Finansų ministrės ir pramonininkų vadovo susitikime – dėmesys lietuviško verslo paramai

Publikuota: 2016 m. liepos 26 d. antradienis

Finansų ministrė Rasa Budbergytė susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertu Dargiu aptarė eksporto garantijų, pelno apmokestinimo, alternatyvaus verslo finansavimo ir kitus pramonininkams aktualius klausimus. 

Pramonininkų atstovas buvo patikintas, kad siekdama padėti lietuviškos kilmės prekėms įsitvirtinti rizikingose, ne ES rinkose, Vyriausybė parengė ir baigia derinti Valstybės skolos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus siūloma išplėsti valstybės garantijų lauką, tam, kad Lietuvos verslui įsitvirtinant ne ES rinkose, palengvėtų derybų procesas su potencialiais pirkėjais.

Finansų ministrė pareiškė, kad valdantieji neketina svarstyti naujų mokesčių. Pramonininkai norėtų, kad dabar galiojantys žemės mokestis ir nekilnojamojo turto mokestis būtų reglamentuoti ne dviem atskirais, o vienu įstatymu. Rasa Budbergytė taip pat žada diskutuoti apie pelno mokesčio lengvatą reinvestuojamam pelnui.

„Naujų mokesčių Lietuvoje tikrai nereikia, neketiname ir neplanuojame įvesti. Valstybėje yra pakankamai pinigų, klausimas, ar mes juos panaudojime taip, kad galėtume patenkinti prioritetinius dalykus - socialinės atskirties sumažinimą ir gynybos biudžeto įsipareigojimo vykdymą“, – po susitikimo žurnalistams sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Pasak jos, vienas svarbiausių klausimų šiuo metu - smulkių ir vidutinių įmonių finansavimas. R. Dargis tikino, kad čia jų nuomonės iš esmės sutapo.

„Galvojant, kaip galima padėti Lietuvos ekonomikai augti ir būti konkurencingai, yra labai svarbu sudaryti sąlygas naujoms alternatyvoms, kad smulkus verslas gautų finansavimą. Mes esame parengę ir pateikę Seimui sutelktinio finansavimo įstatymą, kuris įgalins smulkų ir vidutinį verslą prieiti prie alternatyvių finansavimo šaltinių, didins konkurenciją bankams“, – teigė R. Budbergytė.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »