Fukušimoje iškilo didžiausia pasaulyje plūduriuojanti vėjo jėgainė

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Prie Japonijos krantų iškilo aukščiausia pasaulyje plūduriuojanti jūrų vėjo jėgainė. 105 metrų aukščio konstrukcija, galinti atlaikyti 20 metrų aukščio bangas, įrengta atviroje jūroje, vos 19 kilometrų atstumu nuo cunamio apgriautos ir paralyžiuotos Fukušimos Daijiči atominės elektrinės. 7 megavatų galios jėgainė prie jūros dugno yra pritvirtinta keturiomis 20 tonų sveriančiomis grandinėmis.

Vienas jėgainės projektavimui vadovavusių inžinierių Katsunobu Shimizu BBC žinioms tvirtino, kad jėgainė, kuri yra maždaug dvigubai aukštesnė už Vilniaus Katedros varpinę, yra paruošta net ekstremaliausioms sąlygoms. Jo teigimu, jėgainė ir jos įtvirtinimai suprojektuoti taip, kad atlaikytų 20 m aukščio bangas ir 10 m aukščio cunamius.

Pasak K. Shimizu, grandinės, jungiančios jėgainės konstrukciją su jūros dugnu, yra specialiai atlaisvintos. Jei didelė banga bandytų pakelti jėgainę aukštyn, nuleisti žemyn ar lenkti į šoną, grandinių laisvumas leistų pačiai jėgainei laisvai judėti nepatiriant jokios žalios.

Naujoji vėjo jėgainė – Japonijos vyriausybės remiamo eksperimentinio projekto, kuriuo siekiama sukurti pirmąjį pasaulyje plūduriuojančių jūrų vėjo jėgainių parką, dalis. Šiame parke trys plūduriuojančios vėjo jėgainės turėtų būti sujungtos su viena taip pat plūduriuojančia elektros pastote.

Projekto tikslai yra išsiaiškinti, ar vėjo energetika gali tapti komerciškai patrauklia alternatyva atominei energetikai, taip pat nustatyti, ar tokių elektrinių pagamintą elektrą Japonija galėtų eksportuoti į kitas šalis. Į konsorciumą, vystantį šį projelktą, įsitraukė net 10 įmonių, tarp jų – „Mitsubishi Heavy Industries“.

2011 m. kovą Japonijoje kilęs žemės drebėjimas ir po jo smogęs cunamis paralyžiavo Fukušimos Daijiči atominės elektrinės darbą. Drebėjimo metu sutriko trijų elektrinės reaktorių aušinimo sistemos, dėl to patys reaktoriai išsilydė. Šiuo metu reaktoriai nekelia pavojaus, tačiau kada ir kaip pavyks juos išardyti ir nukenksminti, nėra aišku.

Prieš žemės drebėjimą Japonija 30 proc. visos jai reikalingos energijos gaudavo iš atominių elektrinių, bet uždarius Fukušimos elektrinę, palaipsniui buvo uždaryti visi 48 šalyje iki tol veikę atominiai reaktoriai.

Planuojama, kad elektrą gaminti naujoji jėgainė pradės metų pabaigoje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »