Lietuvoje kaupiami pinigai juodai dienai, nors nesitikima, kad jie pagelbės

Publikuota: 2014 m. sausio 21 d. antradienis

Pinigai suteikia daugiausiai saugumo mūsų šalies žmonėms. Lietuvoje vyrauja įsitikinimas, kad būtent santaupos yra svarbiausias saugiklis, atėjus juodai dienai. „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad didžioji dalis (net 56 proc.) Lietuvos gyventojų juodai dienai periodiškai atsideda pinigų. Nors tik 37 proc. pripažįsta, kad tokiai dienai išaušus galėtų pragyventi iš santaupų.

Apie 13 proc. Lietuvos žmonių nelaimės atvejui yra pasirinkę gyvybės draudimą. Trečdalis žmonių (34 proc.) neturi jokio savo ir šeimos apsaugos varianto.

Moterys dažniau nei vyrai renkasi reguliariai taupyti. Be to, rūpestis dėl santaupų aktualesnis tampa į antrąją gyvenimo pusę peržengusiems žmonėms (45 metų ir vyresniems). Atsidėti piniginių lėšų juodai dienai linkę didesnių pajamų gyventojai.

Jaunesni (26-45 metų), aukštesnio išsilavinimo ir didesnių pajamų gyventojai dažniau renkasi gyvybės draudimą kaip pagrindinę šeimos apsaugą nelaimės atveju.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas Zbignev Gaverski mano, kad tai gana dėsninga tendencija, nes labiau išprusę žmonės, gaunantys didesnes pajamas, dažniau pasidomi ir palygina visus galimus šeimos finansinės  apsaugos variantus ir jų efektyvumą.

„Didžiausią įtaką mūsų saugumo jausmui turi ilgametės tradicijos. Juk ilgus dešimtmečius turėjome vienintelę galimybę apsisaugoti finansiškai – tai taupyti „kojinėje“. Ir šiandien nemaža dalis žmonių taip daro, nes taip jaučiasi ramiau. Tiesa, bankuose laikomų indėlių suma nuolat auga, o tai reiškia, kad žmonės vis daugiau lėšų išima iš apyvartos ir atsideda. Tačiau palūkanoms už indėlius artėjant prie nulio, gyvybės draudimo kaupimo elementas darosi vis aktualesnis. Mūsų įmonėje kaupiamojo draudimo klientai gali tikėtis 2 proc. garantuotų palūkanų, o esant palankiam investiciniam rezultatui ir aukštesnių.“, - pasakoja Zbignev Gaverski.

Pasak jo, aukštesnių pajamų žmonės dvigubai dažniau renkasi gyvybės draudimą nei žemų pajamų gyventojai. Santaupų populiarumo skirtumas tarp aukštų ir žemų pajamų gyventojų nėra toks ryškus – įvairių pajamų žmonės panašiai yra linkę taupyti pinigus.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas yra įsitikinęs, kad gyvybės draudimas artimiausiu metu tik populiarės, nes vis daugiau žmonių pamato konkrečią šio apsaugos būdo naudą. Be to, žmonės įvertina ir pinigų nuvertėjimo bei infliacijos įtaką saugomiems pinigams

Atliktas tyrimas parodė, kad nelaimės atveju, netekus pagrindinio šeimos maitintojo, didžioji dalis šeimų šiandien turėtų iš esmės keisti savo įprastą gyvenimo būdą ir apkarpyti išlaidas. Ketvirtadalis žmonių turėtų kreiptis finansinės pagalbos į gimines ir artimuosius. Ir tik trečdalis žmonių pripažįsta, kad kurį laiką galėtų gyventi iš turimų santaupų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vašingtone – sveikinimai Lietuvai įstojus į euro zoną

Europos Sąjungos atstovybėje Vašingtone sausio 7 dieną vyko renginys, skirtas pažymėti Lietuvos įstojimą į euro zoną. skaityti »

Bibliotekų lankytojai žinias apie naująją valiutą tikrinasi spręsdami euro testą

Keli šimtai Lietuvos gyventojų jau pasitikrino savo žinias apie naująją Lietuvos valiutą spręsdami euro testą. skaityti »

Gruodį daugėjo eurui pritariančių gyventojų

Euro įvedimą Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d. palankiai ir labiau palankiai gruodį vertino beveik du trečdaliai – 60 proc. apklaustųjų, rodo gruodį, prieš pat euro įvedimą, atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. skaityti »

Savaitgalį didžioji dalis gyventojų atsiskaitė litais

Lietuvoje didžioji gyventojų dalis pirmosiomis dienomis po euro įvedimo vis dar atsiskaitė litais, rodo Eurobarometro duomenys. skaityti »

2014 m. Lietuvoje įsikūrė rekordinis skaičius užsienio kompanijų

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ 2014 m. rezultatai – geriausi per visą agentūros veiklos istoriją: 2014 m. kurti verslą arba plėstis Lietuvoje nusprendė net 29 užsienio kompanijos. Visos kartu per artimiausius trejus metus jos planuoja sukurti beveik 2 tūkst. naujų darbo vietų. skaityti »

„Canon“ išleidžia naujus „PowerShot“ ir IXUS serijos modelius

„Canon“ pristatė septynis naujus „PowerShot“ ir IXUS serijos modelius. Komplektą sudaro trys didelės priartinimo gebos „PowerShot“ fotoaparatai, trys kompaktiški IXUS fotoaparatai bei kūrybiškiems sprendimams pritaikomas „PowerShot N2“. skaityti »

Beveik pusė šimto tūkstančių žmonių Euro parodoje Vilniuje susipažino su naujaisiais pinigais

Per šiek tiek daugiau nei 2 mėnesius 46 tūkstančiai lankytojų iš visos Lietuvos apsilankė Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose veikusioje Euro parodoje. skaityti »

CNN: Metų generalinis direktorius – „Apple“ vadovas

Finansų leidinys „CNN Money“ kompanijos „Apple“ vadovą Timą Kuką paskelbė 2014 metų generaliniu direktoriumi. skaityti »

Niujorko Taimso aikštėje – sveikinimas Lietuvai įsivedus eurą

Niujorko Taimso aikštėje esančiame didžiuliame ekrane sausio 5 dieną suspindo trispalvė ir sveikinimas Lietuvai įsivedus bendrą Europos Sąjungos valiutą. skaityti »

Lietuviai iškovojo galimybę rengti jaunimo Pasaulio ekonomikos forumą

Šiemet ne tik prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose, Vilnius taps Davosu jauniems ateities lyderiams. Lietuvoje pirmą kartą vyks kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklo „Global Shapers“ Europos susitikimas „Shape Europe“. skaityti »