Liepos 20 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė kartu su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais Liuksemburge neformaliame ES Konkurencingumo tarybos susitikime diskutuoja, kaip gerinti sąlygas verslui ES bendrojoje rinkoje ir sustiprinti ES verslo konkurencingumą tarptautiniu mastu.
Liepos 20 d. ūkio viceministrė Rasa Noreikienė kartu su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais Liuksemburge neformaliame ES Konkurencingumo tarybos susitikime diskutuoja, kaip gerinti sąlygas verslui ES bendrojoje rinkoje ir sustiprinti ES verslo konkurencingumą tarptautiniu mastu.
„Gerindami sąlygas verslui, turime užtikrinti palankią reguliavimo aplinką. Turėtume dėmesio skirti nuoseklių ir aiškių ES taisyklių kūrimui bei užtikrinti aktyvesnį verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio verslo, dalyvavimą jas rengiant“, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.
Pasak ūkio viceministrės, bendrai sutelktos ES institucijų, valstybių narių ir ekonominių-socialinių partnerių pastangos ir įsipareigojimai pasitelkti efektyvias geresnio reglamentavimo priemones, formuojant ES reguliavimo politiką, turės teigiamos įtakos verslo aplinkai tiek ES, tiek Lietuvoje. Manome, kad svarbu ir toliau naikinti vis dar egzistuojančias kliūtis paslaugų ir prekių rinkose, siekiant visapusiško ES bendrosios rinkos potencialo panaudojimo.
„ES lygiu įgyvendinamos priemonės yra geras pavyzdys valstybėms narėms inicijuoti panašias nacionalines iniciatyvas arba tobulinti jau esamas. Lietuva deda daug pastangų šalyje mažinant administracinę ir kitą reguliavimo naštą, gerinant teisės aktų projektų poveikio verslui vertinimą, vykdant efektyvias konsultacijas su verslo atstovais“, – sako R. Noreikienė.
Ūkio ministerija, koordinuodama administracinės naštos verslui mažinimą šalyje, inicijuoja ir įgyvendina įvairias priemones, dėl kurių administracinė našta verslui vien tik per 2014 m. antrąjį pusmetį sumažėjo 1,85 mln. eurų. Geresnio reguliavimo priežiūros komisija, kurios nariai yra ir verslo asocijuotų struktūrų atstovai, praėjusiais metais Vyriausybei pateikė apie 40 verslo reguliavimo supaprastinimo pasiūlymų. Siekiant panaikinti perteklines, nebeaktualias licencijas ir supaprastinti licencijavimo reikalavimus, peržiūrėtos 423 licencijų rūšys ir nuspręsta, kad turi būti pakeisti 56 įstatymai. Pavyzdžiui, priėmus įstatymo pakeitimus buvo pašalintas bankų ir kredito unijų dvigubas licencijavimas, mažmeninė prekyba tabako gaminiais gali būti pradėta pateikiant deklaraciją, panaikintos 4 licencijos.
2015 m. antrąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujantis Liuksemburgas siūlo naujai pažvelgti į reguliavimą ES mastu ir akcentuoja, kad ES skubiai reikalingas naujas Bendrosios rinkos metodas, kuris leistų verslui augti ir būti konkurencingu globaliose rinkose. Siekis didinti Europos pridėtinę vertę, gilinant ES bendrąją rinką, šalinant vis dar egzistuojančias kliūtis, ir mažinant verslo patiriamus kaštus, yra vienas iš pagrindinių Liuksemburgo prioritetų.