus ir įgyvendintojo prof. Stasio Uosio auditorija. Profesorius buvo ilgametis VU dėstytojas, aktyvus Sąjūdžio dalyvis, Sąjūdžio Seimo ir Lietuvos banko valdybos narys.

Auditorijos atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių: buvę prof. S. Uosio kolegos, bendraminčiai, studentai ir, žinoma, šeimos nariai. Tai buvo dviguba šventė, nes kartu pristatyta prof. Meilės Jasienės ir Simonos Kairaitytės parengta monografija „Profesorius Stasys Uosis“. Atidaryme dalyvavusi profesoriaus anūkė patikino, kad senelis labai džiaugtųsi ir didžiuotųsi sulaukęs knygos apie save ir savo vardo auditorijos.

Prisiminimais apie be galo darbštų, ypač darbui atsidavusį ekonomistą dalijosi buvęs kolega Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, ekonomistas doc. Vladas Terleckas, buvęs profesoriaus studentas bankininkas, buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas, taip pat signataras Vilius Baldišis, buvęs kolega iš Lietuvos banko dr. Marijonas Monkevičius. Įdomų pranešimą apie prof. S. Uosio nekonformistines įžvalgas dėl pinigų esmės parengė doc. dr. Sigitas Šiaudinis, Lietuvos banko Ekonomikos departamento Ekonominių tyrimų skyriaus vyriausiasis ekonomistas. Jis prisiminė profesorių ir kaip savo dėstytoją, vadovavusį baigiamajam darbui. Anot doc. dr. S. Šiaudinio, profesorius nesistengė žūtbūt aplinkinių įtikinti savo idėjomis, tačiau jas mielai paaiškindavo susidomėjusiems. Buvusiam studentui labiausiai ir įsiminė tos akimirkos, kai sunkiai sekėsi suprasti tuomet naujoviškas profesoriaus mintis, kad pinigai savo esme yra kreditas – šiai idėjai suvokti prireikė laiko ir pastangų.

Auditorijos atidarymą inicijavo prof. Meilė Jasienė, kuri daug metų pažinojo prof. S. Uosį. „Jis buvo labai doras ir sąžiningas žmogus. Seniai buvo puoselėjama idėja atidaryti jo vardo auditoriją, o štai knygai medžiaga buvo renkama daugiau kaip dešimtmetį. Visus jo straipsnius labai gerai žinau – skaičiau po kelis sykius, bet kaskart visuomet atrandi kažką naujo“, – pasakojo prof. M. Jasienė.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. skaityti »

„ACME Europe“ pristato naujausias vartojamosios elektronikos dizaino tendencijas

„ACME Europe“ – viena didžiausių kompiuterių priedų, smulkios buitinės technikos ir apšvietimo gamintoja Rytų ir Centrinės Europos regionuose. 2011 metų rudenį kompanija pradėjo kalbėti apie unikalius dizainerių produktus ir besikeičiančias rinkos tendencijas. Daugiau apie tai – produktų vystymo vadovas Ignas Rumbutis. skaityti »

Vilniuje atidarytas vienas ekologiškiausių technologijų centrų Europoje

Ekologiškiausias Europoje pramonės objektas, naujos kartos modernių saulės elementų gamykla ir tyrimų laboratorija, greičiausias vaizdo konferencijų ir interneto medijos centras Europoje ir inovatyvių jaunų bendrovių inkubatorius. Visa tai – naujajame „BOD Group“ Aukštųjų technologijų centre L.I.G.H.T. WING Vilniuje, duris atvėrusiame spalio 15 d. skaityti »

Frankfurto knygų mugėje – naujos leidybinės iniciatyvos

„Jei tavęs nėra Frankfurte, tavęs nėra niekur“, – mėgsta juokauti knygų leidėjai, kasmet susirenkantys į vieną didžiausių pasaulyje – Frankfurto knygų mugę. Šiemet mugė kvietė diskutuoti apie savileidybą, elektronines knygas bei sudarė sąlygas knygų leidėjams įvairių diskusijų, susitikimų metu dalintis patirtimi ir išgirsti žymiausių leidėjų įžvalgas. skaityti »

Net 93 proc. vilniečių yra patenkinti gyvenimu Vilniuje

Vilniuje, kuriame 1 gyventojui tenka 200 m2 žaliųjų plotų, net 93 proc. miestiečių sutinka su teiginiu „esu patenkintas gyvenimu Vilniuje“, parodė „Eurobarometro“ tyrimas apie Gyvenimo kokybę Europos miestuose. skaityti »

Ketvirtą kartą prasideda socialinis projektas „Vaikų svajonės“

Ketvirtus metus iš eilės prasideda socialinis projektas „Vaikų svajonės“. LOGIN apdovanojimą kaip geriausias socialinis projektas internete praėjusiais metais pelniusios „Vaikų svajonės“ šiemet apims pusę Lietuvos savivaldybių. skaityti »

Sukurtas lauko reklamos planavimo įrankis „Outdoor Impact“

Dvi didžiausios lauko reklamos kompanijos Lietuvoje pristatė reklamos planavimo įrankį „Outdoor Impact“. Jis leis užsakovams iš anksto žinoti, kiek ir kokių žmonių pamatys jų lauko reklamą. Šis nemokamas įrankis sukurtas išanalizavus milžiniškus duomenis apie Vilniaus gyventojų judėjimo maršrutus, įpročius ir net akių judesius. skaityti »

Saulėtekio slėnyje prasidėjo didžiausio ir moderniausio Lietuvoje mokslų centro statyba

„Saulėtekio slėnyje“ įkasta simbolinė kapsulė, žyminti Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) statybų pradžią. skaityti »

Archyvų ateitis – garso ir vaizdo technologijos

Baltijos audiovizualinių archyvų taryba jau dešimtą kartą kvietė archyvarus į kasmetinę tarptautinę konferenciją. Šiemet pagrindinė renginio tema – naujos idėjos ir technologijos. Vaizdo ir garso dokumentų specialistai diskutavo apie skaitmeninės erdvės potencialą, pristatė naujas vaizdo ir garso raiškos galimybes audiovizualinių archyvų srityje. skaityti »

Subtilus „eBay“ žaidimizacijos būdas

Viena iš kompanijų, kuri sėkmingai naudoja žaidimizaciją jau keletą metų yra „eBay“ – numeris vienas internetinių aukcionų pasaulyje. Su savo labai veiksminga kainų siūlymo sistema (angl. bidding) ji sukūrė tam tikrą pirkimo–pardavimo žaidimą. skaityti »

Vaizdo žaidimai – pagrindinis vaikų gerovės indikatorius?

Ar daug laiko praleidžiantis vaikas kompiuterinių žaidimų pasaulyje yra nelaimingas? O kaip vertinti žaidimus ar kaip priežastį ar kaip rezultatą? skaityti »