Lietuvos ir Moldovos eurointegracinė komisija aptarė tolesnę paramą Moldovos reformoms

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Su darbo vizitu Vilniuje viešinti Moldovos vicepremjerė, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrė Natalia Gherman ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 27 dieną aptarė Moldovos eurointegracinės darbotvarkės aktualijas ir pasirašė bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje memorandumą.

Memorandumas numato, kad šalys keisis patirtimi, kaip Užsienio reikalų ministerijos veikla prisideda prie prekybinio, mokslinio ir inovacinio bendradarbiavimo skatinimo bei investicijų pritraukimo. Šalys planuoja dalytis ekspertų patirtimi ir vykdyti bendrus projektus, kurių tikslas – verslo aplinkos gerinimas, prekių ir paslaugų trečiose šalyse skatinimas ekonominės diplomatijos priemonėmis.

Aptardami dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius L. Linkevičius ir N. Gherman sutarė, kad jie bus puoselėjami ir stiprinami toliau, ypač siekiant įgyvendinti Moldovos Asociacijos susitarimo su Europos Sąjunga nuostatas. Pasak L. Linkevičiaus, Moldovos nuoseklus darbas davė puikių rezultatų, o Lietuva savo ruožtu toliau rems šią šalį įgyvendinant europines reformas. Teisingumo, bankų sektoriaus reformos, kova su korupcija yra esminės sritys įtvirtinant Moldovos europinio pasirinkimo patikimumą.

Nuo 2014 m. balandžio pabaigos, kai įsigaliojo bevizis režimas, šia kelionių galimybe pasinaudojo daugiau nei 360 tūkst. Moldovos piliečių, turinčių biometrinius pasus. Per visus 2014 metus Moldovos eksportas į ES išaugo 20 procentų, o žemės ūkio produkcijos netgi 31 proc. Tam didelės įtakos turėjo autonominės prekybos lengvatos, taikytos dar iki Gilios ir visapusiškos laisvosios prekybos sutarties (DCFTA) įsigaliojimo. 2014 m. rugsėjo mėnesį prasidėjus išankstiniam DCFTA nuostatų taikymui, išaugo atskirų produktų eksportas.

Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl pažangos derybose dėl Padniestrės konflikto sureguliavimo.

N. Gherman kartu su L. Linkevičiumi taip pat pirmininkavimo šeštajam Lietuvos ir Moldovos dvišalio bendradarbiavimo Europos integracijos srityje komisijos posėdžiui. Jo metu buvo aptartas bendradarbiavimas Moldovai aktualiose kovos su korupcija ir pinigų plovimu srityse bei šio bendradarbiavimo tolesnės perspektyvos. Lietuvos atstovai pasidalijo patirtimi bankų sektoriaus reformos srityje. Taip pat buvo pristatyti Lietuvos vykdomi vystomojo bendradarbiavimo projektai Moldovoje. Po posėdžio ministrai pasirašė protokolą.

Lietuvos ir Moldovos dvišalio bendradarbiavimo Europos integracijos srityje komisija įsteigta remiantis 2010 m. pradžioje pasirašyta abiejų šalių ministrų pirmininkų deklaracija. Komisijos posėdžiai rengiami paeiliui Vilniuje ir Kišiniove.

Šaltinis: urm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seimas ratifikavo ES narių ir Kazachstano tvirtesnės partnerystės bei bendradarbiavimo susitarimą

Kazachstanas nusprendė gilinti ir plėsti sutartinius santykius su ES, įskaitant daugelį naujų sričių, kurios iki šiol galiojančia sutartimi nebuvo reglamentuotos. skaityti »

2016 m. II-ojo ketvirčio Lietuvos finansinis turtas išaugo 8 proc.

2016 m. antrojo ketvirčio šalies finansinio turto metinis augimo tempas buvo 8 procentai ir pralenkė įsipareigojimų augimo tempą (7 proc.). skaityti »

Naujos transporto ir logistikos galimybės Lietuvai – pramonės parkas Baltarusijoje

Lietuva labai vertina sėkmingai įgyvendinamą Baltarusijos ir Kinijos projektą – industrinio parko „Didysis akmuo“ kūrimą – ir yra pasirengusi suteikti aukštos kokybės transporto ir logistikos infrastruktūrą, taip pat paslaugas šio parko rezidentams. skaityti »

Išmani skaičiuoklė elektros ir dujų įvedimo mokesčius apskaičiuos pagal buvimo vietą

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino prijungimo prie elektros ir dujų skirstymo tinklų kainų skaičiuokles. skaityti »

„Samsung“ – vertingiausių pasaulio prekės ženklų dešimtuke

„Samsung“ išlieka vienu iš vertingiausių prekės ženklų pasaulyje - tą rodo šių metų geriausių pasaulio prekės ženklų „Best Global Brands” reitingas, paskelbtas bendrovės „Interbrand“. skaityti »

V. Vasiliauskas: pasiektas įsiskolinimo lygis – papildomas rizikos veiksnys pasaulio ekonomikai

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas įspėja, kad pasiektas rekordinis ne finansų sektoriaus įsiskolinimo lygis gali tapti papildomu rizikos veiksniu pasaulio finansų stabilumui ir stabdyti ūkio augimą. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

JAV ambasada Lietuvoje sveikina naująją ambasadorę

JAV ambasada džiaugiasi galėdama pranešti apie ambasadorės Anne Hall atvykimą. Ji yra keturioliktoji JAV ambasadorė Lietuvoje nuo JAV-Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 1922 metų liepos 28 dieną. skaityti »

Atidaroma ketvirtoji pasaulyje dizaino biblioteka „Design Library“

Kauno technologijos universitete duris atveria vienas iš pasaulinio tinklo „Design Library“ (liet. dizaino biblioteka) padalinių. Tai vos ketvirtoji tokio tipo biblioteka pasaulyje. skaityti »

Pasaulio konkurencingumo indekse Lietuva – stabiliame augimo kelyje

Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) paskelbtame 2016–2017 m. konkurencingumo tyrime Lietuvos konkurencingumas tarp 138 šalių pakilo 1 pozicija – iš 36 į 35 vietą – ir pasiekė aukščiausią kada nors turėtą poziciją. skaityti »