Lietuvoje kaupiami pinigai juodai dienai, nors nesitikima, kad jie pagelbės

Publikuota: 2014 m. sausio 21 d. antradienis

Pinigai suteikia daugiausiai saugumo mūsų šalies žmonėms. Lietuvoje vyrauja įsitikinimas, kad būtent santaupos yra svarbiausias saugiklis, atėjus juodai dienai. „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad didžioji dalis (net 56 proc.) Lietuvos gyventojų juodai dienai periodiškai atsideda pinigų. Nors tik 37 proc. pripažįsta, kad tokiai dienai išaušus galėtų pragyventi iš santaupų.

Apie 13 proc. Lietuvos žmonių nelaimės atvejui yra pasirinkę gyvybės draudimą. Trečdalis žmonių (34 proc.) neturi jokio savo ir šeimos apsaugos varianto.

Moterys dažniau nei vyrai renkasi reguliariai taupyti. Be to, rūpestis dėl santaupų aktualesnis tampa į antrąją gyvenimo pusę peržengusiems žmonėms (45 metų ir vyresniems). Atsidėti piniginių lėšų juodai dienai linkę didesnių pajamų gyventojai.

Jaunesni (26-45 metų), aukštesnio išsilavinimo ir didesnių pajamų gyventojai dažniau renkasi gyvybės draudimą kaip pagrindinę šeimos apsaugą nelaimės atveju.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas Zbignev Gaverski mano, kad tai gana dėsninga tendencija, nes labiau išprusę žmonės, gaunantys didesnes pajamas, dažniau pasidomi ir palygina visus galimus šeimos finansinės  apsaugos variantus ir jų efektyvumą.

„Didžiausią įtaką mūsų saugumo jausmui turi ilgametės tradicijos. Juk ilgus dešimtmečius turėjome vienintelę galimybę apsisaugoti finansiškai – tai taupyti „kojinėje“. Ir šiandien nemaža dalis žmonių taip daro, nes taip jaučiasi ramiau. Tiesa, bankuose laikomų indėlių suma nuolat auga, o tai reiškia, kad žmonės vis daugiau lėšų išima iš apyvartos ir atsideda. Tačiau palūkanoms už indėlius artėjant prie nulio, gyvybės draudimo kaupimo elementas darosi vis aktualesnis. Mūsų įmonėje kaupiamojo draudimo klientai gali tikėtis 2 proc. garantuotų palūkanų, o esant palankiam investiciniam rezultatui ir aukštesnių.“, - pasakoja Zbignev Gaverski.

Pasak jo, aukštesnių pajamų žmonės dvigubai dažniau renkasi gyvybės draudimą nei žemų pajamų gyventojai. Santaupų populiarumo skirtumas tarp aukštų ir žemų pajamų gyventojų nėra toks ryškus – įvairių pajamų žmonės panašiai yra linkę taupyti pinigus.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas yra įsitikinęs, kad gyvybės draudimas artimiausiu metu tik populiarės, nes vis daugiau žmonių pamato konkrečią šio apsaugos būdo naudą. Be to, žmonės įvertina ir pinigų nuvertėjimo bei infliacijos įtaką saugomiems pinigams

Atliktas tyrimas parodė, kad nelaimės atveju, netekus pagrindinio šeimos maitintojo, didžioji dalis šeimų šiandien turėtų iš esmės keisti savo įprastą gyvenimo būdą ir apkarpyti išlaidas. Ketvirtadalis žmonių turėtų kreiptis finansinės pagalbos į gimines ir artimuosius. Ir tik trečdalis žmonių pripažįsta, kad kurį laiką galėtų gyventi iš turimų santaupų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Stilingųjų „Mini“ šeimą papildys ekonomiškas 5 durų „Mini One First“

Nuo kovo mėnesio į automobilių rinkas įsilies naujasis britiško prekės ženklo „Mini“ modelis – penkiaduris „Mini One First“. Tai reiškia, kad tiek trejų, tiek ir penkerių durų „Mini“, turės septynis variklių variantus – nuo mažiausiojo, išvystančio 75 AG galią, iki 192 AG galiūno. skaityti »

Apskaičiuotas Baltijos šalių gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis

Lietuvos gyventojų žinios apie pensijų sistemą skurdžios, lūkesčiai – atitrūkę nuo tikrovės, o veiksmai – vangūs. Pirmą kartą SEB banko iniciatyva apskaičiuotas Baltijos šalių gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis (angl. Retirement Readiness Index) Lietuvoje yra 3,3 iš 10. skaityti »

Pramonės parkas „Didysis akmuo“ („Velikij kamen“)

Kinijos ir Baltarusijos pramonė parkas „Pramonės parkas „Didysis akmuo“ – teritorinis darinys su ypatingu teisinių režimu siekiant užtikrinti komfortiškas sąlygas verslui. skaityti »

Lietuva užtikrino sklandų perėjimą į naująjį ES finansavimo periodą

Lietuva paskirstė visas besibaigiančio 2007–2013 m. finansinio periodo lėšas ir pradėjo įgyvendinti projektus pagal 2014–2020 m. periodo ES fondų veiksmų programos priemones. skaityti »

Euro įvedimo įstatymo pažeidimų skaičius liko nedidelis ir po naujosios valiutos įvedimo

Priežiūros institucijos 2015 m. sausio mėnesį atliko 2089 patikrinimus dėl kainų dviem valiutomis nurodymo bei atsiskaitymo litais ir eurais dviejų valiutų galiojimo periodu. Nustatyta 112 pažeidimų – tai sudaro 5,4 proc. nuo visų patikrinimų. skaityti »

Pernai Lietuvoje pateikta rekordiškai daug patentų paraiškų

Valstybinis patentų biuras (VPB) 2014 m. gavo 5 892 paraiškas pramoninės nuosavybės objektams (išradimams, dizainui, prekių ženklams) registruoti. skaityti »

Pasitikėjimą euru dar labiau sustiprino sklandus valiutos įvedimas

Visuomenės palankumas euro atžvilgiu, nuosekliai augęs visą antrąjį 2014 m. pusmetį, po naujosios valiutos įvedimo dar labiau išaugo. skaityti »

BMW pristato pirmąjį pasaulyje septynvietį kompaktinį automobilį

Vokietijos koncernas BMW pasaulio rinkoms pristato pirmąjį septynvietį šeimyninį „BMW 2 Series Gran Tourer“ automobilį ir žengia į visiškai naują automobilių segmentą. Erdvūs ir universalūs 2 serijos „Gran Tourer“ su septyniomis sėdynėmis yra pirmieji tokie pasaulyje „premium“ klasės kompaktiniai automobiliai. skaityti »

„Mini“ išrinktas stabiliausiai vertę išlaikančiu automobiliu

Vienas didžiausių Vokietijos automobilių žurnalų „Autobild“ paskelbė, kurie nauji automobiliai geriausiai išlaiko savo vertę. Kasmetiniame „Value Master“ reitinge ekspertai pirmąją vietą skyrė stilingam britiškam prekės ženklui „Mini“. skaityti »

Bibliotekų lankytojai aktyviausiai euro testą sprendė įvedus eurą

Atrodo gana neįprasta, bet beveik pusė visų euro testą sprendusių bibliotekų lankytojų žinias apie naująją Lietuvos valiutą sujudo tikrintis tik eurui pakeitus litą mūsų piniginėse. Tai kiekvienas galėjo padaryti visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, atliekant elektroninį euro testą, įdiegtą bibliotekų viešosios prieigos kompiuteriuose. skaityti »