Lietuvoje kaupiami pinigai juodai dienai, nors nesitikima, kad jie pagelbės

Publikuota: 2014 m. sausio 21 d. antradienis

Pinigai suteikia daugiausiai saugumo mūsų šalies žmonėms. Lietuvoje vyrauja įsitikinimas, kad būtent santaupos yra svarbiausias saugiklis, atėjus juodai dienai. „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad didžioji dalis (net 56 proc.) Lietuvos gyventojų juodai dienai periodiškai atsideda pinigų. Nors tik 37 proc. pripažįsta, kad tokiai dienai išaušus galėtų pragyventi iš santaupų.

Apie 13 proc. Lietuvos žmonių nelaimės atvejui yra pasirinkę gyvybės draudimą. Trečdalis žmonių (34 proc.) neturi jokio savo ir šeimos apsaugos varianto.

Moterys dažniau nei vyrai renkasi reguliariai taupyti. Be to, rūpestis dėl santaupų aktualesnis tampa į antrąją gyvenimo pusę peržengusiems žmonėms (45 metų ir vyresniems). Atsidėti piniginių lėšų juodai dienai linkę didesnių pajamų gyventojai.

Jaunesni (26-45 metų), aukštesnio išsilavinimo ir didesnių pajamų gyventojai dažniau renkasi gyvybės draudimą kaip pagrindinę šeimos apsaugą nelaimės atveju.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas Zbignev Gaverski mano, kad tai gana dėsninga tendencija, nes labiau išprusę žmonės, gaunantys didesnes pajamas, dažniau pasidomi ir palygina visus galimus šeimos finansinės  apsaugos variantus ir jų efektyvumą.

„Didžiausią įtaką mūsų saugumo jausmui turi ilgametės tradicijos. Juk ilgus dešimtmečius turėjome vienintelę galimybę apsisaugoti finansiškai – tai taupyti „kojinėje“. Ir šiandien nemaža dalis žmonių taip daro, nes taip jaučiasi ramiau. Tiesa, bankuose laikomų indėlių suma nuolat auga, o tai reiškia, kad žmonės vis daugiau lėšų išima iš apyvartos ir atsideda. Tačiau palūkanoms už indėlius artėjant prie nulio, gyvybės draudimo kaupimo elementas darosi vis aktualesnis. Mūsų įmonėje kaupiamojo draudimo klientai gali tikėtis 2 proc. garantuotų palūkanų, o esant palankiam investiciniam rezultatui ir aukštesnių.“, - pasakoja Zbignev Gaverski.

Pasak jo, aukštesnių pajamų žmonės dvigubai dažniau renkasi gyvybės draudimą nei žemų pajamų gyventojai. Santaupų populiarumo skirtumas tarp aukštų ir žemų pajamų gyventojų nėra toks ryškus – įvairių pajamų žmonės panašiai yra linkę taupyti pinigus.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas yra įsitikinęs, kad gyvybės draudimas artimiausiu metu tik populiarės, nes vis daugiau žmonių pamato konkrečią šio apsaugos būdo naudą. Be to, žmonės įvertina ir pinigų nuvertėjimo bei infliacijos įtaką saugomiems pinigams

Atliktas tyrimas parodė, kad nelaimės atveju, netekus pagrindinio šeimos maitintojo, didžioji dalis šeimų šiandien turėtų iš esmės keisti savo įprastą gyvenimo būdą ir apkarpyti išlaidas. Ketvirtadalis žmonių turėtų kreiptis finansinės pagalbos į gimines ir artimuosius. Ir tik trečdalis žmonių pripažįsta, kad kurį laiką galėtų gyventi iš turimų santaupų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Miestams ir miesteliams – sėkmingų profesionalų dėmesys

„City Alumni” – inciatyva, siekianti pritraukti tiek mažesniuose Lietuvos miestuose, kaimuose, tiek didmiesčiuose gimusius, o vėliau po platų pasaulį išsibarsčiusius įvairių sričių profesionalus burtis bendrai veiklai savo gimtojo krašto ir jo bendruomenės labui. skaityti »

Ruošiantis euro įvedimui, pasirašytas Geros verslo praktikos memorandumas

Premjeras Algirdas Butkevičius kartu su verslo bei savivaldos atstovais pirmadienį pasirašė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. skaityti »

Per septynis mėnesius į valstybės biudžetą gauta beveik 11 mlrd. litų pajamų

Finansų ministerijos duomenimis, į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausio-liepos mėnesiais gauta 13,294 mlrd. litų pajamų, tai yra 0,5 proc. (65 mln. litų) daugiau nei prognozuota ir 9,2 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Kauno smulkieji verslininkai supažindinti su eurų banknotų ir monetų apsaugos priemonėmis

Kauno Urmo prekybos miestelyje vykusiame seminare smulkieji verslininkai supažindinti su būsimąja Lietuvos valiuta – eurais. skaityti »

Atsitikus nelaimei Estijoje, pagalba bus suteikiama greičiau

Estijos 112 bendrosios pagalbos centras pirmasis Baltijos šalyse įdiegė modernią skaitmeninę sistemą, kurios dėka įvykio vieta bus nustatoma tiksliau, o pagalba suteikiama greičiau. skaityti »

Belaukdami euro gyventojai ėmė sparčiai keisti sugadintus ir susidėvėjusius litus

Per 2014 m. pirmą pusmetį Lietuvos bankas šalies gyventojams pakeitė daugiau kaip 20 tūkst. vienetų sugadintų litų banknotų ir monetų – beveik du kartus daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai buvo pakeista 11,4 tūkst. vienetų. skaityti »

Eismo saugai – pirmasis Baltijos šalyse retroreflektometras

Susisiekimo ministerijos reguliavimo sričiai priskirtoje bendrovėje „Problematika“ pristatytas modernus, pažangiose pasaulio šalyse neseniai pradėtas naudoti mobilus prietaisas retroreflektometras LTL-M. skaityti »

Didžioji dalis „m.Ticket“ vartotojų kelionę viešuoju transportu vertina labai gerai

Mobiliosios programėlės „m.Ticket“ vartotojai gali ne tik įsigyti viešojo transporto bilietus, bet ir įvertinti kelionę: vertinant vairavimo kokybę, transporto priemonės atvykimą laiku ir švarą, taip pat galima palikti komentarą. skaityti »

Užsienio bendrovių pasitikėjimas Lietuva išaugo

Užsienio kapitalo bendrovių pasitikėjimas verslo sąlygomis Lietuvoje trečiąjį ketvirtį padidėjo, skelbia užsienių investuotojus vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“. skaityti »

Nauja elektroninė paslauga taupys vežėjų laiką

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos elektroninių paslaugų svetainėje „e. VKTI“ įdiegė naują elektroninę paslaugą vežėjams. skaityti »