Minime Gerų žinių dieną

Publikuota: 2014 m. gegužės 30 d. penktadienis

Paskutinį gegužės penktadienį siūloma įtraukti į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą kaip Gerų žinių dieną. Šia iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į geras naujienas, kurios, deja, dažnai pranyksta kriminalinių ir smurto žinučių fone.

Kito iniciatyvos sumanytojo – labdaros ir paramos fondo „Sniečkaus fondas“ – užsakymu šių metų sausį rinkos ir socialinių tyrimų agentūra „GfK CR Baltic“ atliko visuomenės tyrimą. Jo duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad informacijos apie kriminalus Lietuvos žiniasklaidoje yra per daug.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas balandžio 23 d. posėdyje po svarstymo pritarė Atmintinių dienų įstatymo pataisoms. Grupės Seimo narių  (Virginijos Baltraitienės, Rimantės Šalašavičiūtės,  Irenos Degutienės, Dalios Kuodytės ir Onos Valiukevičiūtės) įregistruotą Atmintinų dienų įstatymo pataisą, pagal kurią paskutinis gegužės penktadienis būtų minimas kaip „Gerų žinių diena“ palaikė dauguma komiteto narių.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Minima Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena

2004 m. gegužės 1 d. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. skaityti »

Garsus „iPhone“ programišius dirbs „Google“

Populiarių išmaniojo telefono „iPhone“ nulaužimo įrankių – „JailbreakMe“ ir „Spirit“ – kūrėjas „Comex“ oficialiai pranešė, jog per artimiausias kelias savaites pradės dirbti kompanijoje „Google“. skaityti »

Bilietai į konferenciją „WWDC 2013“ išpirkti per dvi minutes

Bilietai į kasmetinę kompanijos „Apple“ rengiamą konferenciją „WWDC 2013“, vyksiančią birželio 10–14 dienomis, iššluoti per pirmąsias dvi prekybos minutes. skaityti »

„Google“ paslauga „Street View“ jau prieinama net 50 valstybių teritorijoje

Interneto milžinė „Google“ džiaugiasi, kad jos žemėlapių sistemoje „Maps“ siūloma paslauga „Street View“ prieinama jau netgi 50 valstybių teritorijoje. skaityti »

Lietuvoje knygų neskaitančių žmonių skaičius sumažėjo 12 proc.

Per praėjusius metus visai knygų neskaitančių žmonių Lietuvoje sumažėjo 12 proc. Be to, suaugusieji mūsų šalyje skaitymui skyrė 37 proc. daugiau laiko, t. y. vidutiniškai 23 min. per dieną, o vaikai – 41 proc. daugiau, t. y. 31 min. Tai parodė didžiausios Baltijos valstybėse knygų leidybos grupės „Alma littera“ inicijuota gyventojų apklausa. skaityti »

Londono knygų mugė: anglakalbės rinkos iššūkiai ir galimybės

Balandžio 15–17 dienomis Didžiosios Britanijos sostinėje vyko Tarptautinė Londono knygų mugė. Ekspertų antra pagal svarbą laikoma verslo kontaktų mugė pasaulyje subūrė leidyklų atstovus, agentus, vertėjus ir rašytojus iš viso pasaulio. skaityti »

Populiari „iPhone“ susirašinėjimo aplikacija lenkia „Twitter“

Itin didelio populiarumo sulaukusi ir ne vieną milijoną atsisiuntimų iš aplikacijų parduotuvės „App Store“ perkopusi išmaniesiems telefonams „iPhone“ skirta susirašinėjimo platforma „WhatsApp“ savo srautu, anot kūrėjų, yra kur kas didesnė už trumpųjų žinučių socialinį tinklą „Twitter“. skaityti »

4 iš 5 geriausiai apmokamų vadovų dirba „Apple“

Tyrimų agentūra „Standard & Poor“ paskelbė sąrašą su 500 kompanijų vadovais, kurie uždirba daugiausiai. Net 4 iš 5 daugiausiai uždirbančiųjų dirba kompanijoje „Apple“, rašo BusinessWeek.com. skaityti »

Elektroninės paslaugos artėja prie žmogaus

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) darbuotojų akis nepraslysta tai, kas dedasi elektroninėje erdvėje. Apie elektroninės erdvės stebėjimą, ateities vizijų kūrimą ir įgyvendinimą pasakoja IVPK direktorius Rytis Kalinauskas. skaityti »

Minima Tarptautinė kultūros diena

1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir 20-ies Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. skaityti »