Puoselėjant Vilniaus miesto savivaldybės atvirų duomenų iniciatyvą, šį savaitgalį sostinės menų ir švietimo centre „Rupert“ vyksta atvirų duomenų festivalis „Open data Fest Vilnius 2015“.
Puoselėjant Vilniaus miesto savivaldybės atvirų duomenų iniciatyvą, šį savaitgalį sostinės menų ir švietimo centre „Rupert“ vyksta atvirų duomenų festivalis „Open data Fest Vilnius 2015“. Į septynias komandas pasiskirstę programuotojai, duomenų analitikai dizaineriai, rinkodaros ekspertai šiuo metu naudojasi plačiai atvertais Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, generuoja idėjas ir per 48 val. sukurs naujovių, kurios pasiūlys vilniečiams patogesnį ir įdomesnį gyvenimą mieste.
„Turime ambicijų, kad Vilnius taptų atviriausiu duomenų miestu ir išmanių sprendimų turėtų daugiausiai, todėl nieko neslepiam. O iš skaidrumo ir atvirumo gimsta daugybė naujų patogių įrankių, kurie Vilnių pavers išties Smart miestu. Keista, kad dalis politikų vis dar mano, kad nerodydami duomenų, apsisaugo nuo visuomenės kritikos. Atviri duomenys gali padėti rasti klaidas ir judėti į priekį. Tikimės, hakatonas sukurs taikomųjų programėlių, kurias visi galėsime naudoti kasdien. Manau, kad vilniečiai tai įvertins per artimiausius ketverius metus, pradedant jau nuo šiandien“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atidarydamas trečiąjį atvirų duomenų festivalį.
Pirmą festivalio vakarą dalyviams, tarp kurių yra ir italų, ukrainiečių, vos per pusvalandį gimė 18 skirtingų idėjų, kaip panaudoti Vilniaus miesto savivaldybės atvirus duomenis naujiems sprendimams sukurti. Patys dalyviai iš jų išsirinko 7 perspektyviausias: mobilųjį sprendimą, skatinantį rūšiuoti šiukšles, interaktyvųjį miesto gidą turistams, mobiliąją platformą, skirtą gyventojams tiesiogiai dalyvauti savivaldos politinių sprendimų priėmimo procesuose, miesto problemų registro mobiliąją programėlę, kuri skatina ne tik pranešti apie problemas, bet ir padėti jas sutvarkyti, vaikų darželių informacinę sistemą, mobiliąją programėlę, padedančią rasti laisvą automobilio stovėjimo vietą mieste ir programėlę, padedančią greit ir lengvai surasti pageidaujamus objektus mieste.
Pasak Vilniaus mero, atvėrinėdama sritį po srities, galiausiai savivaldybė atvers visus savo duomenis. Pirmiausiai pradėta nuo jautriausių – finansų, apskaitos, nekilnojamojo turto, vėliau pereita prie daug praktinės naudos teikiančių geografinių duomenų ir t.t. Ir jei liko neatvertų vienų ar kitų duomenų, kuriais specialistai norėtų pasinaudoti, tereikia kreiptis į savivaldybės E. miesto departamentą ir jie bus atverti.
Pusšimčiui festivalio dalyvių talkina mentoriai, kurie dalijasi savo įžvalgomis apie atvirų duomenų panaudojimą. Geriausius technologinius sprendimus pasiūliusios komandos bus apdovanotos Vilniaus miesto ir renginio parnerių įsteigtais prizais.
Renginį organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Versli Lietuva", bendruomenė Startup Lithuania, JPP „Kurk Lietuvai“.