Lietuvoje kaupiami pinigai juodai dienai, nors nesitikima, kad jie pagelbės

Publikuota: 2014 m. sausio 21 d. antradienis

Pinigai suteikia daugiausiai saugumo mūsų šalies žmonėms. Lietuvoje vyrauja įsitikinimas, kad būtent santaupos yra svarbiausias saugiklis, atėjus juodai dienai. „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad didžioji dalis (net 56 proc.) Lietuvos gyventojų juodai dienai periodiškai atsideda pinigų. Nors tik 37 proc. pripažįsta, kad tokiai dienai išaušus galėtų pragyventi iš santaupų.

Apie 13 proc. Lietuvos žmonių nelaimės atvejui yra pasirinkę gyvybės draudimą. Trečdalis žmonių (34 proc.) neturi jokio savo ir šeimos apsaugos varianto.

Moterys dažniau nei vyrai renkasi reguliariai taupyti. Be to, rūpestis dėl santaupų aktualesnis tampa į antrąją gyvenimo pusę peržengusiems žmonėms (45 metų ir vyresniems). Atsidėti piniginių lėšų juodai dienai linkę didesnių pajamų gyventojai.

Jaunesni (26-45 metų), aukštesnio išsilavinimo ir didesnių pajamų gyventojai dažniau renkasi gyvybės draudimą kaip pagrindinę šeimos apsaugą nelaimės atveju.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas Zbignev Gaverski mano, kad tai gana dėsninga tendencija, nes labiau išprusę žmonės, gaunantys didesnes pajamas, dažniau pasidomi ir palygina visus galimus šeimos finansinės  apsaugos variantus ir jų efektyvumą.

„Didžiausią įtaką mūsų saugumo jausmui turi ilgametės tradicijos. Juk ilgus dešimtmečius turėjome vienintelę galimybę apsisaugoti finansiškai – tai taupyti „kojinėje“. Ir šiandien nemaža dalis žmonių taip daro, nes taip jaučiasi ramiau. Tiesa, bankuose laikomų indėlių suma nuolat auga, o tai reiškia, kad žmonės vis daugiau lėšų išima iš apyvartos ir atsideda. Tačiau palūkanoms už indėlius artėjant prie nulio, gyvybės draudimo kaupimo elementas darosi vis aktualesnis. Mūsų įmonėje kaupiamojo draudimo klientai gali tikėtis 2 proc. garantuotų palūkanų, o esant palankiam investiciniam rezultatui ir aukštesnių.“, - pasakoja Zbignev Gaverski.

Pasak jo, aukštesnių pajamų žmonės dvigubai dažniau renkasi gyvybės draudimą nei žemų pajamų gyventojai. Santaupų populiarumo skirtumas tarp aukštų ir žemų pajamų gyventojų nėra toks ryškus – įvairių pajamų žmonės panašiai yra linkę taupyti pinigus.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas yra įsitikinęs, kad gyvybės draudimas artimiausiu metu tik populiarės, nes vis daugiau žmonių pamato konkrečią šio apsaugos būdo naudą. Be to, žmonės įvertina ir pinigų nuvertėjimo bei infliacijos įtaką saugomiems pinigams

Atliktas tyrimas parodė, kad nelaimės atveju, netekus pagrindinio šeimos maitintojo, didžioji dalis šeimų šiandien turėtų iš esmės keisti savo įprastą gyvenimo būdą ir apkarpyti išlaidas. Ketvirtadalis žmonių turėtų kreiptis finansinės pagalbos į gimines ir artimuosius. Ir tik trečdalis žmonių pripažįsta, kad kurį laiką galėtų gyventi iš turimų santaupų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šalies verslo lyderių įsipareigojimas: euro įvedimas – ne pretekstas kelti kainas

Rugpjūčio 18 d., pirmadienį, 10 val. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose Lietuvos verslo asociacijų ir savivaldos atstovai kartu su Vyriausybės, Ūkio ir Finansų ministerijų vadovais uždegs žalią šviesą Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumui. skaityti »

Lietuva pagal turimas aukso atsargas yra 82-a pasaulyje

Lietuva pagal turimas aukso atsargas rugpjūčio mėnesį yra 82-a pasaulyje, rodo naujausi Pasaulinės aukso tarybos (angl. World Gold Council) duomenys. skaityti »

Verta įsidėmėti kiekvienam: esminiai euro įvedimo veiksmai ir datos

Siekdama aiškiai, tiksliai ir iš anksto informuoti visuomenę apie pokyčius, įvedant eurą Lietuvoje, Finansų ministerija išplatino informacinį pranešimą, kuriame pabrėžiamos esminės Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo taikymo nuostatos. skaityti »

Vilniuje planuojami 79 elektromobilių dalijimosi punktai

Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais („car sharing“) sistemą. skaityti »

„Eikos“ vadovas – Domas Dargis

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Eika“ nuo pirmadienio vadovauja Domas Dargis, o plėtros direktoriumi vietoj jo paskirtas Martynas Žibūda, pranešė įmonė. skaityti »

Mokėjimo paslaugų įkainiai Lietuvos banko svetainėje pradedami skelbti ir eurais

Lietuvos bankas nuo rugpjūčio 1 d. šalies bankų, kredito unijų, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų fiziniams asmenim taikomus standartinius mokėjimo paslaugų įkainius pradės skelbti dviem valiutomis. skaityti »

Ūkio ministerijoje tartasi, kaip palengvinti litų keitimo į eurus sąlygas

Ūkio ministerijoje įvyko Verslo aplinkos darbo grupės posėdis, per kurį buvo pristatyta, kaip ketinama palengvinti gyventojams litų keitimą į eurus. skaityti »

Jaunimas iš JAV mėnesį savanoriavo Vilniuje

10 lietuvių kilmės studentų iš Niujorko, Bostono ir Colorado valstijų (JAV) visą liepos mėnesį savanoriavo Vilniuje – tvarkė miestą, dalijo vandenį viešojo transporto stotelėse, rūpinosi gyvūnais, dalyvavo įvairiose akcijose. skaityti »

Europos universitetų žaidynėse stalo tenisininkės iškovojo pirmuosius medalius

Europos universitetų žaidynėse Roterdame (Olandija) kol kas geriausiai iš visos Lietuvos delegacijos žaidynėse sekasi stalo tenisininkėms, kurios tapo III vietos laimėtojomis. skaityti »

Įvedant eurą – didelis dėmesys vartotojų teisių užtikrinimui

Vartotojų teisių apsaugos ir socialinių reikalų darbo grupės posėdyje valstybinių institucijų, verslo, nevyriausybinio sektoriaus atstovai tarėsi, kaip euro įvedimo Lietuvoje metu užtikrinti vartotojų teisių apsaugą. skaityti »