Jūrų laivų stebėjimo sistema užtikrins saugią laivybą

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 12 d. pirmadienis

Šių metų pabaigoje Lietuvoje pradės veikti elektroninė jūrų laivų stebėjimo sistema, kurios pagalba bus galima nustatyti kiekvieno Lietuvos teritoriniuose vandenyse plaukiančio laivo buvimo vietą ir taip geriau užtikrinti saugų laivų eismą, kovoti su jūrą teršėjais.

Projektą „Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis įgyvendina Lietuvos saugios laivybos administracija (SLA). Kaip pasakojo SLA Laivų eismo stebėsenos skyriaus vyr. specialistas Valdemaras Ežerskis, projektas inicijuotas vadovaujantis 2009 metais priimta ES direktyva, pagal kurią visos ES pakrančių valstybės narės turi įdiegti nacionalines laivų eismo stebėsenos informacines sistemas (NLESIS), kurios bus sujungtos su Europos tinklu „SafeSeaNet“.

„Lietuva jau dabar gali prisijungti prie laivybą ES teritoriniuose vandenyse kontroliuojančio tinklo ir stebėti jūrų laivų judėjimą kitose šalyse. Tačiau Lietuvoje laivų stebėjimas kol kas vykdomas tik Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje ir jo prieigose. Įgyvendinus projektą matysime visą Lietuvos pakrantę“, - pasakoja V. Ežerskis.

Projekto tikslas - taikant naujausias informacines technologijas bei panaudojant Automatinę laivų identifikavimo sistemą, sukurti bei įdiegti NLESIS, incidento atveju užtikrinsiančią operatyvų informacijos apie laivus, gabenančius pavojingus ir aplinką teršiančius krovinius, perdavimą Lietuvos bei ES šalių greitojo reagavimo tarnyboms.   Įgyvendinus projektą bus užtikrinta efektyvi laivų eismo stebėsena Lietuvai priklausančiame Baltijos jūros ruože, įvykus incidentui ar avarijai į juos bus sureaguojama greičiau, todėl turėtų mažėti pavojingų medžiagų ar teršalų patekimo į jūrą pavojus.

„Laivų stebėjimo elektroninė paslauga padės kovoti ir su jūros teršėjais. Dabar, kadangi nematome tikslios laivų buvimo vietos, laivai, kurie tyčia pila teršalus į jūrą dažnai išvengia bausmės. Pradėjus veikti stebėjimo sistemai, turėsime patikimą informaciją apie laivų maršrutus ir pastebėję vandenyje teršalų dėmę galėsime susekti, kuris laivas ją paliko“, - aiškina V. Ežerskis.

Projektas „Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti. skaityti »

Pasaulio turtingieji dar praturtėjo

„Bloomberg Billionaires Index“ duomenimis, pasaulio turtingųjų turtas išaugo 5,7 proc. skaityti »

Aptartos ekonomikos augimą ir finansų stabilumą užtikrinančios priemonės

Finansų ministras Vilius Šapoka su Europos Audito Rūmų nariu Rimantu Šadžiumi aptarė Rūmų finansinių ir veiklos auditų ataskaitas Lietuvai aktualiais klausimais. skaityti »

Dalį pajamų sutaupyti pavyksta kas antram namų ūkiui

Apie pusė namų ūkių sutaupo dalį pajamų. Dažniausiai per mėnesį buvo atidedama nuo 31 iki 150 Eur – tokią sumą įvardijo apie pusė namų ūkių, kuriems 2016 m. pirmąjį pusmetį pavyko bent šiek tiek sutaupyti. skaityti »

Memelio ir Rusnės pinigams – 100 metų

Lygiai prieš 100 metų, 1917-aisiais, net trys Klaipėdos krašto miestai pradėjo leisti savo pinigus. Pirmieji pasistengė didžiausios Lietuvos teritorijoje esančios Rusnės salos gyventojai. skaityti »

Pramonininkai finansų ministrui pateikė pasiūlymus, kaip didinti šalies konkurencingumą

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, viceprezidentas Stasys Kropas ir vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė su finansų ministru Viliumi Šapoka aptarė būdus didinti šalies ūkio konkurencingumą. skaityti »

Šūsnis popierinių liudijimų keis elektroniniai

Nuo sausio 2 d. vilniečiai daug paprasčiau ir greičiau tvarkys įvairius su dokumentais susijusius reikalus – nebereikės kaskart pateikinėti popierinio gimimo, santuokos, ištuokos, mirties ir kitų liudijimų. skaityti »

Apdovanoti geriausi 2016 metų Lietuvos robotų kūrėjai

Gruodžio 30 d. M. Mažvydo bibliotekoje buvo apdovanoti verslo ir mokslo atstovai už pasiekimus robotikos srityje pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Ūkio ministerija ir DELFI gruodžio mėn. vykdytą projektą „Aš, Robotas“. skaityti »

Plečiamas verslo finansavimo priemonių spektras

Nuo 2017 m. Ūkio ministerijai atsiras galimybė įgyvendinti naujas eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemones. skaityti »

Populiarėja darbas komandiruočių principu

Statistika rodo, kad Lietuvos darbdaviai aktyviai samdo darbuotojus vietos įmonėse ir siunčia juos į komandiruotes užsienyje arba pas darbdavį kitoje šalyje. skaityti »