Lietuvos ir Moldovos eurointegracinė komisija aptarė tolesnę paramą Moldovos reformoms

Publikuota: 2015 m. spalio 27 d. antradienis

Su darbo vizitu Vilniuje viešinti Moldovos vicepremjerė, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrė Natalia Gherman ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 27 dieną aptarė Moldovos eurointegracinės darbotvarkės aktualijas ir pasirašė bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje memorandumą.

Memorandumas numato, kad šalys keisis patirtimi, kaip Užsienio reikalų ministerijos veikla prisideda prie prekybinio, mokslinio ir inovacinio bendradarbiavimo skatinimo bei investicijų pritraukimo. Šalys planuoja dalytis ekspertų patirtimi ir vykdyti bendrus projektus, kurių tikslas – verslo aplinkos gerinimas, prekių ir paslaugų trečiose šalyse skatinimas ekonominės diplomatijos priemonėmis.

Aptardami dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius L. Linkevičius ir N. Gherman sutarė, kad jie bus puoselėjami ir stiprinami toliau, ypač siekiant įgyvendinti Moldovos Asociacijos susitarimo su Europos Sąjunga nuostatas. Pasak L. Linkevičiaus, Moldovos nuoseklus darbas davė puikių rezultatų, o Lietuva savo ruožtu toliau rems šią šalį įgyvendinant europines reformas. Teisingumo, bankų sektoriaus reformos, kova su korupcija yra esminės sritys įtvirtinant Moldovos europinio pasirinkimo patikimumą.

Nuo 2014 m. balandžio pabaigos, kai įsigaliojo bevizis režimas, šia kelionių galimybe pasinaudojo daugiau nei 360 tūkst. Moldovos piliečių, turinčių biometrinius pasus. Per visus 2014 metus Moldovos eksportas į ES išaugo 20 procentų, o žemės ūkio produkcijos netgi 31 proc. Tam didelės įtakos turėjo autonominės prekybos lengvatos, taikytos dar iki Gilios ir visapusiškos laisvosios prekybos sutarties (DCFTA) įsigaliojimo. 2014 m. rugsėjo mėnesį prasidėjus išankstiniam DCFTA nuostatų taikymui, išaugo atskirų produktų eksportas.

Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl pažangos derybose dėl Padniestrės konflikto sureguliavimo.

N. Gherman kartu su L. Linkevičiumi taip pat pirmininkavimo šeštajam Lietuvos ir Moldovos dvišalio bendradarbiavimo Europos integracijos srityje komisijos posėdžiui. Jo metu buvo aptartas bendradarbiavimas Moldovai aktualiose kovos su korupcija ir pinigų plovimu srityse bei šio bendradarbiavimo tolesnės perspektyvos. Lietuvos atstovai pasidalijo patirtimi bankų sektoriaus reformos srityje. Taip pat buvo pristatyti Lietuvos vykdomi vystomojo bendradarbiavimo projektai Moldovoje. Po posėdžio ministrai pasirašė protokolą.

Lietuvos ir Moldovos dvišalio bendradarbiavimo Europos integracijos srityje komisija įsteigta remiantis 2010 m. pradžioje pasirašyta abiejų šalių ministrų pirmininkų deklaracija. Komisijos posėdžiai rengiami paeiliui Vilniuje ir Kišiniove.

Šaltinis: urm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Investicijos su optimizmo ženklu: kokie verslai ir kaip plėsis?

Prieškrizinį lygį pasiekusios investicijos nenustos augti ir šiemet – investuoti į verslo plėtrą planuoja 74 proc. Lietuvoje veikiančių verslo įmonių. skaityti »

Lietuva pakilo pagal talentų konkurencingumo indeksą

Pagal talentų konkurencingumo indeksą, vertinantį šalių pastangas pritraukti talentų bei šalyje egzistuojančias kompetencijas, Lietuva pakilo per dvi pozicijas ir užima 33 vietą tarp 118 vertinamų šalių. skaityti »

Duomenų vizualizacija gali užkirsti kelią Zika virusui

Daugiau nei 36 tūkstančiai šeimų gali būti dėkingos mobiliųjų duomenų vizualizacijai, padėjusiai išsaugoti jų gyvybes. skaityti »

Lietuva išlieka inovatyviausia Baltijos šalis, bet dar turi kur pasitempti

Inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją. skaityti »

Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir vaikų globos namus

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų. skaityti »

Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. skaityti »

Susitikime su Amerikos-Lietuvos verslo taryba - dėmesys Fintech sektoriaus plėtrai

Finansų ministras Vilius Šapoka susitiko su Lietuvoje viešinčiu Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (ALBC) prezidentu Ericu Stewartu, su kuriuo diskutavo apie verslo ir investicijų perspektyvas. skaityti »

„Incoterms®“ sąvadui suėjo 80 metų

Tarptautinių taisyklių, pagal kurias tiksliai apibrėžiami prekybos terminai, sąvadas – Incoterms® – mini savo gyvavimo 80-metį. skaityti »

Kasos aparatų naudojimo naujovės: daugiau sąžiningos konkurencijos, mažiau administracinės naštos

Siekdama sumažinti administracinę naštą bei užtikrinti sąžiningas ir vienodas sąlygas visam verslui, Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos siūlymui keisti kasos aparatų naudojimo tvarką. skaityti »

Pameistrystės plėtra Lietuvoje – be aiškios strategijos

Į profesinio mokymo sistemą Lietuvoje investuojami milijonai europinių pinigų, tačiau verslas pasigenda tikslingesnio būsimų darbuotojų ruošimo. skaityti »