Lenkų ekonomikos ekspertas: „Įsivesdama eurą Lietuva elgiasi teisingai“

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) viešėjusio Gdansko universiteto profesoriaus Stanislaw‘o Uminski nuomone, euro įvedimas Lietuvai reikš atsiribojimą nuo Rusijos ekonomikos taip toli, kaip tik įmanoma. „Nors Lenkijoje į euro įvedimą žiūrime skeptiškai, manome, kad jūs elgiatės teisingai“, – mano ekonomikos profesorius.

Atviras paskaitas studentams skaitęs vizituojantis KTU profesorius teigia, jog situacijos Lenkijoje ir Lietuvoje negalima vertinti vienodai. „Žiūrint grynai iš teorinio taško, Lietuvos ekonomika yra daug atviresnė užsienio prekybai nei Lenkijos. Mūsų eksporto ir BVP santykis yra perpus mažesnis nei jūsų šalyje. Esate maža atvira ekonomika, todėl turite būti euro zonos nariai“, – teigia S. Uminki.

Ekonomikos profesorius pripažįsta, kad anksčiau ar vėliau Lenkija turės pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir prisijungti prie euro zonos. Būtent dėl to jam labai įdomu stebėti euro įvedimo kampaniją. S. Uminski nuomone, esame drąsūs, įsivesdami eurą dabar, ekonominės ir finansinės krizės metu, tačiau į Europos šiandienos iššūkius ekonomikos profesorius žiūri optimistiškai.

„Pritariu vienam iš garsiausių Europos ekonomistų, Andre Sapirui, teigiančiam, jog krizė yra postūmis, kuris paskatina vystymąsi. Europai reikia naujų impulsų tam, kad sustiprintume ekonomikos integraciją, kad įveiktume sunkumus. Be to, Europos integracijos istorija paženklinta krizių“, – teigia S. Uminski.

Gdansko universiteto profesorius, viešėdamas KTU, skaitė pranešimą ir tarptautinėje konferencijoje „Politiniai ir ekonominiai iššūkiai, skatinantys strateginius pasirinkimus žinių Europos link“. Konferencijoje dalyvavę latvių, lenkų ir lietuvių mokslininkai ekonomikos profesoriaus nuomone, atstovauja naujas ES šalis nares, kurios šiandien ir suteikia pagrindinius impulsus naujiems Europos Sąjungos procesams.

Paklaustas, ko lietuviai galėtų pasimokyti iš lenkų, profesorius paminėjo porą dalykų – Lenkijos prekybos ryšius su Vokietija ir gebėjimą pasinaudoti struktūrinių fondų parama. „Pinigai atitenka ne tik Varšuvai, bet ir kitiems miestams bei šalies vietovėms – Gdanskui, Poznanei, Vroclavui. Deja, jau šešerius metus iš eilės lankydamasis Kaune, nepastebiu teigiamų poslinkių nei verslo struktūros, nei miesto gyvybingumo prasme. Nevyksta augimas ir dėl to šiek tiek liūdna“, – sako Gdansko universiteto Europos integracijos tyrimų centro mokslininkas S. Uminski.

 

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai

Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją „inDrops“. skaityti »

Pasaulinės parodos EXPO komisarams vadovaus Lietuvos atstovas

Praėjusios savaitės pabaigoje, likus kiek daugiau nei šimtui dienų iki pasaulinės parodos „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje atidarymo, šios parodos komisarų komiteto pirmininku iš 115 šalių atstovų išrinktas Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. skaityti »

Europos Komisijos užduotys Lietuvai: investicijų skatinimas, struktūrinės reformos ir atsakinga fiskalinė politika

Europos Komisija pristatė Lietuvai skirtą ataskaitą, kurioje visapusiškai išanalizuoti šalies ekonomikos iššūkiai. skaityti »

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija devintą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. skaityti »

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Seimo Audito komitetas: iššūkiai siekiant valstybės mastu konsoliduoti informacinius išteklius

Seimo Audito komiteto nariams buvo pristatyti planai dėl informacinių išteklių valdymo perspektyvų Lietuvoje ir Valstybės kontrolės išvados dėl valstybės politikos duomenų atvėrimo srityje. skaityti »

Ekonomikos komitetas apsvarstė Europos paslaugų elektroninės kortelės paketo dokumentus

Ekonomikos komitetas apsvarstė Pasiūlymą dėl EP ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma Europos paslaugų e. kortelė ir susijusios administracinės priemonės (COM(2016)824), taip pat kitus susijusius dokumentus ir pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijoms šiems dokumentams. skaityti »

Nacionalinė biblioteka pristatyta Britų bibliotekoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje dalyvavo Tarptautinio standartinio vardo identifikatoriaus metodo taikymo vadovų susitikime. skaityti »

Vasario 16-osios proga – nemokami šventiniai atvirlaiškiai Lietuvai

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos paštas kviečia švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pasveikinti vieni kitus siunčiant specialiai šia proga sukurtus šventinius atvirlaiškius. skaityti »

EK rodo pasitikėjimą Lietuvos viešųjų finansų valdymu

Europos Komisija numato, kad, pradėjus aktyviau įgyvendinti ES fondų lėšomis finansuojamus projektus, taip pat – didėjant eksportui, Lietuvos BVP 2017-2018 m. augs sparčiau nei pernai ir sieks atitinkamai 2,9 ir 2,8 proc. skaityti »