Neteisingai kainas eurais nurodančių verslininkų mažėja

Publikuota: 2014 m. spalio 15 d. trečiadienis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrindami, ar teisingai verslininkai perskaičiuoja kainas iš litų į eurus, rugsėjo mėnesį užfiksavo beveik dukart mažiau pažeidimų nei rugpjūtį. Nors bandančiųjų apgauti pirkėjus mažėja, vis dėlto daugiausiai nustatyta neteisingo kainų apvalinimo atvejų.

Rugsėjo mėnesį VMVT inspektoriai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino 1 470 viešojo maitinimo ir mažmeninės prekybos įmonių. Tikrinta, ar produktų, gaminių, patiekalų kainos nurodytos litais ir eurais, ar pritaikytas nustatytas konvertavimo kursas ir kainos suapvalintos pagal reikalavimus. Inspektoriai taip pat atkreipė dėmesį, kaip pateikta informacija kainų etiketėje – ar suma gerai matoma, lengvai įskaitoma, suprantama.

Dažniausiai (41 proc. nuo visų nustatytų pažeidimų) tikrintose įmonėse neteisingai, į didesnę pusę, suapvalinama kaina. Štai vienoje kavinėje pica litais kainuoja 8,5 Lt, o eurais – 2,50 Eur, nors teisinga suma – 2,46 Eur, alaus bokalas kainuoja 6 Lt arba 2 Eur, tačiau tiksli suma turėtų būti 1,74 Eur.

Gana dažnai verslininkai kainos neužrašo eurais ir litais, nors tai privaloma jau nuo rugpjūčio 22 d. Taip pat prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse neteisingai pritaikomas konvertavimo kursas (14 proc. nuo visų nustatytų pažeidimų).

Vis dėlto, neteisingai nurodančių kainas verslininkų beveik dvigubai sumažėjo – rugpjūtį patikrinimai su pažeidimais sudarė 11 proc., o rugsėjį – 5,8 proc.

Palyginus rugpjūčio ir rugsėjo duomenis šiek tiek sumažėjo pažeidimų, kai nenurodoma kaina litais ir eurais, neteisingai pritaikomas konvertavimo kursas. Taip pat mažėja atvejų, kai sumos parašytos neaiškiai. Pavyzdžiui, kaina eurais pateikiama labai mažu šriftu, todėl ją sunku įžiūrėti arba, atvirkščiai, išryškinama ir pirkėjai apsigauna dėl neva mažesnės sumos.

Ar prekybininkai nemausto pirkėjų, VMVT inspektoriai kontroliuos iki 2015 m. birželio 30  d. Pirmą kartą nustatę, kad prekių ar paslaugų kainos nurodomos, perskaičiuojamos, apvalinamos nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, piniginės baudos neskirs, o tik įspės ir patars, kaip ištaisyti klaidas. Trūkumus reikia pašalinti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (jeigu yra galimybė, nedelsiant) ir  informuoti teritorinę VMVT, kad trūkumai pašalinti. Šito nepadarę verslininkai sulauks pakartotinio patikrinimo. Už pakartotinius pažeidimus fiziniams asmenims gali būti skiriama bauda iki penkių tūkstančių litų, juridinių asmenų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims – nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių litų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Eksporto lyderių kalvei – tarptautinis pripažinimas

Beveik pusę milijono eurų pridėtinės vertės šalies įmonėms sukūrusiai, Ūkio ministerijai pavaldžios VšĮ „Versli Lietuva“ programai „Sparnai“ – dar vienas tarptautinis pripažinimas, ji atrinkta tarp 3 geriausių tarptautiškumą skatinančių projektų. skaityti »

Europos smulkiojo verslo akto ataskaitoje įvertinti Lietuvos pasiekimai

Lietuva viršijo Europos Sąjungos vidurkį verslumo, atsakingo administravimo, valstybės pagalbos ir viešųjų pirkimų bei aplinkos srityse. skaityti »

RRT skelbia atnaujintus 4G ir 3G ryšio aprėpties zonų žemėlapius

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atnaujino judriojo ryšio operatorių tinklų tikėtinų aprėpties zonų žemėlapius. skaityti »

DNB tyrimas: jaunieji verslininkai iš optimistų – į realistus

DNB „Jauno verslo barometras“ šiemet parodė gana ryškias permainas – optimizmo stulpelis krito, realizmo slėgis kyla. Retas tų, kurie savo verslą pradėjo per pastaruosius dvejus metus, artimiausiu metu planuoja daugiau darbuotojų, apyvartos augimą ar naujų produktų kūrimą. skaityti »

Ateities Lietuvos vizija pradėjo ryškėti pirmajame viešame projekto pristatyme

Lietuvos architektų sąjungos rūmuose Žurnalas „Structum“ viešai pristatė projektą „Išmanusis miestas III“, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai. skaityti »

LPK narių skaičius nuolat auga, kitus metus planuojama baigti pelningai

Per pastaruosius penkerius metus LPK ženkliai sustiprėjo, išaugo konfederacijos narių skaičius. skaityti »

Programuotojai paneigs stereotipus: klaviatūrą iškeis į gitaras

Lapkričio 16 dieną Vilniuje prasidėjusioje programuotojų konferencijoje „Build Stuff“ sulaukta daugiau nei tūkstančio svečių iš 40 pasaulio šalių. skaityti »

2017 m. biudžeto projektas sudarytas pagrįstai ir orientuotas į finansų sistemos stabilumą

Valstybės kontrolei atlikus 2017 metų valstybės biudžeto projekto vertinimą, Finansų ministerija pateikia informacijos dėl auditorių kai kurių pateiktų pastabų. skaityti »

Pramonininkai pristatė pasiūlymus naujos Vyriausybės programai

Lietuvos laukia labai svarbūs ketveri metai, todėl nauja valdžia turėtų aiškų planą kaip užtikrinti tvarų šalies ekonomikos augimą“ – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuviai – versliausi iš Baltijos valstybių

Lietuvoje 78 proc. gyventojų norėtų turėti savo verslą, kai tuo metu Latvijoje ir Estijoje šis skaičius siekia 49 proc., rodo septintus metus atliekamas pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2016 (angl. Amway Global Entrepreneurship report). skaityti »