Kam Lietuvos darbuotojai skirtų papildomą valandą paroje?

Publikuota: 2015 m. liepos 13 d. pirmadienis

Jei lietuviams paroje atsirastų papildoma valanda, didžioji dalis ją skirtų sau, šeimai ar miegui, rodo šalies biurų darbuotojų apklausa. Tiesa, penktadalis pripažino, kad jiems sunku rasti daugiau laiko asmeniniam gyvenimui bei nesutiko su teiginiu, jog jų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas yra pakankamas.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos smulkių ir vidutinių (SVV) įmonių biurų darbuotojų apklausa atskleidė, kad paroje atsiradus papildomai valandai, 45 proc. apklaustųjų ją skirtų poilsiui ir nieko neveikimui, 39 proc. praleistų daugiau laiko su šeima, 20 proc. – miegotų ir tik 1 proc. daugiau dirbtų. Analogiška tyrimų bendrovės „Ipsos Mori“ apklausa 16 Europos šalių, parodė, kad jų darbuotojai pirmiau daugiau dėmesio skirtų šeimai (37 proc.), sportui ir sveikatos gerinimui (35 proc.) bei poilsiui ir nieko neveikimui (27 proc.).

„Papildoma valanda paroje – nėra neįmanomas tikslas. Efektyvesnis darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas gali padėti greičiau susitvarkyti su darbais ir sukurti įspūdį, kad kasdien atsiranda daugiau laisvų valandų. Tiesa, tai nereiškia, kad turime stengtis nudirbti darbus kuo greičiau. Dirbdami tada, kai norime ir kur norime būsime daug efektyvesni, o tam pasiekti pakaks modernių technologinių sprendimų, leidžiančių per debesų kompiuteriją pasiekti reikalingus dokumentus iš bet kur, bei pozityvaus darbdavio požiūrio į tokią lankstaus darbo kultūrą", – sako Linas Pečiūra, „Microsoft Lietuva" debesijos ir verslo produktų rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Kaip atskleidė „Ipsos Mori“ apklausa, 55 proc. tyrimo dalyvių teigė, kad mobiliosios technologijos padeda taupyti laiką ir didina produktyvumą, o tai jiems leidžia pasiekti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Tiesa, Lietuvos darbuotojų apklausa parodė, kad 22 proc. jų sunku rasti laisvo laiko asmeniniam gyvenimui, o 17 proc. negali sutikti su teiginiu, kad gali pasigirti geru darbo ir asmeninio gyvenimo balansu.

„Tokią situaciją iš dalies lemia tai, kad net 62 proc. apklaustų lietuvių būtina darbuotis biure, jog galėtų atlikti visas užduotis. Tačiau juk vienas darbuotojas efektyvesnis ryte, kitas popiet, o trečias – vakare. Todėl, išnaudodami lankstaus darbo sprendimus, jie neefektyviomis darbo valandomis galėtų skirti laiką savo asmeniniam gyvenimui", – sako „Microsoft Lietuva“ atstovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti. skaityti »

Pasaulio turtingieji dar praturtėjo

„Bloomberg Billionaires Index“ duomenimis, pasaulio turtingųjų turtas išaugo 5,7 proc. skaityti »

Aptartos ekonomikos augimą ir finansų stabilumą užtikrinančios priemonės

Finansų ministras Vilius Šapoka su Europos Audito Rūmų nariu Rimantu Šadžiumi aptarė Rūmų finansinių ir veiklos auditų ataskaitas Lietuvai aktualiais klausimais. skaityti »

Dalį pajamų sutaupyti pavyksta kas antram namų ūkiui

Apie pusė namų ūkių sutaupo dalį pajamų. Dažniausiai per mėnesį buvo atidedama nuo 31 iki 150 Eur – tokią sumą įvardijo apie pusė namų ūkių, kuriems 2016 m. pirmąjį pusmetį pavyko bent šiek tiek sutaupyti. skaityti »

Memelio ir Rusnės pinigams – 100 metų

Lygiai prieš 100 metų, 1917-aisiais, net trys Klaipėdos krašto miestai pradėjo leisti savo pinigus. Pirmieji pasistengė didžiausios Lietuvos teritorijoje esančios Rusnės salos gyventojai. skaityti »

Pramonininkai finansų ministrui pateikė pasiūlymus, kaip didinti šalies konkurencingumą

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, viceprezidentas Stasys Kropas ir vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė su finansų ministru Viliumi Šapoka aptarė būdus didinti šalies ūkio konkurencingumą. skaityti »

Šūsnis popierinių liudijimų keis elektroniniai

Nuo sausio 2 d. vilniečiai daug paprasčiau ir greičiau tvarkys įvairius su dokumentais susijusius reikalus – nebereikės kaskart pateikinėti popierinio gimimo, santuokos, ištuokos, mirties ir kitų liudijimų. skaityti »

Apdovanoti geriausi 2016 metų Lietuvos robotų kūrėjai

Gruodžio 30 d. M. Mažvydo bibliotekoje buvo apdovanoti verslo ir mokslo atstovai už pasiekimus robotikos srityje pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su Ūkio ministerija ir DELFI gruodžio mėn. vykdytą projektą „Aš, Robotas“. skaityti »

Plečiamas verslo finansavimo priemonių spektras

Nuo 2017 m. Ūkio ministerijai atsiras galimybė įgyvendinti naujas eksporto kredito ir faktoringo garantijų priemones. skaityti »

Populiarėja darbas komandiruočių principu

Statistika rodo, kad Lietuvos darbdaviai aktyviai samdo darbuotojus vietos įmonėse ir siunčia juos į komandiruotes užsienyje arba pas darbdavį kitoje šalyje. skaityti »