Fukušimoje iškilo didžiausia pasaulyje plūduriuojanti vėjo jėgainė

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Prie Japonijos krantų iškilo aukščiausia pasaulyje plūduriuojanti jūrų vėjo jėgainė. 105 metrų aukščio konstrukcija, galinti atlaikyti 20 metrų aukščio bangas, įrengta atviroje jūroje, vos 19 kilometrų atstumu nuo cunamio apgriautos ir paralyžiuotos Fukušimos Daijiči atominės elektrinės. 7 megavatų galios jėgainė prie jūros dugno yra pritvirtinta keturiomis 20 tonų sveriančiomis grandinėmis.

Vienas jėgainės projektavimui vadovavusių inžinierių Katsunobu Shimizu BBC žinioms tvirtino, kad jėgainė, kuri yra maždaug dvigubai aukštesnė už Vilniaus Katedros varpinę, yra paruošta net ekstremaliausioms sąlygoms. Jo teigimu, jėgainė ir jos įtvirtinimai suprojektuoti taip, kad atlaikytų 20 m aukščio bangas ir 10 m aukščio cunamius.

Pasak K. Shimizu, grandinės, jungiančios jėgainės konstrukciją su jūros dugnu, yra specialiai atlaisvintos. Jei didelė banga bandytų pakelti jėgainę aukštyn, nuleisti žemyn ar lenkti į šoną, grandinių laisvumas leistų pačiai jėgainei laisvai judėti nepatiriant jokios žalios.

Naujoji vėjo jėgainė – Japonijos vyriausybės remiamo eksperimentinio projekto, kuriuo siekiama sukurti pirmąjį pasaulyje plūduriuojančių jūrų vėjo jėgainių parką, dalis. Šiame parke trys plūduriuojančios vėjo jėgainės turėtų būti sujungtos su viena taip pat plūduriuojančia elektros pastote.

Projekto tikslai yra išsiaiškinti, ar vėjo energetika gali tapti komerciškai patrauklia alternatyva atominei energetikai, taip pat nustatyti, ar tokių elektrinių pagamintą elektrą Japonija galėtų eksportuoti į kitas šalis. Į konsorciumą, vystantį šį projelktą, įsitraukė net 10 įmonių, tarp jų – „Mitsubishi Heavy Industries“.

2011 m. kovą Japonijoje kilęs žemės drebėjimas ir po jo smogęs cunamis paralyžiavo Fukušimos Daijiči atominės elektrinės darbą. Drebėjimo metu sutriko trijų elektrinės reaktorių aušinimo sistemos, dėl to patys reaktoriai išsilydė. Šiuo metu reaktoriai nekelia pavojaus, tačiau kada ir kaip pavyks juos išardyti ir nukenksminti, nėra aišku.

Prieš žemės drebėjimą Japonija 30 proc. visos jai reikalingos energijos gaudavo iš atominių elektrinių, bet uždarius Fukušimos elektrinę, palaipsniui buvo uždaryti visi 48 šalyje iki tol veikę atominiai reaktoriai.

Planuojama, kad elektrą gaminti naujoji jėgainė pradės metų pabaigoje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Laikraštyje „The Baltic Times“ – interviu su Nacionalinės bibliotekos generaliniu direktoriumi

Naujausiame anglų kalba Baltijos šalyse leidžiamo laikraščio „The Baltic Times“ numeryje publikuojamas interviu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniu direktoriumi prof. dr. Renaldu Gudausku. skaityti »

Papildomos socialinės garantijos doktorantams – gaus tėvystės ir motinystės pašalpas

Aukštųjų mokyklų doktorantai iki 30 metų amžiaus nuo šiol gaus papildomas socialines garantijas – nuo 2017 m. jiems bus skiriamos motinystės ir tėvystės pašalpos. skaityti »

SEB bankas: įmonės skolinosi 50 proc. daugiau

Gerėjantys šalies ūkio rodikliai, stabilios bendrovių pozicijos eksporto rinkose bei auganti vidaus paklausa lėmė, jog pirmąjį šių metų pusmetį, bendrovėms drąsiai įgyvendinant plėtros planus, didėjo jų poreikis investicijoms. skaityti »

Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog Lietuvoje išmaniojo (ar protingo) namo sąvoką žino net 88 proc. respondentų. Vis dėlto sulig pastatų automatikos populiarėjimu kuriasi ir nauji mitai. skaityti »

Už finansinių technologijų sektoriaus analizę – 350 tūkst. eurų premija

Europos Komisija (EK) paskelbė konkursą, kurio laimėtojas gaus 350 tūkst. eurų. Tai bus premija už Europos finansinių technologijų sektoriaus ištyrimą ir analizę. skaityti »

Vilniuje auga prestižinio ir vidurinės klasės būsto paklausa

Prognozuojama, kad šių metų antrąjį pusmetį į viršų kils ir prestižinio būsto rinka. skaityti »

Vidaus reikalų ministerija mokysis gerosios VU pokyčių įgyvendinimo praktikos

Liepos 26 d. Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas ir LR vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

Finansų ministrės ir pramonininkų vadovo susitikime – dėmesys lietuviško verslo paramai

Finansų ministrė Rasa Budbergytė susitikime su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertu Dargiu aptarė eksporto garantijų, pelno apmokestinimo, alternatyvaus verslo finansavimo ir kitus pramonininkams aktualius klausimus. skaityti »

„Visa“ tyrė biometrinių mokėjimų populiarumą

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa“ nusprendė atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kiek populiarios yra biometrinės technologijos ir kokios šio sektoriaus perspektyvos. skaityti »

Naujas LVK narys – tarptautinė IT bendrovė „Oracle“

2016 liepos 21 d. prie Lietuvos verslo konfederacijos prisijungė tarptautinės informacinių technologijų korporacijos atstovybė Lietuvoje „Oracle East Central Europe Limited filialas“. skaityti »