Lietuva - 21-oje vietoje pasaulio Ekonominės laisvės indekse

Publikuota: 2014 m. sausio 15 d. trečiadienis

2014 metų JAV fondo „Heritage Foundation“ Ekonominės laisvės indekse Lietuva užima 21-ą vietą tarp 178 valstybių. Lyginant su praėjusiais metais, pakilome per vieną poziciją ir gerokai lenkiame savo kaimynes – Latvija ir Lenkija šiame reitinge užėmė 42-ą ir 50-ą vietas. 

„Tai puikūs rezultatai, rodantys, kad Lietuva toliau tobulėja įsitvirtindama tarp patraukliausių šalių užsienio investuotojams“, – teigia VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė. 

Indekso duomenimis, Lietuva šiemet labiausiai pagerino verslo laisvės ir valstybės finansų valdymo rodiklius. Žemyn kritome vieninteliame darbo santykių lankstumo kriterijuje. Šis įvertinimas yra dar vienas aiškus signalas, primenantis apie poreikį tobulinti Lietuvos darbo santykių reguliavimą. 

Honkongas, Singapūras ir Australija, kaip ir praėjusiais metais išlaiko lyderių pozicijas pasaulyje. Europoje toliau lyderiauja Šveicarija, o Lietuva senajame žemyne užima 11-ą vietą.

Ekonominės laisvės indeksas skaičiuojamas įvertinant nuosavybės apsaugos, korupcijos lygį šalyje, atsižvelgiama į fiskalinę drausmę ir valdžios išlaidas. Svarbų vaidmenį reitinge vaidina reguliavimo efektyvumas ir rinkos atvirumas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »