Liuksemburge ES šalių ministrai diskutuoja, kaip didinti ES verslo konkurencingumą

Publikuota: 2015 m. liepos 20 d. pirmadienis

Liepos 20 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė kartu su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais Liuksemburge neformaliame ES Konkurencingumo tarybos susitikime diskutuoja, kaip gerinti sąlygas verslui ES bendrojoje rinkoje ir sustiprinti ES verslo konkurencingumą tarptautiniu mastu.

„Gerindami sąlygas verslui, turime užtikrinti palankią reguliavimo aplinką. Turėtume dėmesio skirti nuoseklių ir aiškių ES taisyklių kūrimui bei užtikrinti aktyvesnį verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio verslo, dalyvavimą jas rengiant“, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Pasak ūkio viceministrės, bendrai sutelktos ES institucijų, valstybių narių ir ekonominių-socialinių partnerių pastangos ir įsipareigojimai pasitelkti efektyvias geresnio reglamentavimo priemones, formuojant  ES reguliavimo politiką, turės teigiamos įtakos verslo aplinkai tiek ES, tiek Lietuvoje. Manome, kad svarbu ir toliau naikinti vis dar egzistuojančias kliūtis paslaugų ir prekių rinkose, siekiant visapusiško ES bendrosios rinkos potencialo panaudojimo.

„ES lygiu įgyvendinamos priemonės yra geras pavyzdys valstybėms narėms inicijuoti panašias nacionalines iniciatyvas arba tobulinti jau esamas. Lietuva deda daug pastangų šalyje mažinant administracinę ir kitą reguliavimo naštą, gerinant teisės aktų projektų poveikio verslui vertinimą, vykdant efektyvias konsultacijas su verslo atstovais“, – sako R. Noreikienė.

Ūkio ministerija, koordinuodama administracinės naštos verslui mažinimą šalyje, inicijuoja ir įgyvendina įvairias priemones, dėl kurių administracinė našta verslui vien tik per 2014 m. antrąjį pusmetį sumažėjo 1,85 mln. eurų. Geresnio reguliavimo priežiūros komisija, kurios nariai yra ir verslo asocijuotų struktūrų atstovai, praėjusiais metais Vyriausybei pateikė apie 40 verslo reguliavimo supaprastinimo pasiūlymų. Siekiant panaikinti perteklines, nebeaktualias licencijas ir supaprastinti licencijavimo reikalavimus, peržiūrėtos 423 licencijų rūšys ir nuspręsta, kad turi būti pakeisti 56 įstatymai. Pavyzdžiui, priėmus įstatymo pakeitimus buvo pašalintas bankų ir kredito unijų dvigubas licencijavimas, mažmeninė prekyba tabako gaminiais gali būti pradėta pateikiant deklaraciją, panaikintos 4 licencijos.

2015 m. antrąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujantis Liuksemburgas siūlo naujai pažvelgti į reguliavimą ES mastu ir akcentuoja, kad ES skubiai reikalingas naujas Bendrosios rinkos metodas, kuris leistų verslui augti ir būti konkurencingu globaliose rinkose. Siekis didinti Europos pridėtinę vertę, gilinant ES bendrąją rinką, šalinant vis dar egzistuojančias kliūtis, ir mažinant verslo patiriamus kaštus, yra vienas iš pagrindinių Liuksemburgo prioritetų.

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgoje – Lietuvos duomenys

Tarptautinių atsiskaitymų bankas (toliau – TAB) kartu su 52 šalių centriniais bankais ir centrinėmis pinigų institucijomis parengė ir šiandien skelbia naujausią pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgą, kuri yra sudaroma kas trejus metus. skaityti »

Finansų ministerijoje aptartas investicinis klimatas šalyje

Finansų ministrė R. Budbergytė susitikime su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovu M. Katinu aptarė šalies investicinį klimatą esant dabartiniam neapibrėžtumui dėl Lietuvos socialinio modelio, ES struktūrinės paramos panaudojimą pritraukiant investuotojus į regionus bei finansinių technologijų (Fintech) plėtros spartinimą. skaityti »

82-oji IFLA generalinė konferencija: naujos tendencijos ir gairės

Rugpjūčio 13–19 dienomis Ohajo valstijoje esančiame Kolambuso mieste (Jungtinės Amerikos Valstijos) įvyko 82-oji Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija ir asamblėja. skaityti »

Šeštą kartą bus apdovanotas geriausias verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektas

Originaliais sprendimais pasižymintys inovatyvūs produktai šiais metais bus įvertinti jau šeštąjį kartą Ūkio ministerijos skelbiamame konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacijos direkcijai vadovaus Giedrė Švedienė

Nuo rugpjūčio 25-osios darbą pradeda Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė. skaityti »

Ūkio ministerija kviečia verslininkus dalyvauti konkurse apdovanojimui „Už nuopelnus verslui“ gauti

Ūkio ministerija kviečia verslininkus pristatyti savo pasiekimus apdovanojimui „Už nuopelnus verslui“ gauti. Paraiškų, kurias įmonės gali teikti pagal 6 nominacijas, laukiama iki š. m. rugsėjo 9 d. skaityti »

Finansų ministrė: valstybės IT centralizavimo klausimą turime spręsti greičiau

Finansų ministrė Rasa Budbergytė ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius aptarė stringančius valstybės informacinių išteklių valdymo ir IT infrastruktūros konsolidavimo klausimus. skaityti »

Neskaitančius el. knygų vilios jų prenumerata

Beveik prieš metus startavusi lietuviškų el. knygų parduotuvė ir skaityklė išmaniesiems įrenginiams „Milžinas“ lietuviams pradėjo siūlyti el. knygų prenumeratą. skaityti »

Lietuvos lazerininkai kuria galingiausią pasaulyje lazerį

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA ir Lietuvos lazerių asociacijos narė UAB „Ekspla“ kartu su partneriais UAB „Šviesos konversija“ ir amerikiečiais „National Energetics Inc“ laimėjo finansavimą dviejuose „Extreme Light Infrastructure“ (ELI) projekto konkursuose. skaityti »

Teikiamos nemokamos konsultacijos dėl elektronikos atliekų tvarkymo

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) suklaidintiems importuotojams pradėjo teikti nemokamas konsultacijas, kad būtų išvengta nesusipratimų ir skaudžių pasekmių. skaityti »