Gariūnų prekeivius supažindino su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Publikuota: 2014 m. liepos 11 d. penktadienis

Didžiausioje Baltijos šalyse Gariūnų turgavietėje surengtuose trijuose seminaruose smulkieji prekeiviai išsamiai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais.

„Dirbate su grynaisiais, kurių kiekis prieš euro įvedimą ir įvedus eurą tikrai bus didesnis nei paprastai. Todėl ir prekybininkai, kuriems už prekes bus mokama litų ar eurų banknotais ir monetomis, turi būti atidesni, kad jiems nebūtų įbrukti padirbti pinigai. O toks pavojus, nors ir nedidelis, visada yra, todėl reikia žinoti svarbiausias banknotų ir monetų apsaugos priemones“, – sakė Danguolė Liaugminienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus viršininkė.

Seminarų dalyviams papasakota apie kiekvieno iš šiuo metu apyvartoje esančių septynių nominalų eurų banknotų, vienodų visoje euro zonoje, apsaugos priemones. Lietuvos banko atstovai atkreipė dėmesį, kad apyvartoje jau yra pirmieji naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ši serija pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama leidžiant kitų nominalų naujus banknotus. 2014 m. rugsėjo 23 d. į apyvartą bus išleistas naujasis 10 eurų banknotas. Lietuvos bankas užsakė tik antrosios serijos 5 ir 10 eurų banknotus, jais jis aprūpins komercinius bankus, o per juos pinigai pasieks gyventojus. Tačiau apyvartoje gali būti ir pirmosios serijos šių nominalų banknotų, visi jie galioja.

Pateikta informacija ir apie šiuo metu naudojamas aštuonių nominalų apyvartines eurų monetas, jas kaldina visos euro zonos valstybės ir ne Europos Sąjungos šalys – Monakas, Vatikanas ir San Marinas, naudojančios eurą kaip savo pinigus. Viena apyvartinių monetų pusė yra vienoda visoje Europos Sąjungoje ir vadinama bendrąja puse, kita pusė kiekvienos euro zonos valstybės yra savita ir vadinama nacionaline puse. Būdama euro zonos nare, Lietuva irgi leis į apyvartą eurų monetas su nacionaline puse, joje bus pavaizduota Lietuvos herbo figūra Vytis. Visų valstybių apyvartinės eurų monetos galioja visoje euro zonoje, todėl atsiskaitymams jos turės būti priimamos ir Lietuvoje, kai mūsų valstybė įsives eurą.

Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Lavišius informavo apie dvigubą kainų litais ir eurais žymėjimą, kuris bus privalomas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos iki kitų metų vidurio. Jis pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pabrėžė tokių seminarų svarbą smulkiesiems prekeiviams siekiant tinkamai pasirengti euro įvedimui ir be trikdžių pereiti prie naujos valiutos, sklandžiai aptarnauti pirkėjus.

Lietuvos banko atstovai susitarė su Gariūnų verslo parku dėl tolesnės informacijos apie eurą sklaidos šiame dideliame smulkaus ir vidutinio verslo objekte.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ūkio ministerija kviečia prisidėti prie bendrų skaitmeninių vartų kūrimo

Europos Komisija nori sukurti bendrus skaitmeninius vartus (angl. Single Digital Gateway) visiems Europos piliečiams ir verslo įmonėms. Šiuose vartuose bus galima rasti pagrindinę informaciją apie gyvenimą, darbą arba verslą kitose Europos Sąjungos šalyse. skaityti »

Susitikime su Lietuvos verslo konfederacija – dėmesys investicijoms į inovacijas ir mokesčių sistemos stabilumui

Finansų ministrė Rasa Budbergytė su didžiausios paslaugų, prekybos, aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais aptarė, ko reiktų, kad Lietuvoje atsirastų tokia aplinka, kuri leistų žmonėms dirbti ir užsidirbti, o pažangiam verslui – sėkmingai plėtoti savo veiklą. skaityti »

Kultūros ministras pareiškė padėką Nacionalinės bibliotekos kolektyvui

Kultūros ministras Šarūnas Birutis rugsėjo 13 d. lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. skaityti »

Duris atvėrusi atnaujinta Teisės klinika nemokamą teisinę pagalbą siūlys ir internetu

Rugsėjo 13 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius dalyvavo atnaujintos Vilniaus universiteto Teisės klinikos atidaryme. Vilniaus universiteto iniciatyva prieš 18 metų įkurta Teisės klinika nemokamą teisinę pagalbą siūlo visiems, kam mokamos paslaugos yra sunkiai prieinamos. skaityti »

TVF ekspertai teigiamai įvertino šalies ekonomikos tendencijas ir viešųjų finansų politiką

Rugsėjo 6–12 dienomis misiją Lietuvoje vykdę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai pateikė galutines išvadas ir rekomendacijas, kuriose teigiamai vertina Lietuvos pasiekimus, mažinant biudžeto deficitą, tačiau siūlo siekti didesnio viešųjų išlaidų bei investicijų efektyvumo. skaityti »

Vilnius – laimingiausia Europos sostinė

Naujausias Europos Komisijos „Eurostat“ pranešimas skelbia – iš 28 Europos sąjungos sostinių Vilnius yra geriausias miestas ir jame gyvena patys laimingiausi žmonės. skaityti »

Dalykai, kuriuos reikia žinoti perkant telefoną vaikui

Specialistų teigimu, išmanusis įrenginys išsprendžia ne tik saugumo klausimą, bet ir skatina vaiko atsakomybę. Vis dėlto, prieš perkant telefoną, tėveliai turėtų prisiminti, jog dalis pareigų tenka ir jiems. skaityti »

Sostinės centre – daugiau vietų elektromobiliams įkrauti

Nuo šiol Vilniaus mieste galima kur kas dažniau keliauti elektromobiliais. Dar rugpjūčio pabaigoje sostinėje atsirado naujos elektromobilių įkrovimo stotelės, kuriomis jau spėjo pasinaudoti pirmieji vilniečiai ir sostinės svečiai. skaityti »

Lietuvos regionų ateitis – investicijos į darbuotojus ir naujas technologijas

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje rugsėjo 6 d. Marijampolėje pradėjo renginių Lietuvos regionuose ciklą. skaityti »

Ūkio ministras Evaldas Gustas su darbo vizitu lankosi Gruzijoje

Ūkio ministras Evaldas Gustas per darbo vizitą Gruzijoje pirmininkaus antrajam Gruzijos ir Lietuvos tarpvyriausybinio ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdžiui, po kurio kartu su Gruzijos ekonomikos ir tvariosios plėtros ministru Dimitriu Kumsišviliu pasirašys posėdžio protokolą, kuriuo šalys susitars stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. skaityti »