Gariūnų prekeivius supažindino su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Publikuota: 2014 m. liepos 11 d. penktadienis

Didžiausioje Baltijos šalyse Gariūnų turgavietėje surengtuose trijuose seminaruose smulkieji prekeiviai išsamiai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais.

„Dirbate su grynaisiais, kurių kiekis prieš euro įvedimą ir įvedus eurą tikrai bus didesnis nei paprastai. Todėl ir prekybininkai, kuriems už prekes bus mokama litų ar eurų banknotais ir monetomis, turi būti atidesni, kad jiems nebūtų įbrukti padirbti pinigai. O toks pavojus, nors ir nedidelis, visada yra, todėl reikia žinoti svarbiausias banknotų ir monetų apsaugos priemones“, – sakė Danguolė Liaugminienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus viršininkė.

Seminarų dalyviams papasakota apie kiekvieno iš šiuo metu apyvartoje esančių septynių nominalų eurų banknotų, vienodų visoje euro zonoje, apsaugos priemones. Lietuvos banko atstovai atkreipė dėmesį, kad apyvartoje jau yra pirmieji naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ši serija pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama leidžiant kitų nominalų naujus banknotus. 2014 m. rugsėjo 23 d. į apyvartą bus išleistas naujasis 10 eurų banknotas. Lietuvos bankas užsakė tik antrosios serijos 5 ir 10 eurų banknotus, jais jis aprūpins komercinius bankus, o per juos pinigai pasieks gyventojus. Tačiau apyvartoje gali būti ir pirmosios serijos šių nominalų banknotų, visi jie galioja.

Pateikta informacija ir apie šiuo metu naudojamas aštuonių nominalų apyvartines eurų monetas, jas kaldina visos euro zonos valstybės ir ne Europos Sąjungos šalys – Monakas, Vatikanas ir San Marinas, naudojančios eurą kaip savo pinigus. Viena apyvartinių monetų pusė yra vienoda visoje Europos Sąjungoje ir vadinama bendrąja puse, kita pusė kiekvienos euro zonos valstybės yra savita ir vadinama nacionaline puse. Būdama euro zonos nare, Lietuva irgi leis į apyvartą eurų monetas su nacionaline puse, joje bus pavaizduota Lietuvos herbo figūra Vytis. Visų valstybių apyvartinės eurų monetos galioja visoje euro zonoje, todėl atsiskaitymams jos turės būti priimamos ir Lietuvoje, kai mūsų valstybė įsives eurą.

Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Lavišius informavo apie dvigubą kainų litais ir eurais žymėjimą, kuris bus privalomas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos iki kitų metų vidurio. Jis pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pabrėžė tokių seminarų svarbą smulkiesiems prekeiviams siekiant tinkamai pasirengti euro įvedimui ir be trikdžių pereiti prie naujos valiutos, sklandžiai aptarnauti pirkėjus.

Lietuvos banko atstovai susitarė su Gariūnų verslo parku dėl tolesnės informacijos apie eurą sklaidos šiame dideliame smulkaus ir vidutinio verslo objekte.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

JAV verslininkai renkasi Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos ir JAV verslo tarybos nariais aptarė mūsų šalies verslo aplinką ir investicinį klimatą, geopolitinę situaciją. skaityti »

84 procentai gyventojų teigia, kad dvejopas kainų nurodymas įvedant eurą buvo naudingas

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos užsakymu 2015 m. birželio mėnesį Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko vartotojų tyrimą ir verslo subjektų apklausą, kurių tikslas buvo nustatyti kaip gyventojai ir verslininkai vertina euro įvedimą Lietuvoje. skaityti »

Nacionalinės bibliotekos e. kataloge jau 1 mln. įrašų

Jubiliejiniu milijoniniu bibliografiniu įrašu tapo rankraštinis dokumentas iš Vilniaus Kapitulos archyvo. skaityti »

„Canon“ pagamino 110 milijonų keičiamųjų EF objektyvų

„Canon“ pasiekė naują gamybos rekordą – įmonė pagamino 110-milijonų EF serijos keičiamųjų objektyvų. Šį rekordą užbaigė ir 110-milijonuoju tapo ypač plataus kampo, reguliuojamo židinio nuotolio objektyvas „EF 11-24mm f/4L USM“. skaityti »

Nacionalinei bibliotekai perduotas Lietuvos nacionalinis atlasas

Liepos 7 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniam direktoriui prof. dr. Renaldui Gudauskui Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorė Daiva Gineikaitė Valstybės dienos proga įteikė pirmą kartą per Lietuvos valstybingumo istoriją išleistą nacionalinį Lietuvos atlasą. skaityti »

„BMW 7“ istorija: kaip evoliucionavo pirmasis sportiškas prabangos automobilis

Šį mėnesį „BMW Welt“ būstinėje Vokietijos automobilių koncernas pristatė didžiausią savo šių metų premjerą – naują BMW 7 seriją. skaityti »

Kaip neišleisti santaupų per saulėtas atostogas?

Susidūrę su galimybe įsigyti malonų, bet neplanuotą pirkinį, žmonės elgiasi dvejopai: vieni nė nesusimąstę leidžia turimas santaupas, kiti pradeda dvejoti – o kas, jeigu už kampo tūno juoda diena? skaityti »

Valstybę stiprinantiems žmonėms – apdovanojimai

Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 27 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Už ryžtą gelbstint žūvančius žmones Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti 4 Lietuvos piliečiai. skaityti »

Nacionalinė biblioteka vasaros vakarus Palangoje siūlo leisti su knyga

Liepos 2 d., 18 val., Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga) prasidėjo garsiniai skaitymai, skirti mažiesiems skaityklos lankytojams, jų tėveliams, seneliams, draugams. skaityti »

Vyriausybės kanceliarija ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasirašė ketinimų protokolą

Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Olegas Romančikas su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generaliniu direktoriumi Renaldu Gudausku Vyriausybės rūmuose pasirašė ketinimų protokolą. skaityti »