Įsivedant eurą, kainas turėtų stebėti vartotojai

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Euro įvedimo laikotarpiu vartotojų teisių organizacijos ragins visuomenę būti aktyvią, stebint prekių kainas. Tokia praktika padėtų geriau kontroliuoti nesąžiningą kainų didinimą, sako Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas.

„Diskutuodami apie euro įvedimą su Vyriausybe, verslo ir pramonės atstovais, mes akcentavome visuomenės dalyvavimą kainų kontrolėje, įsivedus eurą“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas.

Jo teigimu, įsivedus eurą, kainas perskaičiuos ir kontroliuos 17 vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų. Vien tarnyba bendradarbiavimui tarp institucijų gavo 0,5 mln .litų. Anot F. Petrausko, pinigai skiriami ne tik tiesioginėms kontrolės organizacijoms, bet ir žiniasklaidos priemonėms, kad jos galėtų viešinti kainų kontrolės procesą.

Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius Kęstutis Kupšys mano, kad įtraukiant visuomenę, bus efektyviau kontroliuojamos įmonės, žmonės bus suinteresuoti, kad kainos būtų perskaičiuotos teisingai. „Žmonės bijo, kad euro įvedimas yra susijęs su verslo noru išnaudoti eurą savo naudai ir kelti kainas“, - sakė jis.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos viceprezidentė Alvita Armanavičienė teigė, kad vartotojai bus raginami būti aktyviais, nes negalima pasikliauti tik nurodytomis kainomis, kurios gali kilti ir dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, infliacijos. „Kainos bus keliamos, bet reikia tiksliai suprasti, dėl kokių priežasčių“, - kalbėjo A. Armanavičienė.

Jos teigimu, Nacionalinė vartotojų konfederacija skirs daug dėmesio Statistikos departamento sukurtam 100 pagrindinių prekių kainų sąrašui ir ragins vartotojus stebėti visas kitas prekes.

Lietuva eurą turėtų įsivesti 2015 metų sausio 1 dieną. Kainų stebėjimo laikotarpis truks šešis mėnesius prieš euro įvedimą ir šešis mėnesius po.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »