Naujas įstatymas sumažins kliūtis profesionalų judumui

Publikuota: 2015 m. spalio 20 d. antradienis

Europos profesinė kortelė suteiks galimybę 5 profesijų atstovams pagreitinti ir supaprastinti profesinių kvalifikacijų pripažinimą, kai profesionalai vyksta dirbti į kitas ES valstybes. 2016 m. ši kortelė įsigalios vaistininkams, kineziterapeutams, bendrosios praktikos slaugytojams, kalnų gidams ir nekilnojamojo turto agentams. Ūkio ministerijos parengtame ir Vyriausybės patvirtintame Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pakeitimo projekte įtvirtinta nuostata dėl Europos profesinės kortelės įvedimo, skatinamas tęstinis specialistų kvalifikacijos tobulinimas, apsaugoma nuo medikų ir pedagogų, kuriems uždrausta užsiimti profesine veikla.

„Įstatymo projekte įtvirtinama svarbi nuostata dėl Europos profesinės kortelės įvedimo. Minėta kortelė padės pagreitinti specialistų, norinčių dirbti kitose valstybėse narėse pagal reglamentuojamą profesiją, profesinių kvalifikacijų pripažinimą. Ji bus išduodama per vidaus rinkos informacinę sistemą ir prilygs profesinės kvalifikacijos pripažinimo dokumentui“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Bus sudarytos sąlygos specialistams greitai ir lengvai gauti visą dominančią informaciją apie profesinių kvalifikacijų pripažinimą. Tokias paslaugas teiks pagalbos centras, kurio funkcijas atliks Ūkio ministerija ir kontaktinis centras. Lietuvoje kontaktinio centro paslaugas teiks VšĮ „Versli Lietuva“ administruojamas Paslaugų ir gaminių bei statybos srities gaminių kontaktinis centras.

Teikiamame įstatymo projekte yra atnaujinami būtiniausi rengimo reikalavimai gydytojams, odontologams, slaugytojams, akušeriams, veterinarijos gydytojams ir architektams, atsižvelgiant į reikalavimų šių profesijų atstovams pokyčius.

Įstatymo projektu siūloma įtvirtinti įspėjimo apie sveikatos priežiūros ir farmacijos profesionalus (gydytojus, slaugytojus, vaistininkus ir kt.) ir kai kuriuos švietimo specialistus, kuriems valstybėje narėje veikla buvo sustabdyta ar apribota kompetentingos institucijos ar teismo, mechanizmą. Taip siekiama išvengti atvejų, kai gydytojai ar su vaikais dirbantys mokytojai, kuriems uždrausta verstis gydytojo ar pedagogo praktika vienoje ES valstybėje narėje, išvyksta dirbti į kitą ES valstybę, kur apie jiems taikomą draudimą nežinoma.

Kartu su įstatymo pakeitimo projektu taip pat teikiamos Advokatūros įstatymo pataisos, suteikiančios teisę Lietuvos advokatūrai pripažinti advokato padėjėjo kitoje valstybėje narėje atliktą profesinę praktiką.

Įstatymo projektai parengti atsižvelgiant į naujos ES profesinių kvalifikacijų pripažinimo direktyvos nuostatas ir konsultuojantis su Europos Komisija bei tuo tikslu sudaryta tarpinstitucine darbo grupe. Planuojamas abiejų teisės aktų įsigaliojimo laikas – 2016 m. pradžia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »