Gariūnų prekeivius supažindino su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Publikuota: 2014 m. liepos 11 d. penktadienis

Didžiausioje Baltijos šalyse Gariūnų turgavietėje surengtuose trijuose seminaruose smulkieji prekeiviai išsamiai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais.

„Dirbate su grynaisiais, kurių kiekis prieš euro įvedimą ir įvedus eurą tikrai bus didesnis nei paprastai. Todėl ir prekybininkai, kuriems už prekes bus mokama litų ar eurų banknotais ir monetomis, turi būti atidesni, kad jiems nebūtų įbrukti padirbti pinigai. O toks pavojus, nors ir nedidelis, visada yra, todėl reikia žinoti svarbiausias banknotų ir monetų apsaugos priemones“, – sakė Danguolė Liaugminienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus viršininkė.

Seminarų dalyviams papasakota apie kiekvieno iš šiuo metu apyvartoje esančių septynių nominalų eurų banknotų, vienodų visoje euro zonoje, apsaugos priemones. Lietuvos banko atstovai atkreipė dėmesį, kad apyvartoje jau yra pirmieji naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ši serija pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama leidžiant kitų nominalų naujus banknotus. 2014 m. rugsėjo 23 d. į apyvartą bus išleistas naujasis 10 eurų banknotas. Lietuvos bankas užsakė tik antrosios serijos 5 ir 10 eurų banknotus, jais jis aprūpins komercinius bankus, o per juos pinigai pasieks gyventojus. Tačiau apyvartoje gali būti ir pirmosios serijos šių nominalų banknotų, visi jie galioja.

Pateikta informacija ir apie šiuo metu naudojamas aštuonių nominalų apyvartines eurų monetas, jas kaldina visos euro zonos valstybės ir ne Europos Sąjungos šalys – Monakas, Vatikanas ir San Marinas, naudojančios eurą kaip savo pinigus. Viena apyvartinių monetų pusė yra vienoda visoje Europos Sąjungoje ir vadinama bendrąja puse, kita pusė kiekvienos euro zonos valstybės yra savita ir vadinama nacionaline puse. Būdama euro zonos nare, Lietuva irgi leis į apyvartą eurų monetas su nacionaline puse, joje bus pavaizduota Lietuvos herbo figūra Vytis. Visų valstybių apyvartinės eurų monetos galioja visoje euro zonoje, todėl atsiskaitymams jos turės būti priimamos ir Lietuvoje, kai mūsų valstybė įsives eurą.

Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Lavišius informavo apie dvigubą kainų litais ir eurais žymėjimą, kuris bus privalomas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos iki kitų metų vidurio. Jis pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pabrėžė tokių seminarų svarbą smulkiesiems prekeiviams siekiant tinkamai pasirengti euro įvedimui ir be trikdžių pereiti prie naujos valiutos, sklandžiai aptarnauti pirkėjus.

Lietuvos banko atstovai susitarė su Gariūnų verslo parku dėl tolesnės informacijos apie eurą sklaidos šiame dideliame smulkaus ir vidutinio verslo objekte.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ilgiausias „Mini“ modelis – „Clubman“ – Lietuvoje debiutuos spalio pabaigoje

Vasarą anonsuotas, o Frankfurto automobilių parodoje pirmą kartą gyvai pademonstruotas naujos kartos „Mini Clubman“ netruks debiutuoti ir Lietuvoje. Šis ilgiausias „Mini“ automobilis, turintis 6 duris, mūsų šalyje pasirodys spalio pabaigoje. skaityti »

Ūkio ministerija kviečia verslininkus dalyvauti konkurse ir pristatyti savo pasiekimus

Ūkio ministerija, siekdama įvertinti sėkmingas verslininkų investicijas, įdiegtas inovacijas, pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo, jau vienuoliktą kartą skelbia konkursą gauti apdovanojimą „Už nuopelnus verslui“. skaityti »

Vilniaus savivaldybėje vyks fotografijų paroda – „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“

Spalio 1 d., 15.00 val., Vilniaus miesto savivaldybės 2 aukšto fojė atidaroma kurčiųjų ir neprigirdinčių jaunuolių fotografijų paroda – „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. skaityti »

R. Dargis: „Stereotipus apie Lietuvos ir Lenkijos priešybes galime įveikti įgyvendindami bendrus projektus“

Kaimyninėms valstybėms labai svarbus ekonominis bendradarbiavimas – Lietuva ir Lenkija šioje srityje turi gana ilgalaikį ir tvirtą pamatą. Rugsėjo 28 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir asociacija „Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai” šį pamatą dar labiau sustiprino. skaityti »

Jaunimo taupymo ypatumai – kaupia automobiliui, būstui ir kelionėms

Keturi iš penkių 18–25 metų lietuvių taupo konkrečiam tikslui – tai atskleidė SEB banko užsakymu atliktas tyrimas Baltijos šalyse. Palyginti su latviais ir estais, mūsų šalies jaunimas konkretiems tikslams taupo šiek tiek dažniau. skaityti »

Skelbiamas konkursas „Lietuviško gaminio tarmiškiausias pavadinimas 2015“

Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvių kalbos institutas organizuoja konkursą „Lietuviško gaminio tarmiškiausias pavadinimas 2015“. skaityti »

Devintajame Konstitucijos egzamine – gausu naujovių

Šiemet Teisingumo ministerijos jau devintus metus iš eilės organizuojamas Konstitucijos egzaminas jo dalyviams pateiks naujovių. skaityti »

Vyrai kurtų verslą, kad netektų dirbti kitiems, moterys – norėdamos realizuoti save

Daugiau nei trečdalis 18-29 metų amžiaus Lietuvos gyventojų ketina kurti savo verslą arba aktyviai svarsto šią galimybę. Vyrai ir moterys tokiam žingsniui pasiryžtų dėl ganėtinai skirtingų priežasčių. skaityti »

Paminėjus YIVO 90-metį, Nacionalinė biblioteka tęsia žydų kultūros paveldo tyrimus ir sklaidą

YIVO žydų mokslo tyrimų institutas buvo įsteigtas Vilniuje 1925 m. Jo įkūrėjai – iškilūs to meto Lietuvos ir Europos intelektualai – Maksas Vainraichas, Zalmenas Reizenas, Zeligas Kalmanovičius, Cemachas Šabadas, garbės steigėjai buvo Albertas Einšteinas ir Sigmundas Freudas. skaityti »

Vilniečiai renkasi būstą pagal jo kainą, išlaikymą ir vietą

Vilniečiai mieliau rinktųsi naują trijų kambarių butą miegamajame rajone (64 proc.) nei seną dviejų kambarių Vilniaus Senamiestyje. skaityti »