Gariūnų prekeivius supažindino su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Publikuota: 2014 m. liepos 11 d. penktadienis

Didžiausioje Baltijos šalyse Gariūnų turgavietėje surengtuose trijuose seminaruose smulkieji prekeiviai išsamiai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais.

„Dirbate su grynaisiais, kurių kiekis prieš euro įvedimą ir įvedus eurą tikrai bus didesnis nei paprastai. Todėl ir prekybininkai, kuriems už prekes bus mokama litų ar eurų banknotais ir monetomis, turi būti atidesni, kad jiems nebūtų įbrukti padirbti pinigai. O toks pavojus, nors ir nedidelis, visada yra, todėl reikia žinoti svarbiausias banknotų ir monetų apsaugos priemones“, – sakė Danguolė Liaugminienė, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus viršininkė.

Seminarų dalyviams papasakota apie kiekvieno iš šiuo metu apyvartoje esančių septynių nominalų eurų banknotų, vienodų visoje euro zonoje, apsaugos priemones. Lietuvos banko atstovai atkreipė dėmesį, kad apyvartoje jau yra pirmieji naujosios (antrosios) serijos, pavadintos „Europa“, banknotai. Ši serija pradėta 5 eurų naujo dizaino banknotu ir bus tęsiama leidžiant kitų nominalų naujus banknotus. 2014 m. rugsėjo 23 d. į apyvartą bus išleistas naujasis 10 eurų banknotas. Lietuvos bankas užsakė tik antrosios serijos 5 ir 10 eurų banknotus, jais jis aprūpins komercinius bankus, o per juos pinigai pasieks gyventojus. Tačiau apyvartoje gali būti ir pirmosios serijos šių nominalų banknotų, visi jie galioja.

Pateikta informacija ir apie šiuo metu naudojamas aštuonių nominalų apyvartines eurų monetas, jas kaldina visos euro zonos valstybės ir ne Europos Sąjungos šalys – Monakas, Vatikanas ir San Marinas, naudojančios eurą kaip savo pinigus. Viena apyvartinių monetų pusė yra vienoda visoje Europos Sąjungoje ir vadinama bendrąja puse, kita pusė kiekvienos euro zonos valstybės yra savita ir vadinama nacionaline puse. Būdama euro zonos nare, Lietuva irgi leis į apyvartą eurų monetas su nacionaline puse, joje bus pavaizduota Lietuvos herbo figūra Vytis. Visų valstybių apyvartinės eurų monetos galioja visoje euro zonoje, todėl atsiskaitymams jos turės būti priimamos ir Lietuvoje, kai mūsų valstybė įsives eurą.

Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Lavišius informavo apie dvigubą kainų litais ir eurais žymėjimą, kuris bus privalomas nuo šių metų rugpjūčio pabaigos iki kitų metų vidurio. Jis pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pabrėžė tokių seminarų svarbą smulkiesiems prekeiviams siekiant tinkamai pasirengti euro įvedimui ir be trikdžių pereiti prie naujos valiutos, sklandžiai aptarnauti pirkėjus.

Lietuvos banko atstovai susitarė su Gariūnų verslo parku dėl tolesnės informacijos apie eurą sklaidos šiame dideliame smulkaus ir vidutinio verslo objekte.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujos „Sony“ muzikos sistemos – tūkstančiai vatų garso namuose

„Sony“ pristato dvi itin galingas muzikos sistemas „MHC-V7D“ ir „SHAKE-X3D“, kurios leis sukurti klubo šokių aikštelės atmosferą namuose. skaityti »

Per du mėnesius Lietuvoje į eurus iškeista 2,8 mlrd. grynųjų litų

Nuo šių metų sausio 1 d. iki kovo 1-osios komerciniai bankai, Lietuvos paštas, Lietuvos bankas ir kai kurios kredito unijos neatlygintinai pakeitė 2,8 mlrd. vertės grynųjų litų (0,81 mlrd. Eur) ir atliko daugiau kaip 1,2 mln. keitimo operacijų. Keitimą baigus paštui ir kredito unijoms, litus į eurus galima išsikeisti komerciniuose bankuose ir Lietuvos banke. skaityti »

Ženevos automobilių parodoje – BMW premjeros

Šią savaitę duris atversiančioje 85-oje Tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje BMW automobilių gerbėjų laukia naujienos – bavarų koncerno stende bus pristatyti nauji automobilių modeliai, priedai ir išmanios technologijos „BMW i“ serijai. skaityti »

Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka

Ūkio ministerija iki š. m. gegužės 11 d. kviečia įmones ir organizacijas teikti paraiškas dalyvauti 2015 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. skaityti »

Vilniuje pranešti apie miesto problemas nuo šiol galima ir mobiliaisiais telefonais

Vilniuje nuo šiol veikia nauja programėlė, skirta išmaniųjų telefonų vartotojams – „Tvarkau Vilnių“. Vilniečiai ir miesto svečiai užsiregistravę sistemoje gali greitai ir operatyviai pranešti Vilniaus miesto savivaldybei apie pastebėtas problemas sostinėje, gauti informaciją apie tai, kada problema bus išspręsta. skaityti »

Vilnius – 4-as sparčiausiai augantis verslus miestas Europoje

Amerikiečių verslo žurnalas „Inc.com“ įtraukė Vilnių į Europos populiariausių, sparčiai augančių verslių miestų dešimtuką – ketvirtąją vietą reitinge užimantis Vilnius aplenkė Stokholmą, Londoną, Romą, Oslą ir kt. skaityti »

BMW motociklų sezonui paruošė naujausius penkis modelius

Motociklus gaminantis vokiečių koncerno BMW padalinys „BMW Motorrad“ už dviejų mėnesių Lietuvoje prasidėsiančiam motociklų sezonui paruošė naujausius penkis modelius – nuo enduro iki galingo sportinio. skaityti »

Euro telefono linija baigia veiklą: sulaukta per 15 tūkst. skambučių

Dešimt mėnesių veikusi nemokama euro telefono linija 8 800 34528 kovo 1 d. baigia savo veiklą. Per tą laiką, nuo praėjusių metų gegužės, sulaukta daugiau nei 15 tūkst. skambučių. 40 proc. skambinusiųjų sudarė įmonių atstovai, 60 proc. – gyventojai. skaityti »

Po euro įvedimo gyventojų pritarimas bendrajai valiutai priartėjo prie 70 proc.

Nuo sausio pabaigos iki vasario pradžios vykdytos reprezentatyvios visuomenės apklausos duomenimis, Lietuvoje euro įvedimą palankiai arba labiau palankiai vertina 68 proc. gyventojų. Palyginus su praėjusių metų gruodžio mėn., palaikančiųjų euro įvedimą padaugėjo 8 procentiniais punktais. skaityti »

Rūšiavimo entuziastams – 20 tūkst. eurų

Nuo rugsėjo iki vasario „Mes rūšiuojam“ projekto dalyviai sukaupė prizų už apytiksliai 20 tūkst. eurų (69 tūkst. litų). Ši suma sukaupta renkant elektronikos ir buitinės technikos, senų baterijų bei akumuliatorių atliekas bei jas priduodant projekto organizatoriams. skaityti »