Liepos 1 d. baigėsi pirmasis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdomo ir Ūkio ministerijos remiamo projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) etapas.
Liepos 1 d. baigėsi pirmasis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdomo ir Ūkio ministerijos remiamo projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) etapas, kurio metu buvo skatinamas studentų, doktorantų bei jaunųjų tyrėjų inovatyvių idėjų generavimas bei šių idėjų pagrindu įkurtų įmonių steigimas.
Projektu siekiama sudaryti galimybes tyrėjams generuoti ir išgryninti verslo idėjas, steigti naujas aukštos pridėtinės vertės technologines įmones ir, padedant ekspertams, kurti produktų prototipus bei gauti lengvatines sąlygas toliau plėtojant verslą. Projekto „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ tikslas – skatinti aukštos pridėtinės vertės verslo plėtrą Lietuvoje, įgyvendinamą steigiant technologines įmonės. Šio projekto įgyvendinimui Europos regioninės plėtros fondas bei Europos socialinis fondas skyrė 9.616.739,00 Lt. Lėšos skirtos jaunimo verslumo skatinimui, mentorystei ir konsultacijoms, susijusioms su technologinių įmonių steigimu, produktų vystymu ir jų komercializavimu.
Šiuo metu sėkmingai įsteigtos 24 jaunojo verslo įmonės. 19 įmonių įsteigta Kauno technologijos universitete (KTU), 3 – KTU Regioniniame mokslo parke (KTU RMP), po vieną technologinę įmonę įsteigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Lietuvos energetikos institutas (LEI).
Atrenkant idėjas ir rengiant įmones steigimui, buvo itin atidžiai vertinama, ar kuriamas produktas / sprendimas yra inovatyvus. Verslo vystymo specialistų komanda kiekvienu atveju analizavo, ar siūlomas technologinis sprendimas sujungia problemos sprendimą su šiuolaikinėmis technologijomis ir siūlo rinkai naujovę.
Antrajame projekto įgyvendinimo etape verslo vystymo konsultantų ir specialistų komanda toliau intensyviai dirbs su įsteigtomis įmonėmis ir teiks konsultacijas verslo vystymo bei produktų kūrimo klausimais. Planuojama, kad šiame etape bus parengti baigtiniai produktų / sprendimų prototipai, kuriuos bus galima sėkmingai komercializuoti ir pristatyti rinkai.