Gariūnų prekeivius supažindino su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Publikuota: 2014 m. liepos 11 d. penktadienis

Didžiausioje Baltijos šalyse Gariūnų turgavietėje surengtuose trijuose seminaruose smulkieji prekeiviai išsamiai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais.

„Dirbate su grynaisiais, kurių kiekis prieš euro įvedimą ir įvedus eurą tikrai bus didesnis nei paprastai. Todėl ir prekybininkai, kuriems už prekes bus mokama litų ar eurų banknotais ir monetomis, turi būti atidesni, kad jiems nebūtų įbrukti padirbti pinigai. O toks pavojus, nors ir nedidelis, visada yra, todėl reikia žinoti svarbiausias banknotų ir monetų apsaugos priemones“, – sakė Danguolė Liaugminienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus viršininkė.

Seminarų dalyviams papasakota apie kiekvieno iš šiuo metu apyvartoje esančių septynių nominalų eurų banknotų, vienodų visoje euro zonoje, apsaugos priemones. Lietuvos banko atstovai atkreipė dėmesį, kad apyvartoje jau yra pirmieji naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ši serija pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama leidžiant kitų nominalų naujus banknotus. 2014 m. rugsėjo 23 d. į apyvartą bus išleistas naujasis 10 eurų banknotas. Lietuvos bankas užsakė tik antrosios serijos 5 ir 10 eurų banknotus, jais jis aprūpins komercinius bankus, o per juos pinigai pasieks gyventojus. Tačiau apyvartoje gali būti ir pirmosios serijos šių nominalų banknotų, visi jie galioja.

Pateikta informacija ir apie šiuo metu naudojamas aštuonių nominalų apyvartines eurų monetas, jas kaldina visos euro zonos valstybės ir ne Europos Sąjungos šalys – Monakas, Vatikanas ir San Marinas, naudojančios eurą kaip savo pinigus. Viena apyvartinių monetų pusė yra vienoda visoje Europos Sąjungoje ir vadinama bendrąja puse, kita pusė kiekvienos euro zonos valstybės yra savita ir vadinama nacionaline puse. Būdama euro zonos nare, Lietuva irgi leis į apyvartą eurų monetas su nacionaline puse, joje bus pavaizduota Lietuvos herbo figūra Vytis. Visų valstybių apyvartinės eurų monetos galioja visoje euro zonoje, todėl atsiskaitymams jos turės būti priimamos ir Lietuvoje, kai mūsų valstybė įsives eurą.

Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Lavišius informavo apie dvigubą kainų litais ir eurais žymėjimą, kuris bus privalomas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos iki kitų metų vidurio. Jis pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pabrėžė tokių seminarų svarbą smulkiesiems prekeiviams siekiant tinkamai pasirengti euro įvedimui ir be trikdžių pereiti prie naujos valiutos, sklandžiai aptarnauti pirkėjus.

Lietuvos banko atstovai susitarė su Gariūnų verslo parku dėl tolesnės informacijos apie eurą sklaidos šiame dideliame smulkaus ir vidutinio verslo objekte.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naująja Vilniaus savivaldybės administracijos direktore paskirta Alma Vaitkunskienė

Naująja savivaldybės administracijos direktore paskirta buvusi banko „Citadele“ valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė. Ji turi 18 metų vadovavimo patirties bankų sektoriuje. skaityti »

LBA: kredito įstaigų vaidmuo finansų inžinerijos programose turėtų būti didesnis

Lietuvos bankų asociacija ragina atsakingas institucijas numatyti reikšmingesnį kredito įstaigų vaidmenį finansuojant verslui skirtas finansų inžinerijos priemones. skaityti »

Prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui suteiktas Vilniaus Garbės piliečio vardas

Vilniaus Rotušėje Lietuvos Respublikos Prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui suteiktas Vilniaus Garbės piliečio vardas. skaityti »

Ūkio ministerija pratęsia paraiškų „Naujos galimybės LT“ teikimo terminą

Ūkio ministerija dviem savaitėms, iki š. m. gegužės 4 d., pratęsia paraiškų teikimo terminą pagal priemonę „Naujos galimybės LT“. Verslo organizacijos, klasterių koordinatoriai gali teikti paraiškas gauti paramą grupinėms eksporto iniciatyvoms – labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose parodose, mugėse, verslo misijose. skaityti »

„Canon“ spausdintuvų kolekciją papildė kompaktišku „SELPHY CP1000“

Canon“ pristato kompaktišką įrenginį „SELPHY CP1000“, kuriuo puikios kokybės nuotraukas galima spausdinti bet kur – įrenginys itin kompaktiškas. Nuotraukos gali būti išspausdinamos per 47 sekundes tiesiai iš fotoaparato, USB atmintinės arba atminties kortelės. skaityti »

Lietuvos rinką pasiekė nauji „Samsung“ SUHD televizoriai

„Samsung Electronics Co., Ltd.“, pastaruosius 8 metus lyderiaujantis namų apyvokos priemonių srityje Baltijos šalyse, Lietuvos rinkai pristatė SUHD televizorių liniją. skaityti »

Tarptautinis valiutos fondas Lietuvą priskyrė išsivysčiusios ekonomikos šalių grupei

Naujausioje Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pirmą kartą Lietuvą įtraukė į išsivysčiusios ekonomikos šalių grupę. Iki šiol TVF mūsų šalį vertino kaip besiformuojančios rinkos ekonomiką. skaityti »

Dvejopas kainų nurodymas: patikrinimų daugiau – pažeidimų mažiau

Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymas nustato, kad asmenys, parduodantys prekes ir paslaugas, kainas jų skelbimo vietose litais ir eurais pagal perskaičiavimo kursą ir šio įstatymo nustatytas apvalinimo taisykles privalo skelbti ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos. skaityti »

Pristatytas 24 colių įstrižainės 4K raiškos „Canon“ monitorius

„Canon“ kartu su „EOS C300 Mark II“ kamera profesionalams ir „XC10“ kamera mėgėjams pristatė 4K raiškos pagalbinį monitorių „DP-V2410“ skaityti »

Socialinio verslo koncepcija atveria kelią socialiniam verslui

Ūkio ministras Evaldas Gustas įsakymu patvirtino Socialinio verslo koncepciją. Iki šiol socialinis verslas nebuvo reglamentuotas, todėl nebuvo sudarytos tinkamos sąlygos jam skatinti ir valstybės pagalbai gauti. skaityti »