Fukušimoje iškilo didžiausia pasaulyje plūduriuojanti vėjo jėgainė

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Prie Japonijos krantų iškilo aukščiausia pasaulyje plūduriuojanti jūrų vėjo jėgainė. 105 metrų aukščio konstrukcija, galinti atlaikyti 20 metrų aukščio bangas, įrengta atviroje jūroje, vos 19 kilometrų atstumu nuo cunamio apgriautos ir paralyžiuotos Fukušimos Daijiči atominės elektrinės. 7 megavatų galios jėgainė prie jūros dugno yra pritvirtinta keturiomis 20 tonų sveriančiomis grandinėmis.

Vienas jėgainės projektavimui vadovavusių inžinierių Katsunobu Shimizu BBC žinioms tvirtino, kad jėgainė, kuri yra maždaug dvigubai aukštesnė už Vilniaus Katedros varpinę, yra paruošta net ekstremaliausioms sąlygoms. Jo teigimu, jėgainė ir jos įtvirtinimai suprojektuoti taip, kad atlaikytų 20 m aukščio bangas ir 10 m aukščio cunamius.

Pasak K. Shimizu, grandinės, jungiančios jėgainės konstrukciją su jūros dugnu, yra specialiai atlaisvintos. Jei didelė banga bandytų pakelti jėgainę aukštyn, nuleisti žemyn ar lenkti į šoną, grandinių laisvumas leistų pačiai jėgainei laisvai judėti nepatiriant jokios žalios.

Naujoji vėjo jėgainė – Japonijos vyriausybės remiamo eksperimentinio projekto, kuriuo siekiama sukurti pirmąjį pasaulyje plūduriuojančių jūrų vėjo jėgainių parką, dalis. Šiame parke trys plūduriuojančios vėjo jėgainės turėtų būti sujungtos su viena taip pat plūduriuojančia elektros pastote.

Projekto tikslai yra išsiaiškinti, ar vėjo energetika gali tapti komerciškai patrauklia alternatyva atominei energetikai, taip pat nustatyti, ar tokių elektrinių pagamintą elektrą Japonija galėtų eksportuoti į kitas šalis. Į konsorciumą, vystantį šį projelktą, įsitraukė net 10 įmonių, tarp jų – „Mitsubishi Heavy Industries“.

2011 m. kovą Japonijoje kilęs žemės drebėjimas ir po jo smogęs cunamis paralyžiavo Fukušimos Daijiči atominės elektrinės darbą. Drebėjimo metu sutriko trijų elektrinės reaktorių aušinimo sistemos, dėl to patys reaktoriai išsilydė. Šiuo metu reaktoriai nekelia pavojaus, tačiau kada ir kaip pavyks juos išardyti ir nukenksminti, nėra aišku.

Prieš žemės drebėjimą Japonija 30 proc. visos jai reikalingos energijos gaudavo iš atominių elektrinių, bet uždarius Fukušimos elektrinę, palaipsniui buvo uždaryti visi 48 šalyje iki tol veikę atominiai reaktoriai.

Planuojama, kad elektrą gaminti naujoji jėgainė pradės metų pabaigoje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »