Jūrų laivų stebėjimo sistema užtikrins saugią laivybą

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 12 d. pirmadienis

Šių metų pabaigoje Lietuvoje pradės veikti elektroninė jūrų laivų stebėjimo sistema, kurios pagalba bus galima nustatyti kiekvieno Lietuvos teritoriniuose vandenyse plaukiančio laivo buvimo vietą ir taip geriau užtikrinti saugų laivų eismą, kovoti su jūrą teršėjais.

Projektą „Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis įgyvendina Lietuvos saugios laivybos administracija (SLA). Kaip pasakojo SLA Laivų eismo stebėsenos skyriaus vyr. specialistas Valdemaras Ežerskis, projektas inicijuotas vadovaujantis 2009 metais priimta ES direktyva, pagal kurią visos ES pakrančių valstybės narės turi įdiegti nacionalines laivų eismo stebėsenos informacines sistemas (NLESIS), kurios bus sujungtos su Europos tinklu „SafeSeaNet“.

„Lietuva jau dabar gali prisijungti prie laivybą ES teritoriniuose vandenyse kontroliuojančio tinklo ir stebėti jūrų laivų judėjimą kitose šalyse. Tačiau Lietuvoje laivų stebėjimas kol kas vykdomas tik Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje ir jo prieigose. Įgyvendinus projektą matysime visą Lietuvos pakrantę“, - pasakoja V. Ežerskis.

Projekto tikslas - taikant naujausias informacines technologijas bei panaudojant Automatinę laivų identifikavimo sistemą, sukurti bei įdiegti NLESIS, incidento atveju užtikrinsiančią operatyvų informacijos apie laivus, gabenančius pavojingus ir aplinką teršiančius krovinius, perdavimą Lietuvos bei ES šalių greitojo reagavimo tarnyboms.   Įgyvendinus projektą bus užtikrinta efektyvi laivų eismo stebėsena Lietuvai priklausančiame Baltijos jūros ruože, įvykus incidentui ar avarijai į juos bus sureaguojama greičiau, todėl turėtų mažėti pavojingų medžiagų ar teršalų patekimo į jūrą pavojus.

„Laivų stebėjimo elektroninė paslauga padės kovoti ir su jūros teršėjais. Dabar, kadangi nematome tikslios laivų buvimo vietos, laivai, kurie tyčia pila teršalus į jūrą dažnai išvengia bausmės. Pradėjus veikti stebėjimo sistemai, turėsime patikimą informaciją apie laivų maršrutus ir pastebėję vandenyje teršalų dėmę galėsime susekti, kuris laivas ją paliko“, - aiškina V. Ežerskis.

Projektas „Nacionalinės laivų eismo stebėsenos informacinės sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seimas ratifikavo ES narių ir Kazachstano tvirtesnės partnerystės bei bendradarbiavimo susitarimą

Kazachstanas nusprendė gilinti ir plėsti sutartinius santykius su ES, įskaitant daugelį naujų sričių, kurios iki šiol galiojančia sutartimi nebuvo reglamentuotos. skaityti »

2016 m. II-ojo ketvirčio Lietuvos finansinis turtas išaugo 8 proc.

2016 m. antrojo ketvirčio šalies finansinio turto metinis augimo tempas buvo 8 procentai ir pralenkė įsipareigojimų augimo tempą (7 proc.). skaityti »

Naujos transporto ir logistikos galimybės Lietuvai – pramonės parkas Baltarusijoje

Lietuva labai vertina sėkmingai įgyvendinamą Baltarusijos ir Kinijos projektą – industrinio parko „Didysis akmuo“ kūrimą – ir yra pasirengusi suteikti aukštos kokybės transporto ir logistikos infrastruktūrą, taip pat paslaugas šio parko rezidentams. skaityti »

Išmani skaičiuoklė elektros ir dujų įvedimo mokesčius apskaičiuos pagal buvimo vietą

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino prijungimo prie elektros ir dujų skirstymo tinklų kainų skaičiuokles. skaityti »

„Samsung“ – vertingiausių pasaulio prekės ženklų dešimtuke

„Samsung“ išlieka vienu iš vertingiausių prekės ženklų pasaulyje - tą rodo šių metų geriausių pasaulio prekės ženklų „Best Global Brands” reitingas, paskelbtas bendrovės „Interbrand“. skaityti »

V. Vasiliauskas: pasiektas įsiskolinimo lygis – papildomas rizikos veiksnys pasaulio ekonomikai

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas įspėja, kad pasiektas rekordinis ne finansų sektoriaus įsiskolinimo lygis gali tapti papildomu rizikos veiksniu pasaulio finansų stabilumui ir stabdyti ūkio augimą. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

JAV ambasada Lietuvoje sveikina naująją ambasadorę

JAV ambasada džiaugiasi galėdama pranešti apie ambasadorės Anne Hall atvykimą. Ji yra keturioliktoji JAV ambasadorė Lietuvoje nuo JAV-Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 1922 metų liepos 28 dieną. skaityti »

Atidaroma ketvirtoji pasaulyje dizaino biblioteka „Design Library“

Kauno technologijos universitete duris atveria vienas iš pasaulinio tinklo „Design Library“ (liet. dizaino biblioteka) padalinių. Tai vos ketvirtoji tokio tipo biblioteka pasaulyje. skaityti »

Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva – stabiliame augimo kelyje

Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) paskelbtame 2016–2017 m. konkurencingumo tyrime Lietuvos konkurencingumas tarp 138 šalių pakilo 1 pozicija – iš 36 į 35 vietą – ir pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją. skaityti »